fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Rama të tërheqë banditët që gjakosin qytetarët dhe demokratët, ose vetmbrojtje civile

Drejtues dhe përfaqësues të Partisë Demokratike vizituan në spital Kid Kazazin, kreun e FRPD Kavajë, të plagosur sot me armë nga Saimir Kurti, drejtues i Ramës në PS-në e Kavajës ...

ME SHUME

Deklaratë e Partisë Demokratike për ngjarjen në Kavajë

Partia Demokratike dënon me ashpërsinë më të madhe aktin e rëndë kriminal sot në Kavajë, ku banditi i Rroshit, njeriu që Edi Rama e bëri drejtor të zyrës së Punës, ...

ME SHUME

Pajisja e përgjimit pranë zyrave kryesore të Tiranës, Rama kërkon me çdo kusht të mbyllë çështjen

Ndërkohë që Edi Rama ka rritur presionin ndaj drejtësisë, përmes kërcënimeve kriminale, duke tentuar mbylljen e çështjes së përgjimeve të paligjshme, fakte të reja kanë dalë në dritë nga ky ...

ME SHUME

Aferat e Veliajt, Gjykata e detyron të japë informacion

Olli përshëndet vendimin e Administratives që e urdhëron Veliajn të zbatojë ligjin Këshilltarët e Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës kanë fituar gjyqin me Erion Veliajn në lidhje me mosdhëninen ...

ME SHUME

Basha: Ditë kritike për vendin, Rama dëshmoi se cila është drejtësia që ai do

Me presione, sulme, kërcënime kriminale, Edi Rama ia doli të përcaktojë dy vendime gjykate, që lidhen me dy prej skandaleve më të mëdha të qeverisjes së tij, janë përgjimet e ...

ME SHUME

Vendimet për Çakon dhe Rroshin, Rama shton presionin ndaj gjykatave

Edi Rama ka shtuar presionin e tij kriminal ndaj gjykatave sot, duke kërkuar të mbyllë skandalin e përgjimeve, të rikthejë në detyrë Cakon dhe po ashtu të nxjerrë të lirë ...

ME SHUME

Basha-Ramës: Lëri provokimet e ulëta, prano plotësisht dhe jo pjesërisht Rekomandimin 88 të Komisionit të Venecias që t’i japim Shqipërisë një drejtësi të pakapur politikisht

A ka shqiptar ta besojë se ti e don drejtësinë më të pavarur sesa trupa më e përzgjedhur në Europë, ajo e Komisionit të Venecias, nga e cila mer këshilla ...

ME SHUME

Rama linçon gjykatësin kur nuk i pëlqen vendimi, e do drejtësinë nën këmbët e tij

Nga njëra anë, Edi Rama predikon vetingun, pra vlerësimin e gjykatësve, dhe propagandon që atë ta bëjnë profesionistët e jo partitë, nga ana tjetër ka vërsulur një taborr me policë ...

ME SHUME

Rama do përballet me ligjin për aferën e stadiumit me kullë 24 katëshe

Partia Demokratike, thirrje Prokurorisë të hapë hetimet Sekretari për Aksionin Qytetar, Ervin Salianji denoncoi sot nisjen e punimeve për kullën 24 katëshe pranë stadiumit kombëtar “Qemal Stafa”. Salianji u shpreh ...

ME SHUME

Basha: Opozita gati ta votojë sot draftin, Ramen se lë vëllazëria me krimin të pranojë rekomandimin 88

  Edi Ramës i pëlqejnë fjalët e mëdha dhe shprehjet bombastike. E dëgjuat sapo mbylli një fjalim 45 minutash. U tha gjithçka por nuk iu përgjigj disa pyetjeve kryesore, në ...

ME SHUME
254255256258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519