Category Archives: Lajmi fundit

26 Sep
0

Të gjithë para drejtësisë për krimin shtetëror të torturimit të një vajze

Së pari dua të falenderoj gazetarin investigativ Basir Çollaku dhe dhe televizionin Shijak që bënë të mundur të parët transmetimin e kësaj dëshmie tronditëse. Një vajzë e pambrojtur është dhunuar, përdhunuar, rrëmbyer dhe torturuar në mënyrë sistematike. Është një krim ...

Me Shume
25 Sep
0

Është pasuria e grabitur motivi i vetëm pse Edi Rama dhe shërbëtorët e tij, si Klotidla Bushka

Deputetja e Partisë Socialiste Klotilda Bushka bëri sot rolin e shërbëtores së oborrit të Edi Ramës për të sulmuar me të pavërteta opozitën, në mënyrë që të mbrojë pasurinë e saj personale. Këtë pasuri Klotidla Bushka e ka vënë duke ...

Me Shume
25 Sep
0

Me pohimin se ka prova dhe fakte për audiopërgjimin e të vëllait trafikant droge dhe me mosdërgimin e tyre në prokurori, Fatmir Xhafaj, njësoj si Edi Rama, ka kryer veprën penale të pengimit të drejtësisë

Me pohimin se ka prova dhe fakte për audiopërgjimin e të vëllait trafikant droge dhe me mosdërgimin e tyre në prokurori, Fatmir Xhafaj, njësoj si Edi Rama, ka kryer veprën penale të pengimit të drejtësisë.  FLAMUR NOKA, DEPUTET PD Fatmir Xhafaj dhe ...

Me Shume
24 Sep
0

PREZANTIMET E PLOTA TË PLATFORMËS “PËR ÇLIRIMIN E EKONOMISË, KUNDËR KORRUPSIONIT DHE OLIGARKISË”.

JORIDA TABAKU –  ABUZIMI ME PASURINË DHE PARATË PUBLIKE   Shumë biznese sot që nuk marrin dot pjesë në garë sepse gara është e paracaktuar. Ka shumë biznese të ndershme sot që mbyllen se një biznes tjetër merr kontratën e koncesionit. ...

Me Shume
24 Sep
0

Bashkë me vetingun në politikë, çlirimi i ekonomisë përmes  platformës antikorrupsion dhe antioligarki, do t’i japë Shqipërisë frymëmarrje

·         Platforma antimafia e opozitës për çlirimin e ekonomisë, propozon mekanizmin ligjor për evidentimin, identifikimin, sekuestrimin dhe konfiskimin e pasurive të personave privatë dhe zyrtarëve publikë përfshirë në afera kriminale korruptive, PPP, tendera, koncesione, leje apo licenca. ·         Këto janë ...

Me Shume
23 Sep
0

Sulmi i Arta Markut ndaj prokurorëve antimafia eshtë pjesë e skenarit të Edi Ramës

Lufta ndaj krimit të organizuar dhe korrupsionit ka marrë goditje të paprecedentë gjatë këtyre ditëve nga Arta Marku, Kryeprokurorja e Edi Ramës, që me veprime të qëllimshme dhe me paramendim, po godet, dekurajon dhe shantazhon, grupin e prokurorëve antimafia.   ...

Me Shume
23 Sep
0

Kontrolli i pompave të karburantëve do t’i japë klientit të Ramës, Gentian Sula, 60 milionë euro fitime

Koncesionet dhe tenderat korruptivë të qeverisë së Edi Ramës po zhvasin gjithnjë e më shumë shqiptarët. Nga kasat dhe pajisjet e reja fiskale që do t’i kushtojnë secilit biznes të paktën 600 euro, shumë shpejt shqiptarët do të paguajnë akoma ...

Me Shume
22 Sep
0

Qeveria po vendos me një tender korruptiv dhe të panevojshëm monopolin e kontrollit të faturimit mbi biznesin

  Qeveria po vendos me një tender korruptiv dhe të panevojshëm monopolin e kontrollit të faturimit mbi biznesin, duke rritur kostot nga 600-1000 euro për çdo biznes.   Tenderi korruptiv prej 15 milionë euro i shkakton biznesit një dëm prej ...

Me Shume
21 Sep
0

Opozita kallzim ndaj kryeprokurores Arta Marku, për largimin e paligjshëm të prokurorëve

Opozita padit kryeprokuroren Arta Marku për largim të paligjshëm të prokurorëve që hetojnë ish-​ Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, me qëllim  mbylljen e  hetimit ndaj tij. Ne emër të opozitës, kallëzimin e depozituan në prokurorinë e Tiranës, kryetarët e grupeve parlamentare PD- LSI, ...

Me Shume
21 Sep
0

Krimi po kontrollon qeverinë, Shqipëria po destabilizohet. Europa të thotë se nuk pranon kryeministra të inkriminuar

Teza se autokratët e Ballkanit sigurojnë stabilitet ka dështuar dhe ata europianë që e mbështesin këtë duhet të korrigjojnë kursin e tyre. Ata që flasin në emër të Europës të mos na gënjejnë më, por ta thonë qartë: Europa nuk ...

Me Shume