fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

29 Maj
0

Krimi në pushtet, Balili kishte transportet, vartësi i tij në krye të komisariatit të Sarandës

Fakte të reja tregojnë se si e kishte ngritur Balili, i quajtur nga CNN si eskobari i Ballkanit, industrinë e tij të trafikimit të drogës. Në fillim ai kapi transportet, pasi Edi Rama e emëroi drejtor rajonal për Sarandën. Pastaj ...

ME SHUME
28 Maj
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Nuk mund të gjente Edi Rama person më të përshtatshëm për të bërë gargarë me jargët e tij, se sa Elisën e traut të ngritur, që krekoset nëpër tavolina miqsh se ka bërë 5 milionë euro për një vit në ...

ME SHUME
28 Maj
0

Tahiri shpëton Durim Bamin, qarkullonte me armë pa leje

Saimir Tahiri është kapur në një tjetër aferë kriminale. Duke ofruar shërbimin e tij, ka garantuar  paprekshmëri për Durim Bamin, i cili u denoncua nga qytetarët pasi me 21 maj, në orën 17.00, ky i fundit ishte në një lokal ...

ME SHUME
28 Maj
0

Grupi Parlamentar i PD, bojkot 10 ditor. Përjashtimi i Berishës, vendim i Ramës për t’i mbyllur dyert opozitës

Grupi Parlamentar u mblodh dhe diskutoi lidhur me përjashtimin tjetër që Byroja politike e Ramës vendosi të marrë ndaj z Berisha. Vendimin besoj se e morët vesh, është bojkot për të njëjtin afat për të gjitha aktivitetet e Parlamentit. Pra ...

ME SHUME
28 Maj
0

Punët janë si mos më keq, shpresa kemi vetë tek Lulzim Basha

Kriza ekonomike, varfëria, papunësia, rritja e çmimeve ndihet në çdo cep të Elbasanit. Rritja e çmimit të energjise elektrike dhe abuzimet e OSHE-së me faturat janë shqetësimet e para që i shprehin banorët e Elbasanit kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim ...

ME SHUME
27 Maj
0

Një grup i Ramës në PS do ta shohë PD-në jashtë Parlamentit

Nuk është se prisja ndonjë vendim ndryshe nga ajo që ishte formuluar ne kërkese, me mekanizmin e votave që kanë në Byro dihet përfundimi i mbledhjes. Por unë theksova se gjithçka që është cituar dje nga ish kryeministri Berisha në ...

ME SHUME
27 Maj
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Sadri Abazi, një prej oligarkëve të preferuar të Edi Ramës, që merr cdo tender pa garë, që ka kapur dhe zyrën e prokurimeve, ka përplasur sot një fëmijë me makinë dhe ka tentuar ta fshehë aksidentin. Dëshmitarë të ngjarjes bëjnë me ...

ME SHUME
27 Maj
0

Shqiptarët e kanë vendosur, Shqipëria më mirë pa Edi Ramën!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një takim me të rinjtë e qytetit të Elbasanit. Papunësia, tarifat e larta që pamundësojnë vazhdimin e studimeve të rinjve, taksat e larta që kanë detyruar shumë sipërmarrës të rinj të mbyllin bizneset e ...

ME SHUME
27 Maj
0

Deputetet e PD pranë të plagosurave dhe familjarëve të aksidentit të Krujës

Kryetarja e Komisionit të Shëndetësisë dhe deputetet Irma Kopliku e Mimoza Hajdarmataj vizituan personat e lënduar nga aksidenti i sotëm i autobuzit në Krujë. “Për të gjithë është një ngjarje shumë tronditëse. Ne mundëm të vizitonim, një vajzë dhe dy ...

ME SHUME
27 Maj
0

Shmangia e dekriminalizimit, kryetari model i Ramës u thotë gjermanëve: E kam emrin Elvis Ervin Roshi

Jemi sot këtu për të denoncuar truket sa kriminale dhe qesharake që përdorin të zgjedhurit e Edi Ramës për ti shpëtuar dekriminalizimit. Kemi dëgjuar shumë variante për emrin e kryetarit të Bashkisë së Kavajës, por së fundmi, ai ka nxjerrë ...

ME SHUME