Category Archives: Lajmi fundit

08 Sep
0

Policia e tradhëtuar, liron edhe banditët në Lezhë me urdhër politik nga ata që refuzojnë vettingun e politikës. Faza edytë e dekriminalizimit jetike për çlirimin e qeverisë nga krimi

ERVIN SALIANJI, DEPUTET I PARTISË DEMOKRATIKE Bandat kriminale qeverisin në çdo cep të Republikës, duke sfiduar plotësisht autoritetin e shtetit. Pas ngjarjeve të rënda kriminale në Shkodër, Vlorë dhe Elbasan, krimi ka treguar se bën ligjin edhe në Lezhë. Partia ...

Me Shume
08 Sep
0

Edi Rama redukton fondin për dëmshpërblimin e ish-të përndjekurve dhe e kalon për PPP, koncensione dhe luks

Deklaratë e Partisë Demokratike, deputeti Enkelejd Alibeaj   Edi Rama godet sërisht ish-të përndjekurit politikë dhe të dënuarit nga komunizmi, duke reduktuar fondin për dëmshpërblimet dhe duke i vënë këto para në dispozicion të koncensioneve korruptive dhe PPP-ve që u ...

Me Shume
07 Sep
0

Vettingu i politikanëve është e vetmja mënyrë për pastrimin e politikës dhe pamundëson që politikanë të korruptuar dhe të lidhur me krimin t’u bëjnë ligjin shqiptarëve

Mirë se keni ardhur!   Të nderuara gazetare dhe gazetarë,   Të dashur bashkëqytetarë!   Sot në Kuvendin e Shqipërisë, në krye të bashkive dhe në krye të qeverisjes së vendit ka ardhur gjenerata e dytë e kriminelëve.   Gjenerata ...

Me Shume
07 Sep
0

Opozita ka gati një platformë që i jep fund bashkëqeverisjes së Edi Ramës me krimin

Përshëndetje të nderuar deputetë! Zonja deputete, zotërinj deputetë të opozitës! Nisim me një falënderim për mikpritësit tanë të sotëm këtu në qytetin e Elbasanit ku zhvillojmë mbledhjen e dytë  të këtij sesioni parlamentar, mbledhjen e grupeve parlamentare të opozitës, të ...

Me Shume
05 Sep
0

Braktisja e shkollave nga 133 mijë nxënës dhe mbyllja e dhjetëra shkollave, është rezultati shkatërrimtar i qeverisë Rama për arsimin

ALBANA VOKSHI, KRYETARE E KOMISIONIT TË MEDIAS Edi Rama dhe Lindita Nikolla kanë kopjuar në mënyrë gjysmake programin e Partisë Demokratike për libra falas dhe studime pas shkolle, por nuk u thonë prindërve pse nuk e realizojnë të plotë zgjidhjen ...

Me Shume
05 Sep
0

Erion Veliaj hesht para sfidës së PD për të pranuar të vërtetën se Plani i tij për Parku i Liqenit është betonizimi dhe ndërtimi i kullave.

 ZËDHËNËSJA E PARTISË DEMOKRATIKE, INA ZHUPA Pasi mashtroi qytetarët e Tiranës se tek Parku i Liqenit nuk do të ndërtohet, Erion Veliaj po hesht prej tre ditësh për planin e publikuar nga Partia Demokratike, i cili provon se tek Parku ...

Me Shume
04 Sep
0

Basha në Shkodër: Opozita dhe populli nuk kanë rrugë tjetër veç përballjes për të çliruar qeverisjen nga krimi

Kryetari i opozitës Lulzim Basha nisi nga Shkodra mobilizmin e strukturave të Partisë Demokratike për t’iu përgjigjur sfidës jetike të vendit, çlirimit të qeverisë nga krimi. Në takimin me kryesinë e degës së Shkodrës Basha kërkoi që përfaqësuesit e PD ...

Me Shume
03 Sep
0

Edi Rama kryeministër në letër, Fatmir Xhafa Ministër i Brendshëm në letër, kontrollin nuk e ka policia, por bandat dhe krimi i organizuar

Takimi i opozitës në Shkodër mesazh mbështetjeje për shkodranët për qëndresë kundër krimit me mbështetje qeveritare.   Opozita dhe jo Rama është në Shkodër, sepse Rama ka zgjedhur të bashkëqeverisë dhe t’i japë pushtet krimit kundër interesit qytetar.   Edi Rama bashkëpunoi ...

Me Shume
03 Sep
0

 3.2 milionë euro është shuma që OSSHE do të çojë në llogaritë e drejtorit të Ramës 

​-         Edi Rama rrit taksat dhe paratë e shqiptarëve, ua jep familjarëve dhe shpurës së tij të inkriminuar  –         OSSHE do të marrë direkt nga xhepat e shqiptarëve 4 përqind të taksës së banesës  –         3.2 milionë euro është shuma që OSSHE do ...

Me Shume
03 Sep
0

 Qeveria e Ramës, në 8 muaj shpërdoron për luks 11.3 miliardë lekë, aq sa është fondi për ndihmën ekonomike

–         Qeveria e Ramës, në 8 muaj shpërdoron për luks 11.3 miliardë lekë, aq sa është fondi për ndihmën ekonomike –         AKU dhe AKT 188 milionë lek nga buxheti i shtetit vetëm për dy limuzina luksoze –         Vetëm për vitin 2018 qeveria e ...

Me Shume