fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

21 Jan
0

Vendimi qesharak i gjykatësit kundër Lulzim Bashës është marrë nën presionin e procesit të vetingut.

  Vendimi qesharak i gjykatësit kundër Lulzim Bashës është marrë nën presionin e procesit të vetingut. Gjykata ka asgjesuar dhe zëvendësuar organin e Prokurorisë, duke mos marrë parasysh hetimin e saj, por duke iu bindur policisë së Taulant Ballës. Nuk ...

ME SHUME
21 Jan
0

Edi Rama mashtron dhe tallet sërish me studentët. Për Thumanë – Kashar në buxhetin e shtetit nuk është parashikuar asnjë qindarkë këtë vit. 

Edi Rama mashtron dhe tallet sërish me studentët. Për Thumanë – Kashar në buxhetin e shtetit nuk është parashikuar asnjë qindarkë këtë vit.  DEKLARATA E DEPUTETES ALBANA VOKSHI, KRYETARE E KOMISIONIT TË ARSIMIT Edi Rama u tall edhe sot në ...

ME SHUME
19 Jan
0

REZULTATI I VOTIMIT NGA KËSHILLI KOMBËTAR PËR SEKRETARIATIN, PUBLIKUAR NGA KRYETARI I KOMISIONIT TË VOTIMIT JEMIN GJANA

U mbyll procesi i numërimit dhe i përllogaritjes së rezultatit të votimit për sekretariatin e partisë. Pra, për sekretarin e Përgjithshëm, Sekretarin e Çështjeve Ligjore, Sekretarin Organizativ, Sekretarin për Çështjet Zgjedhore dhe Sekretarin për Burimet Njerëzore. Në përfundim të numërimit ...

ME SHUME
19 Jan
0

PD ka një detyrë historike. PD-së s’i kërkohet vetëm të jetë një alternativë elektorale, por të kthejë besimin se Shqipëria mund të bëhet vend normal.

PD ka një detyrë historike. PD-së s’i kërkohet vetëm të jetë një alternativë elektorale, por të kthejë besimin se Shqipëria mund të bëhet vend normal.   E vetmja mënyrë drejt Shqipërisë që beson dhe ka shpresë është varrosja e politikës ...

ME SHUME
18 Jan
0

Propozimet e kryetarit Basha për anëtarët e Kryesisë së PD, për Sekretariatin Organizativ, drejtuesit e organeve statutore dhe votëbesimin e dy nënkryetarëve të partisë

Përshëndetje të nderuar zonja dhe zotërinj! Të nderuar demokratë, Ditën e nesërme mblidhet Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike, i cili në rendin e ditës ka dy çështje shumë të rëndësishme. Së pari, zgjedhjen e Kryesisë së re të Partisë Demokratike, ...

ME SHUME
18 Jan
0

“Pakti për Universitetet”, ishte një shfaqje e shëmtuar e Edi Ramës, nuk përmbushen 8 kërkesat e studentëve

DEKLARATA E ALBANA VOKSHIT, KRYETARE E KOMISIONIT PARLAMENTAR TE ARSIMIT Përpjekjet e Edi Ramës për të mashtruar studentët dhe për ti përcarë ata, janë të dënueshme, por edhe revoltuese. Shpalosja e të ashtuquajturit, “Pakti për Universitetet”, ishte një shfaqje e ...

ME SHUME
17 Jan
0

Në Shqipëri, të gjitha pushtetet janë kapur nga një kryeministër autokrat, i zhytur në korrupsion dhe i lidhur me krimin. Ka ardhur koha që e vërteta të mos fshihet dhe sheqeroset për partnerët e huaj.

Në Shqipëri, të gjitha pushtetet janë kapur nga një kryeministër autokrat, i zhytur në korrupsion dhe i lidhur me krimin. Ka ardhur koha që e vërteta të mos fshihet dhe sheqeroset për partnerët e huaj. Me këtë qeveri dyert e ...

ME SHUME
16 Jan
0

Ajo që ndodhi sot është asgjësimi përfundimtar i Kuvendit nga Edi Rama, i cili ka kapur plotësisht çdo pushtet, qeverinë, drejtësinë dhe parlamentin. 

·        Ajo që ndodhi sot është asgjësimi përfundimtar i Kuvendit nga Edi Rama, i cili ka kapur plotësisht çdo pushtet, qeverinë, drejtësinë dhe parlamentin. ·        Rregullorja e Kuvendit nuk e pengon opozitën të marrë fjalën. Opozitën e pengon të flasë ...

ME SHUME
16 Jan
0

Vendimi i Opozitës së Bashkuar; të udhëheqim revoltën e qytetarëve me protesta popullore deri në rrëzimin e Edi Ramës.

·       Në përgjigje të mijëra mesazheve dhe duke dëgjuar zërin e qytetarëve, ne vendosëm të udhëheqim revoltën e qytetarëve me protesta popullore deri në rrëzimin e Edi Ramës. Ky është vendimi i Opozitës së Bashkuar.   DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË ...

ME SHUME
16 Jan
0

PD dënon presionin kriminal ndaj studentëve të dekanit të Fakultetit Juridik, Artan Hoxha.

PD dënon presionin kriminal ndaj studentëve të dekanit të Fakultetit Juridik, Artan Hoxha. Duke i shërbyer Edi Ramës, Artan Hoxha mbron karrierën dhe pasurinë e tij të paligjshme. PD u bën thirrje pedagogëve të ndershëm të dënojnë aktin prej banditi ...

ME SHUME