Category Archives: Lajmi fundit

08 Jan
0

Dekriminalizimi, nevojë urgjente

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e njeh raporterin për Shqipërinë, z.Fleckenstein, me zhvillimet shqetësuese në vend. Qeveria po nxit paligjshmëri dhe shkelje masive të të drejtave të njeriut. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot raporterin për Shqipërinë ...

Read More
07 Jan
0

Deklaratë e Partisë Demokratike mbi ngjarjen e rëndë në Paris

Sulmi dhe vrasjet që ndodhën sot në Paris ndaj revistës “Charlie Hebdo” dhe stafit të saj ishin thellësisht tronditëse. Duke i dënuar me ashpërsinë më të madhe këto akte terroriste, dhe përcjellë ngushëllimet më të ndjera për jetët e humbura ...

Read More
07 Jan
0

Qeveria në shërbim të bandës kriminale, Rama hesht prej 24 orësh

Kryetari Grupit Parlamentar, Paloka deklaron se faktet e lidhjes së Ministrit të Brendshëm me grupin kriminal, kanë tronditur mbarë opinionin publik. Vetëm Edi Rama hesht prej dy ditësh. Kryeministri nuk mban përgjegjësi, lejon aktivitetin e bandës, i ofron asaj favore, ...

Read More
06 Jan
0

Rama, demagogji për korrupsionin, shkarkon zyrtaren që denoncoi aferat e Veliajt

Deklaratë e Sekretares për Mardhëniet me Publikun, Duma, pas propagandës boshe të Kryeministrit për korrupsionin. Zyrtarja që u ankua me shkrim tek Edi Rama për shkeljet dhe abuzimet në tenderat e Erion Veliajt, u shkarkua nga puna. Mesazhi i Ramës, ...

Read More
06 Jan
0

Rama e Tahiri ofrojnë mbështetje policore për bandën kriminale

Sekretari i Përgjithshëm, Ristani, denoncon përfshirjen fizike të oficerit të policisë në ngjarjen e mbrëmshme, si mbështetje që Ministri i Brendshëm jep për grupin kriminal. Qeveria e Ramës ofron lehtësi por dhe burime njerëzore për bandat. Pasiguria arrin kulmin, qeveria ...

Read More
05 Jan
0

Liria dhe pavarësia e medias nën trysninë e qeverisë e krimit të organizuar

5 Janari, Dita e Lirisë së shtypit shqiptar, 24 vjetori i botimit të numrit të parë të Rilindjes Demokratike Të dashur  themelues të  gazetës “Rilindja Demokratike”,  gazetarë, gazetare, botues, pronarë  të medias së shkruar dhe elektronike, Të  nderuar njerëz të ...

Read More
05 Jan
0

Rama shemb pasurinë e qytetarëve, favorizon biznesin e deputetit të tij

Deklaratë e deputetit Gjergji Papa, ku denoncohet skema korruptive dhe klienteliste me pronat e Hudenishtit. Pronat e ligjshme të qytetarëve po shemben për të pastruar terrenin për fshatin turistik të deputetit dhe kryetarit të PS-së së Pogradecit Shembja e pasurisë ...

Read More
03 Jan
0

Nata e vitit të ri, 147 komuna e 15 bashki në errësirë

Drejtuesja e Departamentit të Energjisë dhe Burimeve Natyrore, Zana Guxholli denoncoi mungesën masive të energjisë në pjesën më të madhe të vendit dhe bllokimin e mjaft komunave.  Rreth 76 % e familjeve shqiptare do paguajnë energjinë 24 % më shtrenjtë ...

Read More
30 Dhj
0

Rama humbi besimin e shqiptarëve, nuk ka shëndetësi falas

Kreu i Departamentit të Shëndetësisë, Tritan Shehu reagoi ndaj daljes së kryeministrit me mjekët duke e cilësuar përpjekjen e tij të dëshpëruar për të argumentuar reformat e munguara në shëndetësi.   Dje, kryeministri Rama, në një përpjekje të dëshpëruar, u ...

Read More
29 Dhj
0

Rritja e çmimit të energjisë na prek të gjithëve, Rama do përballet me protesta

Deklarata e deputetit Luçiano Boçi i cili denoncoi rritjen e çmimit të energjisë që do të prekë mirëqënien e çdo familje shqiptare  Rritja e çmimit të energjisë elektrike tashmë është një fakt. Rama, çuditërisht harroi premtimet e tij në 2013, ...

Read More