fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Mesazhi sot i Lulzim Bashës, në ditën e 24 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme

Dita e 24-të e protestës na gjen më të bashkuar dhe më të vendosur se kurrë. Ndaj dua ta nis fjalën time në këtë paradite të lavdishme me diell me ...

ME SHUME

Mesazhi i Lulzim Bashës në Sheshin e Lirisë, në ditën e 23 të protestës

Dita e 23-të e protestës, kjo e Diel, me këtë kohë të lavdishme që na ka sjellë Zoti, sepse pranvera po vjen, nuk mund të niste më bukur se sa ...

ME SHUME

Mesazhi i Sheshit të Lirisë: Qëndresë e vendosur deri në krijimin e një qeverie teknike, për zgjedhje të lira e të ndershme

Pasditen e së shtunës në Sheshin e Lirisë, kryedemokrati Lulzim Basha priti një nga miqtë më të afërt të shtetit Shqiptar dhe një nga personat të cilët kanë kontribuar me ...

ME SHUME

Mesazhi i Lulzim Bashës në mbrëmje në Sheshin e Lirisë

Vëllezër dhe motra, qytetare dhe qytetarë, mbrëmja e 22-të e protestës, kjo e Shtunë e tretë që pas 18 Shkurtit, që ka ndryshuar njëherë e për gjithmonë Shqipërinë, premton ardhjen ...

ME SHUME

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 22-të të protestës

Të reja dhe të rinj, qytetare të Tiranës dhe mbarë Shqipërisë! Eshtë mëngjesi i 22 i lëvizjes më të madhe popullore, kombëtare, demokratike, qytetare dhe paqësore për zgjedhje të lira ...

ME SHUME

Nga 18 shkurti, Shqipëria nuk është më ajo që ishte. Zgjedhje të lira dhe Republikë të Re ku qeveria ka frikë nga qytetarët dhe jo qytetarët nga qeveria

Paraditen e 22-të të qëndresës popullore në sheshin e lirisë, të rinj, të reja, pedagogë, përfaqësues të konservatorëve europianë dhe republikanë iu bashkuan agorës qytetare për të ngritur zërin dhe ...

ME SHUME

Partitë e koalicionit opozitar vendosin zyrtarisht: Nuk do të ketë zgjedhje fasadë, të kapura nga paratë e krimit dhe drogës

Partitë e koalicionit opozitar kanë zyrtarizuar sot vendimin se nuk do të lejojnë në Shqipëri zgjedhje fasadë, zgjedhje të kapura nga krimi dhe paratë e drogës. Me një kërkesë zyrtare ...

ME SHUME

Me uljen e taksave, Shqipëria do bëhet vendi më konkurues në rajon për investitorët

Lulzim Basha në takim me përfaqësues të sipërmarrjes  Në tryezën e debatit mbi stabilitetin politik dhe reformat të organizuar ne sipërmarrës shqiptarë, kryetari demokrat Lulzim Basha diskutoi paketën fiskale të ...

ME SHUME

Pedagogët në Sheshin e Lirisë: Vota është çështje e të gjithëve, jo e një partie

Lektorët në bashkëbisedim me qytetarët. Studentët na kërkojnë të mbështesim kauzat e mëdha të shoqërisë. Basha: Sot në KQZ, partitë opozitare do të dorëzojnë ultimatumin me shkrim për zgjedhje të lira ...

ME SHUME

Pse ka falimentuar ekonomia? 4 vite qeveria në kurriz të qytetarëve. Zgjidhja vjen me Republikën e Re

Në ditën e 20 të protestës, në Sheshin e Lirisë u diskutua për ekonominë, për rrënimin e mirëqenies së familjeve shqiptare, për vendet e punës që po mbyllen, për shtetin ...

ME SHUME
191192193195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522