fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Pas 3 vitesh korrupsion e varfëri, të rinjtë shqiptarë të parët në botë që duan të braktisin vendin

Pas 3 vitesh qeverisje të Edi Ramës, të rinjtë shqiptarë zënë vendin e parë në Europë dhe në botë për dëshirën për të braktisur vendin. Ky raport tronditës bëhet i ...

ME SHUME

Ky ndryshim nuk sjell as gëzim, as shpresë. Shqiptarët presin largimin e Edi Ramës

Pyetje: Z.Basha si i komentoni ndryshimet në Qeveri? Basha: Ndryshimet në qeveri nuk sjellin as gëzim, as shpresë. Nuk sjellin gëzim sepse të gjithë e dinë që batërdia me tenderat ...

ME SHUME

Basha: Ryshfeti 40 milion euro,  shkaku i mos financimit nga kinezët të Rrugës së Arbrit

Shehu: Bashkia do të  marketojë dhe ndërmjetësojë shitjen e produkteve bujqësorë të dibranëve Kandidati për kryetar i Bashkisë së Dibrës, Sherefedin Shehu së bashku me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim ...

ME SHUME

Edi Rama plaçkit ARMO-n, asetin më të rëndësishme në sektorin e përpunimit të naftës

Pas muajsh të tërë përpjekjesh Rama bashkë me miqtë e oligarkët e tij marrin dhe perpunimin e naftës në vend. Skema është e njëjtë. Ashtu siç ndodhi me koncesionin e ...

ME SHUME

Partia Demokratike kallëzim penal për grupin kriminal, për blerje vote dhe kanosjen e votuesve në Dibër

Partia Demokratike dorëzoi sot një kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Renda për një grup të strukturuar kriminal i cili blen vota dhe kanosin votuesit dibranë për llogari të ...

ME SHUME

Basha: Biznesi drejt falimentimit, çdo tender në Dibër e merr Sadri Abazi

Shehu: Do të ul në maksimumin e mundshëm ligjor taksat dhe reduktoj tarifat Kandidati për kryebashkiak i Dibrës, Sherefedin Shehu u takua me tregtarë dhe me përfaqësues të biznesit dibranë ...

ME SHUME

E vërteta e aksioneve show; luftohet vetëm droga që s’ka paguar haraçin e Ramës

Shfaqja e Tahirit në parcelat me drogë në mënyrë festive bashkë me gazetarët që merr me vete, më e pakta është konfirmim i dështimit të tij. Përpjekja për propagandë jep ...

ME SHUME

Shehu: Peshkopia, Sohodolli dhe Maqellara do të kthehen në tri qendra urbane të Dibrës

Kandidati për kryebashkiak të Dibrës, Sherefedin​ Shehu u takua me banorë të Peshkopisë, Sohodollit dhe Maqellarës, të cilat do të kthehen në tri qendra urbane të Dibrës. Këtë ka theksuar ...

ME SHUME

PD do ndjekë çdo rrugë në mbrojtje të Kushtetutës, Rama kërkon kontrollin e drejtësisë

Zoti kryetar i Kuvendit, kolege dhe kolegë deputetë Caktimi i nje seancë të jashtëzakonshme vetëm 5 ditë para asaj të zakonshmes, është cinizmi më i madh që i bëhet shqiptarëve ...

ME SHUME

Ky është shtatori i fundit i Edi Ramës në pushtet!

Zoti kryetar, është thirrur në mënyrë të jashtëzakonshme kjo konferencë kur, në vetëdijen e çdo shqiptari emergjencë e emergjencave është shndërrimi i vendit të tyre në kanabistan. Shndërri i i ...

ME SHUME
242243244246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525