fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Basha: Rama fsheh të vërtetën, Elvis Roshi i dënuar edhe në Zvicër për trafik droge. Largimi i Edi Ramës është zgjidhja, me të mbrojtja e kriminelëve do të vazhdojë

Është një ditë e rëndësishme për një nga reformat më të rëndësishme në Republikën e Shqipërisë në këto 25 vite, më të rëndësishmen të këtyre 3 viteve, që ka vulën ...

ME SHUME

Rama pranon megaaferën me stadiumin, fsheh dokumentat e korrupsionit

Edi Rama ka pranuar zyrtarisht një prej aferave të tij më të mëdha korruptive që është qendra e biznesit dhe kulla në stadiumin Qemal Stafa, duke mbajtur të fshehtë dokumentacionin ...

ME SHUME

PPE mbështetje Partisë Demokratike për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme

Partia Popullore Europiane dhe partitë simotra mbështesin Partinë Demokratike për platformën e saj elektorale dhe garantimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Në Luksemburg për 40-vjetorin e PPE, me drejtuesit ...

ME SHUME

Reagim i Partisë Demokratike

Shumë qytetarë dhe socialistë, tjetër gjë presin nga Musa Ulqini. Presin që Musai të mos pajtohet me krimin që ka zënë çdo pore të partisë. Ndoshta ai nuk e ka ...

ME SHUME

Rama urdhëron terror policor ndaj protestuesve që kërkojnë largimin e kriminelëve nga pushteti

Edi Rama jo vetëm po i mban banditët e trafikantët që ka katapultuar në zyrat e shtetit, por ka urdhëruar dhe terror ndaj qytetarëve që protestojnë dhe kërkojnë pastrimin e ...

ME SHUME

Europa në alarm për drogën dhe armët nga Shqipëria, Rama jep leksion sigurie në asamblenë e NATO

Trafikut të drogës që bëjnë bandat e Tahirit dhe Edi Ramës, i janë shtuar tashmë dhe armët. Eshtë kjo arsyeja pse Edi Rama nervozohet kur e pyet gazetarja e euroneës ...

ME SHUME

Protestë në Kurbin: Të ikë kryetari i inkriminuar i Bashkisë

Sekretari i Aksionit Qytetar, Salianji: Rama e zgjodhi Bardhin sepse mbi të rëndojnë krime të panumërta  Qytetarë dhe demokratë janë bashkuar sot në një protestë në dyert e Bashkisë së ...

ME SHUME

Reagim i Partisë Demokratike

Pas Fred Kobures së Partisë, dhe Elisës së Traut të Ngritur, radha për të bërë gargarë me jargët e shefit i erdhi Oltës, nuses së Partisë. Nusja e partisë u ...

ME SHUME

Clean Up the Med, aktivistët e PD pastrojnë Kepin e Rodonit nga mbeturinat

Departamenti Mjedisit, Pyjeve, Turizmit dhe Departamenti i Kulturës në Partinë Demokratike së bashku me ambjentalistë dhe studentë morën pjesë dje në fushatën “Clean Up the Med” ku pastruan një zonë ...

ME SHUME

Basha: 150 milionë euro buxhet për investime dhe subvencione në bujqësi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua me banorë të Shirgjanit, Gjergjanit dhe Bradasheshit. Fermerët e Gjergjanit thanë se kanë tre vjet që nuk shohin asnjë investim për bujqësinë, as subvencione, ...

ME SHUME
260261262264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519