fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Do të rrisim pagën minimale dhe ulim çmimin e energjisë për familjet që konsumojnë më pak se 300 kw

Rritje e pagës minimale, ulje e çmimit të energjisë për familjet që konsumojnë më pak se 300 kw, pagesë nga buxheti i shteti të faturës së ujit  dhe  energjisë elektrike ...

ME SHUME

Skandali i OSHEE, 6 miliardë lekë vidhen në një tender për vendosjen e matësave

Kostoja është 1 miliardë lekë, OSHEE ka dhënë 7 miliardë. Ku shkojnë 6 miliardë?   Zbulohet një prej tenderave më skandalozë të OSHEE-së së Edi Ramës, të bandës që po rrjep ...

ME SHUME

Rama e ndihmoi Frrokun të arratisej, e ndihmoi edhe t’i fshihej burgimit të përjetshëm

Lajmi i ndalimit të Arben Frrokut, i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e komisarit Lamaj, nxjerr zbuluar bashkëpunimin e dyfishtë të pikave kyçe të policisë, me bekimin e ...

ME SHUME

Mbifaturimet abuzive, Cërriku në protestë

Qytetarët të revoltuar nga faturat e kripura për energji të pakonsumuar. Deputetja Halimi: Prokuroria të nisë hetimin për këtë abuzim  Qytetarët e Cërrikut protestojnë në lidhje me mbifaturimet abuzive të ...

ME SHUME

Partia Demokratike nis organizimin për zgjedhjet

Basha:  Do t’i japim mundësi çdo qytetari të njihet me programin e PD dhe të dallojë rrugëdaljet e vërteta nga rrenat qeveritare   Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur sot ...

ME SHUME

ERE konfirmon abuzimet e qeverisë me energjinë; zhvat qytetarët, pasuro oligarkët

Sot do të vijojmë me denoncimin e aferave të qeverisjes së këtyre 3 viteve me një nga flamujt e kësaj qeverie, të ashtuquajturën Reformë në sektorin Energjetik. Në fillim të ...

ME SHUME

Mbifaturimet bëjnë kërdinë në Lezhë, qytetarët s’ka kush i pret

Qytetarët ankohen për faturimet mbi konsumin. Nuk gjejnë zgjidhje edhe pas ankesave zyrtare. Kreu i PD Lezhë, thirrje OSHEE të ndalë abuzimin. Banorët e Lezhës ankohen prej muajsh për fatura ...

ME SHUME

Abuzimet e Ramës, 79 herë më të larta se në vitin 2010

Premisa për shtimin e abuzimeve në vitin 2016  Siç paralajmëroi dje kryetari Basha, do të nisim me detajimin e aferave korruptive të qeverisë. Qytetarët do të shohin qartë se cfarë ...

ME SHUME

Padi në Gjykatë për Veliajn, shkel ligjin, nuk jep informacion dhe nuk bën transparencë

Këshilltarët e Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës kanë dorëzuar sot në Gjykatën Administrative një padi ndaj Veliajt, për mosrespektimin e vazhdueshëm të ligjit në lidhje me informimin. Veliaj dhe ...

ME SHUME

Rama bashkon Shullazin dhe Hakmarrjen për Drejtësi në kullën e betonit tek aneksi i Qemal Stafës

Edi Rama po fsheh planin e tij, për të kthyer në pallat fushën tek aneksi i Stadiumit Qemal Stafa, për të ndërtuar një kullë betoni ku besohet se kumbari ka ...

ME SHUME
278279280282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525