fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

07 Dhj
0

Demokratët dhe qytetarët e Elbasanit të bashkuar për thirrjen e 8 Dhjetorit

Nga Elbasani, qyteti ku partia Demokratike u themelua menjëherë pas Tiranës, Grupimi i Dhjetorit 90 dhe drejtues demokratë vijuan aktivitetet përkujtimore të jubileut 25 vjeçar të rrëzimit të komunizmit. Themelues të Lëvizjës Studentore, deputetë, ish-deputetë, themelues të degës së PD ...

ME SHUME
06 Dhj
0

Të rinjtë demokratë zgjedhin kryetarin e ri, Belind Këlliçi

Forumi Rinor i Partisë Demokratike zgjodhi sonte kryetarin e ri z.Belind Këlliçi, pas konventës së fundit që u mbajt në Tiranë, me parimin një anëtar një votë. Në këtë proces që mbahet për herë të parë në vendin tonë, u ...

ME SHUME
06 Dhj
0

Afron 8 Dhjetori, rritet ankthi e paniku i Edi Ramës

Sa më shumë afron 8 dhjetori dita e bashkimit popullor kundër Edi Ramës dhe byrosë së hajdutëve, aq më shumë rritet ankthi e paniku i njeriut, të cilin, raportet ndërkombëtare e kanë përcaktuar si pronarin e 200 milionë eurove, kryeministrin ...

ME SHUME
06 Dhj
0

Me 8 Dhjetor nisim maratonën e përballjes pa kthim për zgjidhjen, për largimin e qeverisë Rama -Meta

Të nderuar të pranishëm në Kuvendin e 20-të përmbyllës të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Të dashur të rinj dhe të reja demokratë Krenaria dhe buzëqeshja e demokratëve të Tiranës, kryeqytetit dhe anembanë Shqipërisë, I nderuar zoti nënkryetar i Partisë ...

ME SHUME
06 Dhj
0

Dhjetori i dytë, Durrësi gati për marshimin popullor të së martës

Nga Durrësi  PD dhe grupimi Dhjetori 90, zhvilluan aktivitetin përkujtimor “Dhjetori 90 afër dhe larg” në përkujtim të 25 vjetorit të rrëzimit të diktaturës më të egër në Evropë. Kryetari i Grupimit Dhjetori 90, Bislim Ahmetaj tha se sot Shqipëria ...

ME SHUME
06 Dhj
0

Qeveria lejon korrupsionin me drurin në Fushë-Bulqizë, dhunohen banorët që mbrojnë pyjet

500 familje në Fushë-Bulqizë kanë nënshkruar peticion drejtuar kryeministrit, ministrit të mjedisit dhe atij të rendit për ta ndaluar kompaninë e kushëriti të Ylli Manjanit njëkohësisht daja e deputetit Spahiu, që të mos presë pyllin me të cilin ata kanë ...

ME SHUME
05 Dhj
0

Intervistë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhënë për gazetaren e Top- Channel, Elona Meço

Top-Channel: Z.Basha ju keni premtuar një protestë në 8 dhjetor, që është një ditë simbol, por ju thoni se kjo nuk është vetë‎m një ditë simbolike, një protestë simbolike. Ju thoni se kjo ë‎shtë‎ nje proteste per te rrëzua qeverinë. Ju lutem, si ...

ME SHUME
05 Dhj
0

Votimi kundër i hetimit të CEZ, Rama konfirmoi autorësinë e vjedhjes

Të dashur bashkëqytetarë Mbrëmë është hapur dhe thelluar edhe më tej hendeku i thellë që ndan masivisht shqiptarët në një anë dhe nga ana tjetër një grush oligarkësh, qeveritarësh, banditësh dhe hajdutësh. Mbrëmë, Edi Rama e shpalli veten të pahetueshëm ...

ME SHUME
05 Dhj
0

Në 8 Dhjetor, të gjithë bashkë për ti thënë JO Varfërisë

Të nderuar kolegë, Ka dy mundësi për të folur në këtë sallë, kur dikush si Kryeministri që vec hyn e del, ka vënë maskën e profetitm misionarit dhe ëndërrimtarit. Mënyra e parë është të besoh sepse gënjështra është shpesh zgjidhje ...

ME SHUME
05 Dhj
0

Buxheti që do rrënojë Dibrën dhe shqiptarët

Te nderuar kolege, Qytetare Shqiptare, Projekt –ligji ”per buxhetin “ eshte nder ligjet me te rendesishme per vendin, dhe sigurishte jo vetem per ne, por gjithe shqiptaret i kane syte dhe mendjen te ky buxhet, dhe sot Shqiptaret shpresonin se ...

ME SHUME