Category Archives: Lajmi fundit

25 Jan
0

Komisioni i vetingut po përdor standard të dyfishtë për të mbajtur Donika Prelën në sistemin e drejtësisë, e cila ka pasuri të pajustifikuar.

Komisioni i vetingut po përdor standard të dyfishtë për të mbajtur Donika Prelën në sistemin e drejtësisë, e cila ka pasuri të pajustifikuar.   Prokurorja e Krimeve të Rënda dyshohet jo vetëm për pastrim parash dhe konflikt interesi në blerjen ...

Read More
24 Jan
0

Vendimi i Urdhrit të Stomatologut për përcaktimin e çmimit të 13 shërbimeve është i paligjshëm dhe korruptiv.

Vendimi i Urdhrit të Stomatologut për përcaktimin e çmimit të 13 shërbimeve është i paligjshëm dhe korruptiv. Qeverisë, e cila u lajmërua që në dhjetor për rritjen e paligjshme të çmimeve, është bashkëpërgjegjëse me heshtjen e saj. PD u bën ...

Read More
23 Jan
0

Protestat do të bashkojnë zërin e opozitës me atë të mijëra qytetarëve, jeta e te cilëve po përkeqsohet çdo ditë nga keqqeverisja

Pyetje: Zoti Paloka, çfarë vendosi Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike? Edi Paloka: Mbledhja e grupit kishte si qëllim sot ndarjen dhe organizimin e punës së deputetëve lidhur me protestat që Partia Demokratike ka thirrur. Qëllimi i këtyre protestave lidhet me ...

Read More
22 Jan
0

Shkarkimi i drejtorëve hajdutë të Edi Ramës është i pamjaftueshëm dhe një përpjekje për të larë duart nga vjedhja 40 milion euro tek Unaza e Re.

Shkarkimi i drejtorëve hajdutë të Edi Ramës është i pamjaftueshëm dhe një përpjekje për të larë duart nga vjedhja 40 milion euro tek Unaza e Re. Drejtorët e shkarkuar e kanë vendin në burg! Por drejtësia është e paplotë, nëse ...

Read More
21 Jan
0

PD dhe opozita ka një mision; ti prijnë qytetarëve të bëhen zot të fateve të vendit

Fjala në Kuvend e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha   Të dashur bashkëqytetarë! Nga kjo sallë kam paralajmëruar në mënyrë të përsëritur këtë një vit e gjysëm se projekti i vetëm i Edi Ramës është asgjësimi i çdo procesi ...

Read More
21 Jan
0

Vendimi qesharak i gjykatësit kundër Lulzim Bashës është marrë nën presionin e procesit të vetingut.

  Vendimi qesharak i gjykatësit kundër Lulzim Bashës është marrë nën presionin e procesit të vetingut. Gjykata ka asgjesuar dhe zëvendësuar organin e Prokurorisë, duke mos marrë parasysh hetimin e saj, por duke iu bindur policisë së Taulant Ballës. Nuk ...

Read More
21 Jan
0

Edi Rama mashtron dhe tallet sërish me studentët. Për Thumanë – Kashar në buxhetin e shtetit nuk është parashikuar asnjë qindarkë këtë vit. 

Edi Rama mashtron dhe tallet sërish me studentët. Për Thumanë – Kashar në buxhetin e shtetit nuk është parashikuar asnjë qindarkë këtë vit.  DEKLARATA E DEPUTETES ALBANA VOKSHI, KRYETARE E KOMISIONIT TË ARSIMIT Edi Rama u tall edhe sot në ...

Read More
19 Jan
0

REZULTATI I VOTIMIT NGA KËSHILLI KOMBËTAR PËR SEKRETARIATIN, PUBLIKUAR NGA KRYETARI I KOMISIONIT TË VOTIMIT JEMIN GJANA

U mbyll procesi i numërimit dhe i përllogaritjes së rezultatit të votimit për sekretariatin e partisë. Pra, për sekretarin e Përgjithshëm, Sekretarin e Çështjeve Ligjore, Sekretarin Organizativ, Sekretarin për Çështjet Zgjedhore dhe Sekretarin për Burimet Njerëzore. Në përfundim të numërimit ...

Read More
19 Jan
0

PD ka një detyrë historike. PD-së s’i kërkohet vetëm të jetë një alternativë elektorale, por të kthejë besimin se Shqipëria mund të bëhet vend normal.

PD ka një detyrë historike. PD-së s’i kërkohet vetëm të jetë një alternativë elektorale, por të kthejë besimin se Shqipëria mund të bëhet vend normal.   E vetmja mënyrë drejt Shqipërisë që beson dhe ka shpresë është varrosja e politikës ...

Read More
18 Jan
0

Propozimet e kryetarit Basha për anëtarët e Kryesisë së PD, për Sekretariatin Organizativ, drejtuesit e organeve statutore dhe votëbesimin e dy nënkryetarëve të partisë

Përshëndetje të nderuar zonja dhe zotërinj! Të nderuar demokratë, Ditën e nesërme mblidhet Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike, i cili në rendin e ditës ka dy çështje shumë të rëndësishme. Së pari, zgjedhjen e Kryesisë së re të Partisë Demokratike, ...

Read More