fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

19 Jan
0

Basha: Ka shpresë, ne do ta rikthejmë Shqipërinë në rrugën e rritjes dhe zhvillimit.

PRONONCIMI I KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, PËR GAZETARËT Sapo kam pasur një komunikim në zoom me disa nga drejtuesit kryesor të Bashkimit Europian, përfshirë komisionerin për zgjerimin Olivér Várhei, kryetarin e komisionit të punëve të jashtme të parlamentit Europian, ...

Me Shume
18 Jan
0

Basha: Për 8 vjet mashtrime, dështime, vjedhje, varfëri fajin nuk e ka BE-ja, fajin e ka Tirja i qeverisë që i vjedh shqiptarët

Basha i përgjigjet Ramës: Për 8 vjet mashtrime, dështime, vjedhje, varfëri fajin nuk e ka BE-ja, fajin e ka Tirja i qeverisë që i vjedh shqiptarët Shqipëria ka numrin më të lartë të bizneseve të mbyllura në rajon, ka numrin ...

Me Shume
18 Jan
0

“5 milionë lekë borxh për t’u përballur me COVID-19”. Çifti i pensionistëve Hazbie e Qazim Noka i rrëfen ish-deputetës së PD

“5 milionë lekë borxh për t’u përballur me COVID-19”. Çifti i pensionistëve Hazbie e Qazim Noka i rrëfen ish-deputetës së PD, Orjola Pampuri, vështirësitë e luftës me virusin: Asnjë ndihmë nga shteti. Qazim Noka është një pensionist nga Tirana, që ...

Me Shume
16 Jan
0

“Skandali i shitjes së oksigjenit në Spitalin e Kavajës, PD: Pasojë e emërimeve partiake dhe të paligjshme”.

“Skandali i shitjes së oksigjenit në Spitalin e Kavajës, PD: Pasojë e emërimeve partiake dhe të paligjshme”.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE NGA SPITALI I KAVAJËS, ORIOLA PAMPURI   Jemi përpara Spitalit të Kavajës, aty ku u denoncua rasti i ...

Me Shume
16 Jan
0

E braktisi Bashkia, e ndihmoi PD. Rindërtohet shtëpia e shkatërruar e një invalidi në Tiranë, Ina Zhupa: Në 25 prill nis ndryshimi

E braktisi Bashkia, e ndihmoi PD. Rindërtohet shtëpia e shkatërruar e një invalidi në Tiranë, Ina Zhupa: Në 25 prill nis ndryshimi   Disa muaj më parë, zëdhënësja e PD Ina Zhupa denoncoi braktisjen nga qeveria dhe bashkia te qytetarit ...

Me Shume
15 Jan
0

Politizimi i sportit, Edi Rama po emëron deputetin e PS Fidel Ylli në krye të Komitetit Olimpik Shqiptar. PD: E papranueshme dhe e dëmshme për sportin.

Politizimi i sportit, Edi Rama po emëron deputetin e PS Fidel Ylli në krye të Komitetit Olimpik Shqiptar. PD: E papranueshme dhe e dëmshme për sportin.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA VOKSHI   Të dashur qytetarë!   Këto janë ...

Me Shume
15 Jan
0

Basha i përgjigjet Ramës: Asgjë nuk i mbulon dot dështimet e Tires së qeverisë.

Mijëra familje shqiptare po vuajnë nga përmbytjet, ngrica, pandemia dhe kriza ekonomike, ndërsa Tirja i qeverisë e ka mendjen të gajaset në Twitter. Asgjë nuk i mbulon dot dështimet e Tires së qeverisë, as skandalin e darkës luksoze në Dubai, ...

Me Shume
15 Jan
0

Basha: Mijëra familje janë nën ujë, pa furnizime ushqimore e medikamente. Zona nga Shkodra, Durrësi, Lezha dhe gjithë ultësira perëndimore nën ujë.

·         Basha: Mijëra familje janë nën ujë, pa furnizime ushqimore e medikamente. Zona nga Shkodra, Durrësi, Lezha dhe gjithë ultësira perëndimore nën ujë.   ·         Basha: 8 vite propagandë, asnjë punë dhe flet sikur ka ardhur dje në qeveri, ka ...

Me Shume
15 Jan
0

Apeli i Kryetares së Bashkisë së Shkodrës për qeverinë: Të dëmshpërblehen banorët e përmbytur.

Situata e përmbytjeve në Bashkinë Shkodër, në territoret e njësive administrative Ana e Malit, Dajç, Bërdicë, Velipojë vazhdon të jetë e rëndë. Me qindra, mijëra hektarë tokë janë akoma nën ujë, duke rënduar kësisoj edhe situatën pospërmbytje në ato territore ...

Me Shume
14 Jan
0

Pas 10 ditësh, tokat akoma të përmbytura në Lezhë, banorët: Me këtë qeveri po bëjmë vetëm indietro. Na duhet ndryshim!

Pas 10 ditësh, tokat akoma të përmbytura në Lezhë, banorët: Me këtë qeveri po bëjmë vetëm indietro. Na duhet ndryshim!   Reshjet e shiut kanë pushuar prej me shumë se 24 orësh, por shumë toka bujqësore në Lezhë janë akoma ...

Me Shume