fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

24 Nov
0

Basha-Ramës: Dil nga rruga pa krye, dëgjo shqiptarët që vuajnë, ose largohu

Kryetari i Partisë Demokratike falenderon qytetarët që morën pjesë në marshimin më të madh të protestës në historinë tonë moderne, dënon faktin që kryeministri nuk dëgjon zërin e shqiptarëve por i fyen me arrogancë, dhe përsërit edhe një herë kërkesat ...

Me Shume
22 Nov
0

Mbi 200 mijë shqiptarë marshuan në Bulevardin Dëshmorët e Kombit për punë dhe dinjitet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha paralajmëron qeverinë Rama-Meta:  Mos luani me durimin e një populli. Mos luani me bukën e fëmijëve, të ardhmen e tyre. Nëse nuk mbani premtimet dhe nuk përmbushni detyrimet, do largoheni Më shumë shqiptarë të ...

Me Shume
22 Nov
0

Lulzim Basha: Populli foli, zbato kontratën ose largohu

Mesazhi i Kryetarit të Opozitës në protestën më të madhe të zhvilluar ndonjëherë pas vitit 1991, kundër qeverisë Rama-Meta   Të dashur qytetarë të Tiranës e mbarë Shqipërisë, Të dashur përfaqësues të opozitës, sindikatave të pavarura dhe shoqërisë civile, Motra ...

Me Shume
21 Nov
0

Basha: Nesër në Sheshin Skënderbej, bashkojmë protestat e përditshme të shqiptarëve kundër varfërisë, papunësisë dhe padrejtësisë

Kryetari i Partisë Demokratike fton cdo shqiptar që është në protestë për shkak të keqqeverisjes, për shkak të papunësisë, varfërisë, mjerimit, rritjes së taksave, rritjes së cmimit të energjisë, të cmimit të naftës, të bashkojë zërin nesër në orën 12 ...

Me Shume
20 Nov
0

Basha: Të shtunën në orën 12 të bashkohemi në Sheshin Skenderbej kundër rritjes së taksave, cmimit të energjisë, papunësisë e varfërisë

Kyetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takoi sot banorët e Kavajës: Kavaja në protestë për punë e dinjitet. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, takoi sot banorët e Kavajës dhe dëgjoi nga afër shqetësimet e tyre. Zoti Basha është njohur ...

Me Shume
20 Nov
0

Bujqësia dhe energjia, harresat e mëdha të qeverisë në buxhet

Deputetët demokratë të komisionit të veprimtarive prodhuese analizojnë buxhetin, duke konkluduar se fondet janë pakësuar, dhe ato që kanë mbetur për bujqësinë, u jepen klientëve të qeverisë Deputetët e Partisë Demokratike në Komisionin e Veprimtarive Prodhuese shqyrtuan sot Buxhetin e ...

Me Shume
20 Nov
0

Rezolutë e miratuar nga Asambleja Politike e PPE (18 nëntor 2014) mbi Shqipërinë

Partia Popullore Europiane, duke marrë parasysh Rezolutën e Parlamentit Europian mbi Raport Progresin e vitit 2013 për Shqipërinë, dhe duke përshëndetur Rezolutën mbi Integrimin  Europian, propozuar nga Partia Demokratike dhe miratuar unanimisht nga Kuvendi i Shqipërisë vitin e kaluar.   ...

Me Shume
20 Nov
0

Basha: PPE në krah të opozitës dhe qytetarëve shqiptarë

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike, pas rezolutës që miratoi Asambleja Politike e Partive Popullore Europiane për Shqipërinë Në emër të Partisë Demokratike dhe gjithë demokratëve të vendit, kam kënaqësinë t’i shpreh sot  falenderimet dhe mirënjohjen e thellë Asamblesë Politike ...

Me Shume
20 Nov
0

Buxheti që ndëshkon të varfërit, të papunët, e cdo kategori në nevojë

Deputetët e Partisë Demokratike analizojnë buxhetin e qeverisë në Cërrik ku papunësia është mbi 40%. Banorët denoncojnë varfërinë ekstreme, shëndetësinë e përkeqësuar, heqjen nga lista e asistencës dhe shprehen gati për protestën e 22 nëntorit Deputetët demokratë të Komisionit të ...

Me Shume
19 Nov
0

Qeveria asnjë plan për zonat e përmbytura, kujtohet vetëm kur ka viktima

Deklaratë e zëdhënëses Nebijaj, ku Partia Demokratike i shpreh ngushëllime familjarëve të viktimave në Qarkun e Lezhës dhe kërkon nga qeveria të marrë masa të menjëhershme Partia Demokratike shpreh ngushëllimet më të thella për viktimat e shkaktuara në Qarkun e ...

Me Shume