fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

14 Apr
0

Rama dhe Meta bllokojnë dekriminalizimin, kanë ndaluar procesin prej 3 javësh‏

Edi Rama dhe Ilir Meta kërkojnë ta mbajnë në këmbë regjimin hibrid që kanë instaluar të krimit me pushtetin dhe të pushtetit me krimin, në mënyrë që trafikantët, autorët e krimeve të rënda që sot i kanë deputetë e në ...

ME SHUME
13 Apr
0

Rama nën akuzë, sulmon opozitën dhe kandidon Gjicin e dyshimtë të 6 milionë eurove‏

Disa pyetje për kandidatin e Ramës, Safet Gjici. -A ka dijeni ai për grabitjen e 6 milionë eurove në mes të ditës nga një bankë në Tiranë? -Pse kompania e tij e sigurimit, dështoi në mënyrë spektakolare dhe nuk bëri ...

ME SHUME
13 Apr
0

Ramën me Brukselin e lidhin vetëm skandale‏

Asnjë shpjegim nga Edi Rama, edhe pse nisja e hetimeve për Peter Swinen, arkitekt i qeverisë flamane, i ka çuar dyshimet drejt e tek ai. Pasi rezultoi si bllokues i kërkesës së Interpol Brukselit për deputetin e tij, tani Edi ...

ME SHUME
13 Apr
0

Rama refuzon dekriminalizimin, kandidon në Krujë të arrestuarin për drogë‏

Me kandidimin e Bushit, Edi Rama ka vendosur zyrtarisht të dalë kundër dekriminalizimit. Jo vetëm e përzgjodhi dhe i hapi dyert e parlamentit, por tani po bën një pakt tjetër me trafikantin, duke u përpjekur për ti dhënë më shumë ...

ME SHUME
11 Apr
0

Rama refuzon të ulë çmimin e energjisë e të naftës, refuzon të lehtësojë jetën e qytetarëve‏

Dyshja Rama-Meta rrëzuan amendamentet e opozitës me forcën e kartonit por jo të arsyes, duke djegur në fakt një mundësi për të përmirësuar jetën e shqiptarëve në kushtet e një varfërie ekstreme, të një papunësie ekstreme, dhe të shtrëngesës së ...

ME SHUME
10 Apr
0

Basha: Mjerimi ka mbërthyer çdo familje, Shqipëria ka nevojë urgjente për një ofertë të re për punë dhe dinjitet

Tre kushtet e opozitës për kandidatët: Të painkriminuar, të mos rrisin taksat dhe të dëgjojnë zërin e qytetarëve.  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është njohur sot me shqetësimet e banorëve të Krujës dhe Fushë- Krujës. Qytetarët janë ankuar per ...

ME SHUME
10 Apr
0

Rama-Meta, rrëzuan amendamentet e opozitës refuzuan të lehtësojnë jetën e shqiptarëve‏

Refuzimi i dy Amendamenteve për uljen e çmimit të energjisë dhe uljen e çmimit të naftës, nuk ishte refuzim i propozimeve të opozitës, por refuzim për të ndihmuar qytetarët, për të lehtësuar jetën e tyre. Refuzoi pikërisht dyshja Rama-Meta, të ...

ME SHUME
09 Apr
0

Partia Demokratike nxit dhe mbështet bashkëpunimin e dy partive shqiptare në Maqedoni‏

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë, Menduh Thaçi në një takim ku u diskutua për situatën politike në Maqedoni. Kryetari Basha, rikonfirmoi mbështetjen e plotë të Partisë Demokratike për kauzën e ...

ME SHUME
08 Apr
0

PD pranë banorëve në Marinzë, qeveria të ndërhyjë menjëherë‏

Qytetarët shprehen të shqetësuar për shëndetin e vënë në rrezik nga shpërthimi i puseve të naftës. Kërkohet rimbursim dhe ndërhyjre e menjëhershme e qeverisë. Deputeti Mihaj dhe përfaqësuesit e PD takojnë banorët. Banorët e Marinzës në Fier shprehen të indinjuar ...

ME SHUME
08 Apr
0

Korrupsion dhe ndotje me impiantin e mbetjeve në Elbasan‏

Qytetarët e Elbasanit ngrenë shqetësimin për ndikimin që ka në jetën e tyre landfillimi që ndërtoi Edi Rama, pa transparencë, në shkelje të ligjit, dhe pa respektuar kriteret teknike. Pikëpyetje të mëdha u ngritën në takimin e departamenteve të PD ...

ME SHUME