fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

31 Tet
0

Vorpsi: Qeveria, para për vete, ndërsa për popullin arka qenka bosh

Deklaratë për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Dje, zoti Rama e pati të pamundur të maskonte gënjeshtrën dhe hipokrizinë  në pikëllimin e tij para trupit diplomatik për financat dhe arkën bosh të shtetit. Salla e re dhe ...

ME SHUME
31 Tet
0

Paloka: Rama dhe Koço ndajnë sinorët, njëri Albpetrolin tjetri Legalizimet

Fjala e Kryetarit të Grupit Parlamentar Edi Paloka në seancën e Kuvendit: Zoti Kryetar i Parlamentit, Po flas këtu në emër të të gjithë opozitës shqiptare. Të dashur qytetarë ! Kur ne denoncuam dhunën dhe arrogancën me të cilën Edvin ...

ME SHUME
31 Tet
0

Berisha: Shkelja e konsensusit, akti më i rëndë në tërë ekzistencën e pluralizmit

Deklaratë për media e Prof. Dr. Sali Berisha: Në historinë 23-vjeçare te marrëdhënieve te forcave të mëdha politike, ky është akti më i rëndë në tërë ekzistencen e pluralizmit. Të gjithë ata që kanë ndjekur zhvillimet e vështira demokratike në ...

ME SHUME
31 Tet
0

Halimi: Gjykata Kushtetuese të shpallë si antikushtetues aktin normativ

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Eduard Halimi në Gjykatën Kushtetuese: Depozituam në emër të Grupit Partlamentar të Partisë Demokratike, Partisë Republikane, Grupit Parlamentar të Partisë për Drejtësi, Unitet dhe Integrim, kërkesën për shpalljen si antikushtetues të aktit ...

ME SHUME
31 Tet
0

Prishja e konsensusit, Basha: Pabesi burracakësh, tani flasim me qytetarët

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në konferencën për media mbajtur pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së, theksoi se: “Rama i ka ngulur thikën konsensusit. I ka ngulur thikën një vlere që publiku shqiptar dhe bashkësia ndërkombëtare e kërkojnë  ...

ME SHUME
31 Tet
0

Basha: Opozita shqiptare, në mbështetje të administratës publike

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, priti sot në takim Dr. Ernst Reichel, Drejtor i Drejtorisë për Vendet e Evropës Juglindore në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës Federale të Gjermanisë, i cili shoqërohej edhe nga Ambasadori i Gjermanisë ...

ME SHUME
31 Tet
0

Basha: Rama ekzekutoi konsensusin, po riciklon konfliktin politik

Deklaratë për shtyp e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha: Mbrëmë, me një akt të njëanshëm anti-kushtetues dhe në mungesë totale transparence, Edi Rama shpalli shfuqizimin gjashtë mujor të ligjit “Për nëpunësin civil”, i miratuar me konsensus dhe unanimitet në ...

ME SHUME
31 Tet
0

Koncensionet, Mima: Qeveria zgjedh rrugën e anulimit bazuar vetëm në datën 0

Konferencë për shtyp e deputetit të Partisë Demokratike, Florion Mima: Ashtu siç kishim paralajmëruar, Qeveria e Rilindjes, vijoi dje me anulimin e shumë koncesioneve në hidroenergjetikë, procedurat e të cilave kishin muaj e ndoshta edhe vite që kishin nisur e ...

ME SHUME
31 Tet
0

Bumçi: Mazhoranca, spastrim në shërbimin e jashtëm, hiqen 6 konsuj

Prononcim për media e deputetit të Partisë Demokratike Aldo Bumçi në Kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë: Fushata e spastrimeve në administratë ka përfshirë edhe shërbimin e jashtëm. Këto ditë janë pushuar nga puna disa konsuj, përfaqësues tonë në botë. Janë ...

ME SHUME
31 Tet
0

Vorpsi: Drejtor i Albpetrolit, personi më i afërt dhe i besuar i Koço Kokëdhimës

Deklaratë për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Emërimi i sotëm i drejtorit të Albpetrol është shembulli i skemës që ka kryeministri Rama për të vënë asetet kombëtare, shërbimet, dhe pasuritë e shqiptarëve në duart e klanit të ...

ME SHUME