fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

01 Nov
0

PD depoziton në Kuvend amendamentin për tekstet falas për nxënësit nga klasa e parë deri në të nëntën

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike, ka depozituar dy ditë më parë në Parlament, amendamentin që parashikon tekstet shkollore falas për nxënësit nga klasa e parë deri në klasën e nëntë. “Shpenzimet për tesktet shkollore dhe ato ndihmëse të nxënësve në ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha me OSBE-ODIHR: Antimafia konfirmoi shitblerjen e votës me paratë e krimit; shembja e lidhjeve krim-politikë dhe reforma zgjedhore janë përparësi absolute

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim kreun e delegacionit të vëzhguesve të OSBE-ODHIR për zgjedhjet parlamentare të Qershorit 2017, Peter Tejler mbi përfundimet e raportit të misionit. Kreu i opozitës e konsideroi shumë të rëndësishëm raportin, ...

Me Shume
30 Oct
0

Vendi i kapur nga krimi e droga, opozita është shpresa e vetme e të rinjve

Te nderuar pjesmarres, Ndersa po pergatitesha per kete diskutim te sotem mbi hartimin e nje projektligji per ndalimin e gjuhes se urrejtjes ne parlament, projektligj te cilin e perkrah pa hezitim, por qe e konsideroj nje luks te tepert per ...

Me Shume
30 Oct
0

Prononcimi për mediat i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas mbledhjes së Grupit Parlamentar

Pyetje: Z.Basha çfarë vendosi Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike sot? Basha: Në qendër të aksionit politik të opozitës, të Partisë Demokratike dhe të grupit parlamentar do të mbetet skandali Tahiri-Rama-Habilaj. Qëndrimet që ne nuk patëm mundësi t’i mbajmë të mërkurën e ...

Me Shume
29 Oct
0

Ja pse gënjen Rama për Zaganin; mbron Habilajt, sulmon drejtësinë

Në këto katër vite, Saimir Tahiri dhe Edi Rama kanë akuzuar dhe arrestuar vetëm një njeri: Dritan Zaganin, njeriun që hetoi dhe kapi në flagrancë bandën Tahiri-Habilaj. Asnjë polic dhe madje asnjë kriminel nuk është sulmuar dhe akuzuar prej Edi ...

Me Shume
28 Oct
0

Rrogozhinë, deputetët e PD: Ndaloni landfillin në Rrogozhinë, kryeministri urdhërohet nga klanet mafioze

Një përfaqësi e Partisë Demokratike e kryesuar nga deputetët Edmond Spaho, Albana Vokshi, dhe Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit, Jamarbër Malltezi morën pjesë në takimin me banorët dhe aktivistë të shoqërisë civile, të cilët kundërshtojnë ndërtimin e Landfill-it të mbetjeve ...

Me Shume
28 Oct
0

Deklarata për mediat e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Dritan Zagani nuk ka qenë kurrë i dënuar nga krimet e rënda. Edi Rama dje gënjeu drejtpërdrejt para miliona shqiptarëve. Tahiri e arrestoi Zaganin sepse ai nuk heshti por guxoi, ngriti zërin dhe hetoi lidhjet kriminale Tahiri-Habilaj. Sipas kodit mafioz ...

Me Shume
27 Oct
0

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në përurimin e shtatores së Azem Hajdarit

Shumë të dashur qytetare dhe qytetarë të Tropojës, Miq, të afërm, familjarë të Azem Hajdarit, Të dashur Fatmira, Rudina, Kiri dhe Azem, I nderuar z.kryetar i Bashkisë, I nderuar Dr.Berisha, Të nderuar deputetë dhe personalitete të Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë, Malit ...

Me Shume
26 Oct
0

Qëndrimet e partnerëve të qarta: Mbështetje totale për hetimet, mbështetje totale për prokurorinë dhe gjyqtarët, kundër mbrojtjes së çdo politikani që hetohet për krimin dhe drogën, përmes imunitetit parlamentar

Cështja Tahiri nuk është fundi por fillimi i çmontimit të narko-shtetit Pyetje: Keni pasur një takim të gjatë me ambasadorët e BE-së dhe ambasadorin amerikan? Basha: Kam patur një takim me ambasadorin Lu. Ambasadorët e Bashkimit Europian kanë qenë në ...

Me Shume
25 Oct
0

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në seancën e sotme parlamentare

Të nderuar bashkëqytetarë, Që krimi, droga dhe e keqja kanë zaptuar Shqipërinë, treguesi më i mirë është puna e këtij Kuvendi. Ja ku jemi prapë, jo për të parën herë, duke u marrë me një tjetër kriminel. Kuvendi i Shqipërisë ...

Me Shume