fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

01 Qer
0

Survejimi i paligjshëm dhe kriminal i kreut të opozitës me urdhër të Edi Ramës dhe Fatmir Xhafajt është përdorim i policisë së shtetit si polici private në funksion të mbrojtjes së trafikut të drogës dhe krimit të organizuar, ku janë përfshirë drejtuesit më të lartë të qeverisë.

Deklarata e nënkryetarit të Partisë Demokratike Edmond Spaho Operacioni klandestin i ndjekjes dhe përgjimit 24 orë të kryetarit të opozitës dhe familjes së tij është operacion i paligjshëm, antikushtetues dhe kriminal. Operacioni klandestin është konceptuar dhe zbatuar nga Fatmir Xhafaj, ...

ME SHUME
30 Maj
0

Mafia e kromit, mafia e lojërave të fatit, kanë marrë peng Edi Ramën, Olsi Ramën, Arben Ahmetaj, Damian Gjiknurin, ashtu si krimi i organizuar ka marrë peng Ministrinë e Brendshme

Basha viziton në Spitalin e Traumës minatorin e plagosur ne Bulqizë, i cili bashkë me kolegun tjetër, janë jashtë rrezikut për jetën. Vdekja e mbi 40 minatorëve gjatë 5 viteve të fundit është fatura e rëndë e korrupsionit të qeverisë ...

ME SHUME
28 Maj
0

Deklaratë e opozitës së bashkuar

Opozita e bashkuar shpreh mirënjohjen dhe respektin e thellë për të gjithë qytetarët që protestuan me dinjitet dhe atdhetari kundër krimit, drogës, korrupsionit dhe qeverisë së kapur prej tyre, si dhe për qindra mijëra të tjerë që mbështetën protestën në ...

ME SHUME
26 Maj
0

Largimi një orë e më parë i Edi Ramës dhe Fatmir Xhafajt është emergjencë kombëtare, imperativ i pakapërcyeshëm dhe i padiskutueshëm

Lulzim Basha vizitoi në Spitalin Ushtarak Kryeredaktorin e gazetës RD, Bledi Kasmi, i gjakosur nga poicia, ndërsa po merrte pjesë në protestë. Bledi Kasmi i tregoi Bashës dhe gazetarëve sesi u godit disa herë në në kokë nga policia. “Nuk ...

ME SHUME
26 Maj
0

Sot jemi mbledhur me qindra mijëra në këtë shesh për të treguar se jemi europianë dhe si europianë i qëndrojmë përballë qeverisë më antieuropiane që ka sot Europa.

Fjalimi i plotë i Kryetarit të PD Lulzim Basha Zonja dhe zotërinj, Vëllezër dhe motra, Ja kjo ditë e uruar që lind nga perëndon, atë anë e ke ndriçuar e ne pse na harron? Dritëz e jetës dhe e vërtetës, ...

ME SHUME
26 Maj
0

“Kryeministri” në intervista pune për Ministër të Brendshëm para kryeministrisë

“Kryeministri” para gardhit policor tek kryeministria duke marrë intervista pune për Ministër të Brendshëm. Qytetarët ironizuan situatën me Ministrin e Brendshëm të përfshirë në mbrojtjen e vëllait trafikant droge, duke hapur portalin Kryeministri.com. Me urdhër të paligjshëm nga AKEP u ...

ME SHUME
26 Maj
0

Banderola “Poshtë Pashallarët e Krimit”

Banderola me slloganin “Poshtë Pashallarët e Krimit”, risjell në vëmendje skandalin Xhafaj për shkak të episodit të njohur kur, gjatë pazarit për drogën, Agron Xhafajn e quajnë “Pasha”. Banderola mban portretet e Edi Ramës dhe dy ministrave të tij të ...

ME SHUME
26 Maj
0

Harta e familjeve politiko mafioze

Harta e familjeve politiko mafioze është një instalacion për të simboliziar qeverinë e Edi Ramës në 5 vitet e fundit. Për herë të parë, gjatë qeverisë së Ramës Shqipëria mori kudo në Perëndim imazhin e një vendi që, me mbeshtetjen ...

ME SHUME
26 Maj
0

Drejtësia në duart e Edi Ramës!

Në Sheshin Skënderbej shfaqet statuja e Drejtësisë me portretin e Edi Ramës, që simbolizon kapjen politike të drejtësisë për t’i shërbyer krimit dhe korrupsionit. Statujën e Drejtësisë 3 metra të lartë e mbajnë 10 të rinj të maskuar si Edi ...

ME SHUME
24 Maj
0

Qeveria Rama e lidhur me krimin dhe korrupsionin janë pengesa për Shqipërinë europiane

Raporti ka të paktën një muaj që ka dalë dhe Edi Rama nuk u kujtua të ftonte për diskutimin e këtij raporti. Përkundrazi, u vërsul për të marrë meritat për këtë raport dhe për të treguar me gisht opozitën si ...

ME SHUME