fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

28 Qer
0

Reagim i Partisë Demokratike

Ministri i Financave i Qeverisë Grabitëse të 1 miliardë dollarëve të vjedhur në vit, sipas KLSH, zgjodhi të keqpërdorë dhe deformojë programin e PD për taksat, në përpjekje të dëshpëruar për të frikësuar 623 mijë të punësuarit se, gjoja të ...

ME SHUME
28 Qer
0

Pazaret e Beqës lënë dhjetëra pacientë me leuçemi në mëshirë të fatit

Sot po sjellim para jush një shembull ulëritës se si Ilir Beqaj dhe Edi Rama bëjnë para me gjakun e shqiptarëve, në këtë rast me sëmundjet e gjakut. Dhjetra burra e gra, fëmijë, të mitur, të rinj, të moshuar, që ...

ME SHUME
27 Qer
0

Deklaratë e nënkryetarit të Komisionit për Reformën në Drejtësi, Oerd Bylykbashi

Letra që kongresmenët amerikanë, Kryetari i Komitetit për Europën në Komisionin e Politikës së Jashtme të Kongresit Amerikan Dana Rohrabacher dhe David Jolly e Robert Aderholt i kanë drejtuar Sekretarit Kerry,  lidhur me reformën në drejtësi është një kontribut i ...

ME SHUME
26 Qer
0

Bujqesia do të jetë prioritet, 100 milionë euro në vit subvencione dhe 50 milionë euro investime në infrastrukturën bujqesore

Për t’i treguar se sa e rëndë është gjendja e fermerëve dhe se Edi Rama erdhi me mashtrime në pushtet fermerët e Çermës e çuan zotin Basha në një fermë lopësh të falimentuar. Në vitin 2013 fermeri kishte 50 lopë ...

ME SHUME
25 Qer
0

Ti japim vendit një demokraci që nuk guxon të dhunojë votën apo të manipulojë numërimin,  një drejtësi që nuk mbron por ndërshkon krimin dhe korrupsionin qeveritar

I nderuar z.Mediu, kryetar i Partisë Republikane, Të nderuar anëtare të Asamblesë Kombëtare të Partisë Republikane, Të nderuar anëtarë të Kryesisë, Ju falënderoj për ftesën dhe është kënaqësi të ndodhem sot në mesin tuaj ku me të vërtetë ndihem si ...

ME SHUME
25 Qer
0

Shteti i së drejtës i kërcënuar nga Rama, shpëtim për vendin, platforma e PD

Drejtuesi i Departamentit të Emigracionit dhe Diasporës, Bardh Spahia zhvilloi një vizitë në SHBA, ku u takua me drejtues të diasporës, shoqatave të Emigracionit  dhe përfaqësues të politikës amerikane në nivel qendror e lokal. Nje takim me senatorin e shtetit ...

ME SHUME
25 Qer
0

Programi i PD për arsimin, rritje pagash, investime dhe mbështetje për ekselentët

Fondacioni për Liri dhe Demokraci në bashkëpunim me Konrad Adenauer, organizuan në qytetin e Shkodrës një dëgjesë me intelektualë e studiues mbi arsimin e të gjitha niveleve, fillor, të mesëm dhe atë të lartë. Në këtë dëgjesë dhjetëra pedagogë, profesionistë, ...

ME SHUME
24 Qer
0

Reagim i Sekretarit Organizativ të Partisë Demokratike, Eno Bozdo

Rama kendon si gjel ne maj te plehut: si rezultat i rritjes se taksave dhe perkeqesimit te klimes se biznesit, investitoret e medhenj kane braktisur vendin. Investimet e Huaja Direkte kane rene kete vit me 40%. Dhoma Amerikane dhe ajo ...

ME SHUME
24 Qer
0

Gjykata e Tiranës rrëzon pretendimet e Ilir Beqës, i akuzuar për aferat më të mëdha korruptive në shëndetësi bashkë me Edi Ramën

Gjykata e Tiranës ka rrëzuar sot pretendimet e Ilir Beqës, i cili u ankua për denoncimet që ka bërë kryetari i PD, Lulzim Basha, për hajdutërinë e tij në shëndetësi, më e madhja se në çdo sektor tjetër të qeverisë, ...

ME SHUME
24 Qer
0

Basha: Me 80 milionë dollarë që qeveria shpenzon për luks mund të paguhej katër herë fatura vjetore e energjisë për familjet në ndihmë ekonomike

Nuk ka ndihmë ekonomike, rritje pagash e pensionesh dhe ulje të çmimit të energjisë sepse parate jane vjedhur nga doganat, tatimet dhe koncesionet korruptive. Terrori i tatimorëve ndaj biznesit, gjobat e larta, heqja e ndihmës ekonomike për familje në nevojë ...

ME SHUME