Category Archives: Lajmi fundit

10 Jul
0

Basha: Demokratët do t’i fitojnë sërisht sfidat e vendit

Kryetari i PD Lulzim Basha mori pjesë në Kuvendin Zgjedhor të PD-së në Vlorë

Me Shume
09 Jul
0

PD: Rama-Meta, duan drejtësinë nën kontroll që të mos hetohen për korrupsionin dhe krimin ku janë zhytur

Deklaratë e deputetit të Partisë Demokratike, Eduard Halimi

Me Shume
09 Jul
0

PD: Vëllai i deputetit në kërkim ndërkombëtar, a ka dijeni Edi Rama?

Zëdhënësja Vorpsi denoncon rastin dhe lajmëron fakte në ditët në vazhdim

Me Shume
09 Jul
0

Basha: 300 ditë, Rama-Meta korrupsion politik dhe emërime kriminale

Kryetari i PD Lulzim Basha mori pjesë në Kuvendin Zgjedhor të PD-së në Pukë.

Me Shume
08 Jul
0

Basha: Rama-Meta 300 ditë, asnjë vend të ri pune

Kryetari i PD, Lulzim Basha merr pjesë në Kuvendin Zgjedhor të degës së Malësisë së Madhe: “Ekonomia në krizë, shqiptarët më të varfër”.

Me Shume
08 Jul
0

PD: Reagimi i Ministrisë, sërish fshehje e ngjarjes

Zëdhënësja Vorpsi shtron 3 pyetje në lidhje me mbulimin e aksidentit të eskortës së Kryetarit të Kuvendit, që solli vdekjen e 19 vjeçarit

Me Shume
08 Jul
0

PD: Eskorta përplas për vdekje 19 vjeçarin, Ilir Meta fsheh ngjarjen

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Laura Vorpsi, denoncon ngjarjen e rëndë dhe sjelljen kriminale me mbulimin e lajmit

Me Shume
08 Jul
0

PD: Rama, asnjë vizion për arsimin vetëm gjuhë urrejtjeje

Prononcim për mediat i Kryetarit të Komisionit Parlamentar të Medias dhe Edukimit, Genc Pollo

Me Shume
08 Jul
0

PD: Ndërtimi në sheshin e Korçës, interesa klienteliste të qeverisë

Koordinatori për Ndihmë Ligjore, Salianji, denoncon prishjen e sheshit kryesor të qytetit për interesat e qeveritarëve

Me Shume
07 Jul
0

Basha: Rama, 300 ditë mashtrime, 300 ditë dështim

Fjala e Kryetarit të Partisë Demokratike në mbledhjen e Grupit Parlamentar. Analizë e situatës së rënduar të rendit, ekonomisë dhe demokracisë në vend. 

Me Shume