fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Interesi klientelist ndot Korçën me lëndë helmuese 

Intelektualë dhe ambjentalistë së bashku me Departamentin e Mjedisit në PD kërkojnë ndaljen e projektit të TEC-it që do përdorë torfën e Maliqit  Departamenti i Mjedisit, Pyjeve dhe Turizmit në ...

ME SHUME

Hapja e PD drejt qytetarëve, e vërtetë dhe e pakthyeshme

Sot ndër të tjera kemi diskutuar për fillimin e një procesi bashkëbisedimi për hapjen e Partisë Demokratike dhe për forcimin e demokracisë së brendshme. Dua të ndaj me ju se ...

ME SHUME

Njeriu i Taulant Ballës ndërton në Tiranë dy kate pa leje, policia dhe bashkia nuk reagojnë

Kryetari i këshilltarëve të PD në Bashkinë e Tiranës ka denoncuar sot një rast skandaloz të favorizimit të deputetit Taulant Balla në Tiranë, ku një i afërmi i tij ndërton ...

ME SHUME

Afera Beqa-Rama me check-up, PD kallëzim penal në Prokurori

Vokshi: Kemi besim se drejtësia do funksionojë për aferën më të madhe korruptive të kësaj qeverie  Partia Demokratike dorëzoi sot në Prokurorinë e Përgjithshme kallëzimin penal ndaj Ilir Beqës në ...

ME SHUME

Rrëshqitja e dherave rrezikon dhjetëra banorë në Sharrë 

Pas denoncimit të deputetit Edi Paloka shfaqen autoritetet dhe ministri i brendshëm  Rreshqitja e dherave në zonën e Sharrës në Kombinat ka rrezikuar banesat e dhjetra banorëve, të cilëve nuk ...

ME SHUME

Sëmundja e gjedhit që po shkatërron fshatarët shërohet në Tiranë, me një qeverisje për njerëzit

Lulzim Basha ishte sot pranë banorëve në fshatin Mjekës të Elbasanit të cilët ndodhen në prag katastrofe ekonomike. Sëmundja e gjedhëve, dermatoza nodulare, po shfaros lopët çka për shumicën e ...

ME SHUME

Viktimën e atentatit e kërkonte policia prej 3 muajsh, por e gjeti banda

Viktima e atentatit mafioz dje në Fier, Nelgert Pata ishte prej 21 gushtit të këtij viti në kërkim nga policia, pasi iu bë një atentat në Tiranë, dhe ai nuk ...

ME SHUME

Lulzim Basha me banorët e Sukthit: Zgjidhja është një qeveri e njerëzve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vizitoi familjet e përmbytura në fshatin Rrushkull në Durrës, ku mbi 15 shtëpi ndodhen ende nën ujë dhe baltë prej 2 javësh. Familja e ...

ME SHUME

Basha pret kreun e Vetëvendosjes: Bashkërendimi i vërtetë Tiranë – Prishtinë do të shmangë amatorizmin dhe protagonizmin e sëmurë që dëmton dhe nuk i shërben interesave të dy vendeve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti në një takim kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja, Visar Ymeri dhe kryetarin e grupit parlamentar të kësaj partie, Glauk Konjufca. Gjatë takimit u diskutua ...

ME SHUME

Ministri gjerman dhe Nënkryetari i CSU, Schmidt: Mbështesim PD në çdo sfidë të saj

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim Ministrin Federal të Agrikultures dhe Ushqimit të Gjermanise, Christian Schmidt, njëkohesisht nën-Kryetar i CSU dhe zëdhënës për Politiken e Jashtme ...

ME SHUME
212213214216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519