fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

13 Feb
0

“Nuk do të ketë bashkëqeverisje mes opozitës dhe PS”, PD shpjegon propozimin për qeverinë kujdestare

“Nuk do të ketë bashkëqeverisje mes opozitës dhe PS”, PD shpjegon propozimin për qeverinë kujdestare: Nuk duhet të drejtohet nga Edi Rama, por nga persona me integritet, që garantojnë lirinë e votës. Pyetje: Ju kërkoni qeveri kujdestare për zgjedhje të ...

Me Shume
13 Feb
0

“Ndëshkim dhe parandalim në kohë reale” Enkelejd Alibeaj shpjegon 4 shtyllat kryesore të paketës së PD dhe opozitës kundër krimit zgjedhor dhe përfshirjes së krimit dhe pushtetit në zgjedhje.

“Ndëshkim dhe parandalim në kohë reale” Enkelejd Alibeaj shpjegon 4 shtyllat kryesore të paketës së PD dhe opozitës kundër krimit zgjedhor dhe përfshirjes së krimit dhe pushtetit në zgjedhje.   Motivi kryesor për draftimin e propozimeve tona është një: në ...

Me Shume
12 Feb
0

PD dorëzon propozimet e para për reformën zgjedhore: 3 paketa për ndarjen e politikës nga krimi dhe godItjen e krimit zgjedhor.

DEKLARATË E PËRFAQËSUESIT TË PARTISË DEMOKRATIKE NË TRYEZËN POLITIKE PËR REFORMËN ZGJEDHORE Ky është takimi i dytë që patëm si grup i katër përfaqësuesve politikë bashkë me ekspertët e ODIHR-it. Opozita sot bëri disa propozime. Janë tre paketa në lidhje ...

Me Shume
12 Feb
0

Policia e Shtetit është e udhëzuar të mos ndalojë në asnjë rrethanë automjetin e blinduar Linkoln me targë TR 0370 T në pronësi të Olsi Ramës dhe që përdoret nga Edi Rama

• Policia e Shtetit është e udhëzuar të mos ndalojë në asnjë rrethanë automjetin e blinduar Linkoln me targë TR 0370 T në pronësi të Olsi Ramës dhe që përdoret nga Edi Rama • Edi Rama dhe Sandër Lleshaj duhet ...

Me Shume
12 Feb
0

“Zgjedhjet e parakohshme të lira e të ndershme janë rruga e vetme për të ndalur krizën politike në vend.”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimit me ambasadorin e BE, Luigi Soreca, iu përgjigj gazetarëve për çështjet kryesore të takimit dhe aktualitetit politik. Zoti Basha bëri të ditur se kriza politike dhe integrimi europian i vendit ishin në ...

Me Shume
11 Feb
0

PD dhe opozita kërkojnë që këto dy ligje duhet të anulohen dhe të grisen sepse janë ligje anti-kushtetuese, janë anti-demokratike, janë dy ligje anti-europiane

• PD dhe opozita kërkojnë që këto dy ligje duhet të anulohen dhe të grisen sepse janë ligje anti-kushtetuese, janë anti-demokratike, janë dy ligje anti-europiane • Edi Rama po kërkon të kapë AMA-n duke emëruar fjalim shkrues dhe njerëz të ...

Me Shume
11 Feb
0

Ndryshimi i procedurës së betimit të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese skemë antikushteteuse e Edi Ramës për të marrë kontrollin e gjykatës me postier.

• Ndryshimi i procedurës së betimit të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese skemë antikushteteuse e Edi Ramës për të marrë kontrollin e gjykatës me postier. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI PËR ÇËSHTJET LIGJORE, ÇLIRIM GJATA Edi Rama ka parashikuar të kryejë ...

Me Shume
11 Feb
0

“Në shërbim të qytetarëve”, Basha: Kryeministri Kurti dhe Kosova mund të mbështeten plotësisht tek PD sot në opozitë dhe nesër në qeveri.

Deklaratat e kryeministrit të Kosovës dhe Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas takimit në selinë e partisë Demokratike. “Në shërbim të qytetarëve”, Basha: Kryeministri Kurti dhe Kosova mund të mbështeten plotësisht tek PD sot në opozitë dhe nesër në ...

Me Shume
08 Feb
0

Vetëm zgjedhjet e parakohshme, të lira dhe të ndershme mund të zgjidhin krizën politike. Shqiptarët duan ndryshimin!

Vetëm zgjedhjet e parakohshme, të lira dhe të ndershme mund të zgjidhin krizën politike. Shqiptarët duan ndryshimin! DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, GAZMENT BARDHI Që prej zgjedhjeve të manipulura të vitit 2017, shqiptarët nuk kanë një qeveri ...

Me Shume
07 Feb
0

Rasti më flagrant i dështimit të shtetit përballë forcës së krimit është Agron Xhafaj Vëllai i ish Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, Saimir Tahiri, miqtë dhe bashkëpunëtorët trafikantë droge të Taulant Ballës dhe Olsi Ramës janë të paprekshëm nga ligji

Rasti më flagrant i dështimit të shtetit përballë forcës së krimit është Agron Xhafaj Vëllai i ish Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, Saimir Tahiri, miqtë dhe bashkëpunëtorët trafikantë droge të Taulant Ballës dhe Olsi Ramës janë të paprekshëm nga ligji. ...

Me Shume