Category Archives: Lajmi fundit

07 Nov
0

“RRUGETIMI PER SHQIPERINE”, KRYETARI BASHA NE VLORE

“Rrugëtimi për Shqipërinë”, Basha u përgjigjet të rinjve në Vlorë për cilësitë që do ta bëjnë një kryeministër të mirë: “Nuk jam i lidhur me krimin dhe oligarkinë”.   Në turin “Rrugëtimi i Shqipërisë”, që sot kishte stacionin e rradhës ...

Me Shume
07 Nov
0

Biznesi akuzon qeverinë për korrupsion në administratën publike. Banka Botërore publikon shifrat alarmante, 34.6% e biznesit duhet të përgatisë zarfin sa herë që takojnë një ofiqar të shtetit.

Biznesi akuzon qeverinë për korrupsion në administratën publike. Banka Botërore publikon shifrat alarmante, 34.6% e biznesit duhet të përgatisë zarfin sa herë që takojnë një ofiqar të shtetit.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU   Sondazhi i fundit i ...

Me Shume
06 Nov
0

Atentati mafioz ndaj prokurorit është prishje pazari mes bandave që sollën dhe mbajnë në pushtet Edi Ramën. Edi Rama duhet të largohet. Ai është kreu i KÇK.

Atentati mafioz ndaj prokurorit është prishje pazari mes bandave që sollën dhe mbajnë në pushtet Edi Ramën. Edi Rama duhet të largohet. Ai është kreu i KÇK.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, GENT STRAZIMIRI   Atentati mafioz pak ditë më ...

Me Shume
05 Nov
0

Opozita është e angazhuar 100% për reformën zgjedhore, e cila do të çojë në zgjedhje të lira e të ndershme. Edi Rama e ka provuar se nuk mund të gatantojë lirinë e votës, prandaj vendit i duhet një qeveri që ka vullnet për të zbatuar ligjet dhe për të gatantuar zgjedhjet.

Opozita është e angazhuar 100% për reformën zgjedhore, e cila do të çojë në zgjedhje të lira e të ndershme. Edi Rama e ka provuar se nuk mund të gatantojë lirinë e votës, prandaj vendit i duhet një qeveri që ...

Me Shume
05 Nov
0

“Rrugëtimi për Shqipërinë”: Duhet të kthejmë standardin europian në çdo fushë të jetës.

·        “Ndryshimi do të vijë përmes rinisë”, Kryetari Basha në bashkëbisedim më të rinjtë në Korçë në turin “Rrugëtimi për Shqipërinë”: Duhet të kthejmë standardin europian në çdo fushë të jetës. “Rrugëtimi për Shqipërinë” i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ...

Me Shume
04 Nov
0

Basha nis me të rinjtë turin “Rrugëtimi për Shqipërinë”. “Duke ju dëgjuar ju, t’i vëmë pikat mbi “i” për një program realist, i cili rikthen shpresën dhe tregon rrugën që nxjerr vendin nga kriza.”

·        Basha nis me të rinjtë turin “Rrugëtimi për Shqipërinë”. “Duke ju dëgjuar ju, t’i vëmë pikat mbi “i” për një program realist, i cili rikthen shpresën dhe tregon rrugën që nxjerr vendin nga kriza.” Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ...

Me Shume
01 Nov
0

Agim Kajmaku është pasqyra me kë qeveris Rama. Është poshtërim për shqiptarët dhe socialistët. Zgjidhja e vetme janë zgjedhjet e parakohshme.

·        Agim Kajmaku është pasqyra me kë qeveris Rama. Është poshtërim për shqiptarët dhe socialistët. Zgjidhja e vetme janë zgjedhjet e parakohshme. DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA Agim Kajmaku është fytyra e Edi Ramës, është pasqyra e ...

Me Shume
31 Oct
0

Edi Rama tregon se antiligji është modeli i tij i qeverisjes, pasi vazhdon të mbrojë Agim Kajmakun edhe përse prokuroria verifikoi zyrtarisht se ai ka shkelur ligjin e dekriminalizimit.

·        Edi Rama tregon se antiligji është modeli i tij i qeverisjes, pasi vazhdon të mbrojë Agim Kajmakun edhe pasi prokuroria verifikoi zyrtarisht se ai ka shkelur ligjin e dekriminalizimit.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DHURATA ÇUPI   Sot bëhen 3 ditë që ...

Me Shume
30 Oct
0

Opozita e gatshme për të dhënë kontributin e saj për një reformë të vërtetë zgjedhore që garanton zgjedhje të lita e të ndershme.

Me raporterët e Këshillit të Europës biseduam për zgjidhjen e krizës politike dhe gatishmërinë e opozitës për të dhënë kontributin e saj për një reformë të vërtetë zgjedhore që garanton zgjedhje të lita e të ndershme.   Është koha për ...

Me Shume
30 Oct
0

“Shkarkoni pa vonesë Agim Kajmakun”. PD kërkesë KQZ: Zbatoni ligjin, jo urdhrat politikë të Edi Ramës.

Partia Demokratike i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të vendosë pa vonesë për shkarkimin e Kryetarit të Bashkisë së Vorës Agim Kajmaku. Pas denoncimit të PD-së, ai u verifikua nga prokuroria se ka fallsifikuar Formularin e Dekriminalizimit, duke fshehur ...

Me Shume