fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Basha: Të majtë e të djathtë të bashkohemi në 21 qershor, të ndalim të keqen, t’i hapim rrugë punës dhe dinjitetit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një takim me banorë të Ishmit në Durrës. Qytetarët, tha zoti Basha vuajnë sot një degradim të madh të shëndetësisë, edhe pse u ...

ME SHUME

Më shumë vende pune, paga më të mira

Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova, nis shpjegimin e programit të tij në lagjet e Tiranës. Kandidati për Kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova ka nisur të shpjegojë programin nëpër lagje ...

ME SHUME

Cara: Bashkia Kavajë do të punojë për të gjithë, por jo për ata me rekorde kriminale

Kandidati për bashkinë e Kavajës Engjëll Cara u prezantua në takimin e organizuar nga partia në koalicion Balli Kombëtar Demokrat. Në këtë prezantim ishte i pranishëm edhe kreu i Ballit ...

ME SHUME

Kandidati Eqerem Deliu: Mos shisni votën për një thes miell. Ulje taksash për biznesin në Rrogozhine, për vende të reja pune

Ulja e taksave për biznesin sjell mundësi  punësimi. Kështu është shprehur kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë Rrogozhinë Eqerem Deliu në takimin e organizuar me bizneset në këtë qytet. Qeveria e ...

ME SHUME

Kosova: Ja plani im për Farkën dhe investimet për banorët

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës Halim Kosova ishte në komunën e Farkës ku prezantoi objektivat për zhvillimin e saj. Më poshtë plani i detajuar i dr. Kosovës:  ...

ME SHUME

Kosova: Plani im për njësinë 2, mbani shënim e më kërkoni llogari

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë, Halim Kosova, prezantoi sot programin e tij për njësinë numër 2 në Tiranë. Kosova tha se projekti i tij përfshin ndërhyrje në çdo lagje, në ...

ME SHUME

PD fton publikisht mazhorancën të nënshkruajë paktin për largimin e të inkriminuarve nga listat e kandidatëve

Jam sot para jush që të informoj opinionin publik se prej dy javësh, Partia Demokratike i ka propozuar mazhorancës ‎nënshkrimin e një pakti mes partive politike për verifikimin e kandidatëve ...

ME SHUME

Gjergji Mero: Korçarët nuk do të mashtrohen nga çakulli elektoral

Në takimet me banorët e zonës Radenec, kandidati Gjergji Mero vuri në dukje  mungesën totale të investimeve publike nga Bashkia në tetë vite të pushtetit lokal. Gjatë bisedave me shumë ...

ME SHUME

Veliaj mashtroi familjet e varfra, për energji elektrike me tarifë të reduktuar

Le të shohim punën dhe jo fjalët. Erion Veliaj, si papagall i Ramës, po përsërit PREMTIMET e pambajtura të dy viteve më parë, dhe tani me ambalazh të ri për ...

ME SHUME

Duma pret në Durrës kreun e misionit të OSBE/ODIHR; vëmëndje maksimale fushatës

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma priti në një takim në Durrës kreun e Misionit OSBE/ODIHR-it në Shqipëri, Audrey Glover. Duma vlerësoi vizitën e zonjës Glover duke falenderuar që ...

ME SHUME
383384385387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522