Category Archives: Lajmi fundit

08 Nov
0

90% e gënjeshtrës për financim të paligjshëm dhe para ruse është çmontuar para shqiptarëve.

·        90% e gënjeshtrës për financim të paligjshëm dhe para ruse është çmontuar para shqiptarëve. Atë 10%, që ka mbetur nga fabrikimi i gënjeshtrës prej prokurorisë, nën presionin e Edi Ramës, do ta çmontojmë në gjykatë. KOMUNIKIMI ME GAZETARËT I ...

Me Shume
08 Nov
0

“Rrugëtimi për Shqipërinë” në Krujë, Basha: Shpërblimi im më i madh, rinia shqiptare të ketë shanse të barabarta me rininë europiane.

“Rrugëtimi për Shqipërinë” në Krujë, Basha: Shpërblimi im më i madh, rinia shqiptare të ketë shanse të barabarta me rininë europiane.   Bashkëbisedimi i Kryetarit të PD, Lulzim Basha, me të rinjtë në Krujë u përqendrua tek nevoja që ka ...

Me Shume
08 Nov
0

Buxheti nuk ka rritje pagash, nuk ka rritje pensionesh, nuk ka rritje të investimeve publike, por rritje të PPP-ve duke pasuruar akoma më shumë oligarkët e qeverisë së Edi Ramës.

Buxheti nuk ka rritje pagash, nuk ka rritje pensionesh, nuk ka rritje të investimeve publike, por rritje të PPP-ve duke pasuruar akoma më shumë oligarkët e qeverisë së Edi Ramës.     DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DREJTORI I KABINETIT TË ...

Me Shume
07 Nov
0

Edi Rama nuk ka ndërmend të bëjë një reformë zgjedhore që garanton lirinë e votës.

Qëndrim i Sekretarit të Përgjithshëm të PD Gazment Bardhi   Në vijim të kërkesës së disa mediave për reagim lidhur me propozimin e PS që administrimin e zgjedhjeve ta bëjnë punonjësit e administratës publike, më poshtë gjeni qëndrimin e Sekretarit ...

Me Shume
07 Nov
0

“RRUGETIMI PER SHQIPERINE”, KRYETARI BASHA NE VLORE

“Rrugëtimi për Shqipërinë”, Basha u përgjigjet të rinjve në Vlorë për cilësitë që do ta bëjnë një kryeministër të mirë: “Nuk jam i lidhur me krimin dhe oligarkinë”.   Në turin “Rrugëtimi i Shqipërisë”, që sot kishte stacionin e rradhës ...

Me Shume
07 Nov
0

Biznesi akuzon qeverinë për korrupsion në administratën publike. Banka Botërore publikon shifrat alarmante, 34.6% e biznesit duhet të përgatisë zarfin sa herë që takojnë një ofiqar të shtetit.

Biznesi akuzon qeverinë për korrupsion në administratën publike. Banka Botërore publikon shifrat alarmante, 34.6% e biznesit duhet të përgatisë zarfin sa herë që takojnë një ofiqar të shtetit.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU   Sondazhi i fundit i ...

Me Shume
06 Nov
0

Atentati mafioz ndaj prokurorit është prishje pazari mes bandave që sollën dhe mbajnë në pushtet Edi Ramën. Edi Rama duhet të largohet. Ai është kreu i KÇK.

Atentati mafioz ndaj prokurorit është prishje pazari mes bandave që sollën dhe mbajnë në pushtet Edi Ramën. Edi Rama duhet të largohet. Ai është kreu i KÇK.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, GENT STRAZIMIRI   Atentati mafioz pak ditë më ...

Me Shume
05 Nov
0

Opozita është e angazhuar 100% për reformën zgjedhore, e cila do të çojë në zgjedhje të lira e të ndershme. Edi Rama e ka provuar se nuk mund të gatantojë lirinë e votës, prandaj vendit i duhet një qeveri që ka vullnet për të zbatuar ligjet dhe për të gatantuar zgjedhjet.

Opozita është e angazhuar 100% për reformën zgjedhore, e cila do të çojë në zgjedhje të lira e të ndershme. Edi Rama e ka provuar se nuk mund të gatantojë lirinë e votës, prandaj vendit i duhet një qeveri që ...

Me Shume
05 Nov
0

“Rrugëtimi për Shqipërinë”: Duhet të kthejmë standardin europian në çdo fushë të jetës.

·        “Ndryshimi do të vijë përmes rinisë”, Kryetari Basha në bashkëbisedim më të rinjtë në Korçë në turin “Rrugëtimi për Shqipërinë”: Duhet të kthejmë standardin europian në çdo fushë të jetës. “Rrugëtimi për Shqipërinë” i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ...

Me Shume
04 Nov
0

Basha nis me të rinjtë turin “Rrugëtimi për Shqipërinë”. “Duke ju dëgjuar ju, t’i vëmë pikat mbi “i” për një program realist, i cili rikthen shpresën dhe tregon rrugën që nxjerr vendin nga kriza.”

·        Basha nis me të rinjtë turin “Rrugëtimi për Shqipërinë”. “Duke ju dëgjuar ju, t’i vëmë pikat mbi “i” për një program realist, i cili rikthen shpresën dhe tregon rrugën që nxjerr vendin nga kriza.” Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ...

Me Shume