fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Bashkohu nesër me festën gjigante të demokracisë, protesta më e madhe që ka njohur vendi, që do sjellë fitoren e qytetarëve

Mesazhi i Lulzim Bashës, një ditë para 18 shkurtit: “Ftoj çdo shqiptar, eja nesër, bashkohu! Eshtë një bashkim i madh popullor, është një festë e çdo qytetari. Të vijnë me ...

ME SHUME

Gratë nga Kukësi nesër në protestë, Rama po nxjerr kriminelët nga burgjet!

Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, deputetja Albana Vokshi bëri thirrje nga Kukësi  për pjesëmarrje masive në protestën e 18 shkurtit për të mbrojtur Shqipërinë nga destabilizimi. Vokshi ...

ME SHUME

Me protestë paqësore, demokratike, por të vendosur do të ndryshojmë Shqipërinë me 18 shkurt

Lulzim Basha me qytetarët e njësisë 4 në Tiranë: “Dicka e madhe po ndodh dhe është përtej axhendës tonë politike, është axhenda e cdo qytetari shqiptar, është axhenda e gjithë Shqipërisë ...

ME SHUME

Pronarët pjesë e vendimit të madh të 18 shkurtit 

Takim i departamentit të pronave të PD me pronarët në Vlorë. Qeveria aktuale ka përkeqësuar gjendjen me ligjin anti-kushtetues. Zgjidhja e çështjes së pronave me programin e Partisë Demokratike  Pronarët ...

ME SHUME

Të marrim vendim, ‘Pulla e Kuqe’ të mos vijë më në parlament!

Parafolësi (Arben Ahmetaj) të shkojë aty se harroi çizmet e hajdutit. Në mbështetje të kërkesës së zonjës Topalli për mungesën e kryeministrit, theksoj se ai nuk është më kryeministër, ai ...

ME SHUME

Gratë dhe nënat mbajnë çdo ditë peshë të pabarabartë dhe të padrejtë. Projekti i PD do lehtësojë jetën e tyre

-Kryedemokrati Basha takim me Lidhjen Demokratike të Gruas. “Si baba i dy vajzave e kuptoj ankthin e nënave shqiptare. Kemi një program konkret që ofron mbështetje dhe ndihmë. Zgjidhja kalon ...

ME SHUME

Frika ka vdekur, kurajo qytetare do marrë fatet e vendit në dorë

Shkodër/Lulzim Basha thirrje për bashkimin e madh të 18 shkurtit në Tiranë, mes rinisë shkodrane “Diçka e madhe po ndodh në Shqipëri, diçka e madhe po ndodh anembanë vendit tonë, ...

ME SHUME

“Shqipëria humb 11 vende prej inefikasitetit, paaftësisë dhe korrupsionit të qeverisë”

Opozita prej ditësh disponon raportin e fundit të “Heritage Foundation” që fatkeqësisht e vendos Shqipërinë 11 vende më poshtë sesa viti 2013. Ashtu sic biznesi e di edhe raportet ndërkombëtare ...

ME SHUME

PD dorëzon kallëzimin penal ndaj avokates së shtetit, Alma Hicka

Partia Demokratike depozitoi sot në Porkurori, kallëzimin penal ndaj Avokates së Shtetit, Alma Hiçka. Hicka kallëzohet për shpërdorim detyre. Hicka jo vetëm po pengon hetimin parlamentar të çështjes CEZ, por ...

ME SHUME

Ndryshimi po vjen. Me 18 shkurt bashkimi më i madh i shqiptarëve në këto 27 vite

Kreu i demokratëve Lulzim Basha pasditen e së hënës ndaloi në Vlorë ku zhvilloi një bashkëbisedim me të rinjtë e qytetit. Zoti Basha mori ide dhe sugjerime lidhur me protestën ...

ME SHUME
197198199201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522