fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

15 Mar
0

Skema politike e Ramës është përdorimi si mish për top i të pamundurve për t’i mbajtur të nënshtruar për t’i blerë në zgjedhjet e ardhshme lokale 

·        Braktisja e debatit me opozitën nga Edi Rama për 30 mijë familjet që u ka hequr bukën e fëmijëve ka një arsye: njerëzit e thjeshtë nuk janë prioritet i kryeministrit, sepse ai qëndron në pushtet me paratë e krimit. ...

Me Shume
14 Mar
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike përshëndet votimin në Parlamentin e Maqedonisë të ligjit të gjuhës shqipe. Ky votim është nje hap përpara në krijimin e një klime të mirë bashkëjetese midis komuniteteve etnike në Republikën e Maqedonisë. Partia Demokratike përshëndet faktorin politik shqiptar ...

Me Shume
14 Mar
0

Basha uron Merkel: Rikonfirmimi lajm i mirë për Gjermaninë, Europën dhe Shqipërinë​

Kryetari i PD Lulzim Basha uroi sot Angela Merkel për votëbesimin si kancelare e Gjermanisë në mandatin e katërt të saj. Zoti Basha ia dërgoi urimet kancelares Merkel nëpërmjet një letre, ku shpreh konsideratën se “me zonjën Merkel në krye të qeverisë ...

Me Shume
14 Mar
0

​Kryetari Basha feston Ditën e Verës në Elbasan dhe uron shqiptarët për shpresë dhe optimizëm

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e festoi Ditën e Verës në Elbasan duke ndarë me mijëra qytetarë gëzimin dhe shpresën që frymëzon stina e re. “Më lejoni që nga Elbasani, kryeqyteti i Ditës së Verës t’u uroj gjithë shqiptaëve ...

Me Shume
13 Mar
0

Deklarate e deputetes Orjola Pampuri

Edi Rama pranoi drejtpërdrejt në TV mbrëmë, se ai është takuar me kompani ruse në listën e zezë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Por ai, qëllimisht e anashkaloi emrin e kompanisë dhe detajet. Edi Rama duhet të përgjigjet: Kush ...

Me Shume
12 Mar
0

Komunikimi i plotë i Kryetarit të PD, Lulzim Basha me gazetarët pas mbledhjes së grupit parlamentar

Sot është një ditë e veçantë në kalendarin politik, është gjashtëmujori i votëbesimit të qeverisë. Jo më kot sot e gjithë mbledhja e grupit parlamentar të maxhorancës u harxhua me sulme, baltosje dhe shpifje kundër opozitës. Sepse Edi Rama dhe ...

Me Shume
11 Mar
0

Albana Vokshi në Uashington : Gratë në Shqipëri të pambrojtura përballë dhunës qeveritare dhe asaj në familje

Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, deputetja  Albana Vokshi ngriti shqetësimin në Uashington për përkeqësimin e statusit të grave dhe vajzave në Shqipëri. Në takimet me Drejtuesen e Grupit të Bankës Botërore, kongresmenë, zv.Sekretaret e Shtetit për Thesarin, ...

Me Shume
11 Mar
0

Deklaratë e deputetit Enkelejd Alibeaj

Akuzat qesharake për konspiracion rus nuk mund ta ndihmojnë Edi Ramën të fshehë 2 të vërteta të mëdha, se ai po bën gjithçka për të shpëtuar Saimir Tahirin nga burgu dhe se vëllai i tij, Olsi Rama, është një nga ...

Me Shume
11 Mar
0

Alternativa e PD për ringritjen e ekonomisë është çlirimi i tregjeve dhe ndalimi me ligj i monopoleve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se 5 vitet e fundit kanë qenë 5 vite të humbura për Shqipërinë dhe se ka ardhur koha që, nëpërmjet alternativës së Partisë Demokratike për çlirimin e tregjeve nga monopolet, shqiptarëve t’u kthehet ...

Me Shume
11 Mar
0

Në parlament opozita do të tregojë të v​ërtetat e baballarëve dhe nënave të Lezhës

Kryetari i PD Lulzim Basha vizitoi disa familje në Lezhë që janë përjashtuar nga ndihma ekonomike dhe kanë mbetur në mëshirë të fatit, pa asnjë të ardhur. Rasti i Ardian Danit, është ai i babait që, pas vdekjes së bashkëshortes, ...

Me Shume