Category Archives: Lajmi fundit

02 Sep
0

Basha: Ryshfeti 40 milion euro,  shkaku i mos financimit nga kinezët të Rrugës së Arbrit

Shehu: Bashkia do të  marketojë dhe ndërmjetësojë shitjen e produkteve bujqësorë të dibranëve Kandidati për kryetar i Bashkisë së Dibrës, Sherefedin Shehu së bashku me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takuan me banorë të fshatrave Staravec, Shimçan, Pilafe ...

Me Shume
02 Sep
0

Edi Rama plaçkit ARMO-n, asetin më të rëndësishme në sektorin e përpunimit të naftës

Pas muajsh të tërë përpjekjesh Rama bashkë me miqtë e oligarkët e tij marrin dhe perpunimin e naftës në vend. Skema është e njëjtë. Ashtu siç ndodhi me koncesionin e TVSH që u denoncua nga opozita, ashtu sic po ndodh ...

Me Shume
01 Sep
0

Partia Demokratike kallëzim penal për grupin kriminal, për blerje vote dhe kanosjen e votuesve në Dibër

Partia Demokratike dorëzoi sot një kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Renda për një grup të strukturuar kriminal i cili blen vota dhe kanosin votuesit dibranë për llogari të kandidatit Muharrem Rama. Me emra të përveçëm, Partia Demokratike ka ...

Me Shume
01 Sep
0

Basha: Biznesi drejt falimentimit, çdo tender në Dibër e merr Sadri Abazi

Shehu: Do të ul në maksimumin e mundshëm ligjor taksat dhe reduktoj tarifat Kandidati për kryebashkiak i Dibrës, Sherefedin Shehu u takua me tregtarë dhe me përfaqësues të biznesit dibranë ku shpalosi dhe platformën e tij. Në këtë takim mori ...

Me Shume
31 Aug
0

E vërteta e aksioneve show; luftohet vetëm droga që s’ka paguar haraçin e Ramës

Shfaqja e Tahirit në parcelat me drogë në mënyrë festive bashkë me gazetarët që merr me vete, më e pakta është konfirmim i dështimit të tij. Përpjekja për propagandë jep rezultatin e kundërt pasi vërteton se kanabisi ekziston, ka mbuluar ...

Me Shume
31 Aug
0

Shehu: Peshkopia, Sohodolli dhe Maqellara do të kthehen në tri qendra urbane të Dibrës

Kandidati për kryebashkiak të Dibrës, Sherefedin​ Shehu u takua me banorë të Peshkopisë, Sohodollit dhe Maqellarës, të cilat do të kthehen në tri qendra urbane të Dibrës. Këtë ka theksuar kandidati për kryebashkiak i Dibrës, Sherefedin Shehu në takimet me ...

Me Shume
30 Aug
0

PD do ndjekë çdo rrugë në mbrojtje të Kushtetutës, Rama kërkon kontrollin e drejtësisë

Zoti kryetar i Kuvendit, kolege dhe kolegë deputetë Caktimi i nje seancë të jashtëzakonshme vetëm 5 ditë para asaj të zakonshmes, është cinizmi më i madh që i bëhet shqiptarëve në udhëkryqin e tmershëm të krimit, korrupsionit, drogës që mbulon ...

Me Shume
30 Aug
0

Ky është shtatori i fundit i Edi Ramës në pushtet!

Zoti kryetar, është thirrur në mënyrë të jashtëzakonshme kjo konferencë kur, në vetëdijen e çdo shqiptari emergjencë e emergjencave është shndërrimi i vendit të tyre në kanabistan. Shndërri i i Shqipërisë në kanabistan, duke filluar nga zonat më të thella ...

Me Shume
30 Aug
0

Mashtrimet e Ramës, para zgjedhjeve faturë me zero detyrime, pas zgjedhjeve, fatura me 1 milionë e 500 mijë lekë detyrime

Kemi këtu një mashtrim klasik të Edi Ramës. Ja fatura që dërgon ai për qytetarët para zgjedhjeve. Kemi një faturë për një familje në Dibër në fund të majit të 2015, pra pak para zgjedhjeve të qershorit. Thotë se detyrimi ...

Me Shume
30 Aug
0

Shehu: Bashkia fond të veçantë për t’u paguar energjinë familjeve në varfëri ekstreme

Banorët: Na kanë lënë me muaj në errësirë, sot na thonë na jepni votën t’u lidhim dritat Kandidati për kryebashkiak të Dibrës Sherefedin Shehu u takua me banorë të fshatrave Rreth-Kale,  Vajmëdhej dhe Reç. Infrastruktura rrugore dhe bujqësore si  dhe ...

Me Shume