fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Partia Demoratike publikon skandalin me bonuset e qerave për tërmetin. Militantët socialistë marrin qera të shumëfishta.

DEKLARATE E PARTISE DEMOKRATIKE SKANDAL! Provohet abuzimi i qeverisë me bonuset e qerave për tërmetin. Militantët socialistë marrin qera të shumëfishta. Bashkia e Durrësit publikoi pak ditë më parë familjet ...

ME SHUME

“Mungon akti zyrtar për sigurinë e banesave”, Basha: Në burg kush luan me jetët e qytetarëve. Të mos përsëritet tragjedia e Thumanës.

Mungesa e seriozitetit për vlerësimin e sigurisë së banesave të dëmtuara pas tërmetit është kthyer një nga shqetësimet kryesore në javën e tretë pas tërmetit. Disa banorë në Qerret të ...

ME SHUME

• “Rama të ndalë spektaklin me vdekjen”, Basha me banorët e revoltuar në Katundin e Ri: Dështimi i qeverisë për të strehuar qytetarët, mund të përsërisë tragjedinë e Thumanës

Në Katundin e Ri, pjesë e Bashkisë së Durrësit, dëmet në pallate dhe shtëpi private janë të mëdha, por edhe bashkia, edhe qeveria janë inekzistente. Banorët i treguan të revoltuar ...

ME SHUME

• “5 propozimet për Rimëkëmbjen”, Basha: Bizneset e prekura nga tërmeti duhet të kenë lehtësi fiskale.

Kryetari i PD, Lulzim Basha, deklaroi në takime me biznese të prekura nga tërmeti në Durrës se ata duhet të përfitojnë lehtësi nga qeveria. Në mënyrë që të mos përballen ...

ME SHUME

Ish-deputeti Ervin Salianji pas pretencës së Prokurorisë: Prokuria politike lexoi fiks atë që tha Rama ditën që doli përgjimi për Xhafajn.

  Ish-deputeti Ervin Salianji pas pretencës së Prokurorisë: Prokuria politike lexoi fiks atë që tha Rama ditën që doli përgjimi për Xhafajn.   N/kryetari i PD, Edmond Spaho: Akuza e ...

ME SHUME

Kryetari i PD Durrës: Qeveria po fsheh provat e korrupsionit pas termetit

Banorët e Lagjes 18 në Durrës, pallatet e të cilëve janë dëmtuar nga tërmeti, kërkojnë çertifikimin nga shteti për t’u rikthyer të qetë në banesat e tyre.   Qeveria, thonë ...

ME SHUME

Basha rikthehet në kampin e çadrave në Manzë. Dhjetëra familje jetojnë në kushte të rënda humanitare.

Në 3 Dhjetor, Kryetari i PD, Lulzim Basha, shprehu shqetësimin e thellë për gjendjen e rëndë të dhjetra familjeve në Manzë, që jetojnë më çadra të papërshtashme, në një situatë ...

ME SHUME

Kryetari Basha me banorët e braktisur të Mamurrasit: Shtetin prej kartoni e shembi tërmeti i korrupsionit.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pa nga afër situatën e familjeve të dëmtura nga tërmeti në Fushë Mamurras, të cilët prej 13 ditësh qëndrojnë në tenda, në të ftohtë. ...

ME SHUME

“8 Dhjetori, ditë për solidaritet”, Basha në Mamurras me vullnetarët e FRPD, të vetmit që shpërndajnë ndihma prej 2 javësh: Jam krenar për ju!

8 Dhjetori këtë vit, nuk është një ditë feste. Për Kryetarin e PD, Lulzim Basha dhe për djemtë dhe vajzat e Forumit Rinor të PD, është nje ditë solidariteti me ...

ME SHUME

Paketa me 5 pika për rimëkëmbjen e biznesit të prekur nga tërmeti. Basha: Është ndihma më e mirë për ruajtjen e mijëra vende të punës

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA​ Sot inspektova disa prej sipërmarrjeve në Durrës, ndërsa pasditen e djeshme u takova me përfaqësues të Asamblesë së Dhomës së Tregëtisë dhe ...

ME SHUME
32333436394245485154576063666972757881848790939699102105108111114117120123126129132135138141144147150153156159162165168171174177180183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519