fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

03 Dhj
0

Rama akuzon shqiptarët se nuk duan të paguajnë, por shqiptarët nuk kanë me çfarë të paguajnë

Sekretarja e Marrëdhënieve me Publikun dënon skemën e Kryeministrit, larg realitetit që nuk njeh gjendjen dhe vështirësitë ekstreme të qytetarëve dhe familjeve ne vend. E vetmja zgjidhje, falja e kamatvonesave, pezullimi i faturave abuzive, dhe shqyrtimi i ankesave të abonenteve. ...

ME SHUME
02 Dhj
0

Basha: Të falen kamatvonesat, të pezullohen faturat abuzive

Kryetari i Partisë Demokratike: Ndal rritjes së cmimit të energjisë. Rama jashtë realitetit të krizës ekonomike ku ka futur shqiptarët Të nderuar qytetarë shqiptarë. Dy fjalë përshkruajnë përpjekjen e dëshpëruar të kryeministrit sot. Hi syve. Asgjë më shumë nuk është ...

ME SHUME
02 Dhj
0

Atentati ndaj gazetarit, bandat mafioze po fitojnë çdo ditë e më shumë pushtet

Zëdhënësja Nebijaj i kërkon prokurorisë të hetojë shpejt e të vërë para ligjit autorët e porositësit e atentatit ndaj gazetarit Çani, i cili ka investiguar mbi vrasjen mafioze të bankierit Santo, aferën korruptive me CEZ, kontrabandën e naftës së Albpetrol, ...

ME SHUME
02 Dhj
0

Basha: Protesta e bashkuar e qytetarëve sprapsi Ramën nga kursi i marrë me energjinë, beteja vazhdon

Kryetari i Partisë Demokratike deklaron se tërheqja e qeverisë dhe pranimi i kërkesës së opozitës për shlyerjen e detyrimeve me këste të përballueshme, ishte lëvizje e detyruar nga protesta e qytetarëve. Basha përsërit kërkesën për faljen e kamatvonesave mbi faturat ...

ME SHUME
02 Dhj
0

Rama thellon pabarazinë e qytetarëve, qeveris me hajdutët e energjisë dhe persona të dënuar për vepra penale

Deklaratë e Sekretarit të Përgjithshëm, Arben Ristani ku denoncohet modeli i Ramës si ai i drejtorit të OSHEE Tropojë, person me precedent penal, që ka 16 milionë e 900 mijë lekë energji të papaguar Shqipëria është në protestë sepse padrejtësia ...

ME SHUME
02 Dhj
0

200 familje në errësirë, qeveria fatura abuzive dhe arrestime

Partia Demokratike denoncon rastet ekstreme të faturimit të një familejeje të komunitetit rom me 31 milionë lekë. Salianji viziton banorët e kërkon zgjidhje që vjen nga konsuleca juridike, vendosja e sahatëve matës dhe pagesa më këste të ulëta. Banorët e ...

ME SHUME
01 Dhj
0

Basha: Kryesia dhe çdo strukturë e partisë, çdo ditë me qytetarin e shqetësimet e tij

Kryetari i Partisë Demokratike: Kryesia e re, ndërthurje e përfaqësimit dhe harmonisë Anëtarët e kryesisë, cdo ditë në kontakt me qytetarët e vendit që po vuajnë nga papunësia, varfëria dhe arbitrariteti i qeverisë Së pari shpreh kënaqësinë time që drejtoj ...

ME SHUME
01 Dhj
0

Basha: Kryesia dhe çdo strukturë e partisë, çdo ditë me qytetarin e shqetësimet e tij

Së pari shpreh kënaqësinë time që drejtoj  këtë mbledhje të parë të Kryesise së re të Partisë Demokratike të Shqipërisë. Dje politika mori një leksion demokracie. Ne zgjodhëm përmes një procesi konkurues të ndershëm dhe transparent forumet tona drejtuese. Asnjë ...

ME SHUME
01 Dhj
0

Deklaratë e nënkryetarit të Partisë Demokratike dhe kryetarit të Grupit Parlamentar, Edi Paloka

Partia Demokratike ka mbështetur dhe mbështet me forcë transparencën ligjore dhe institucionale për krimet e komunizmit dhe përgjegjësitë për këto krime, në bazë të rezolutave të Këshillit të Europës dhe praktikave më të mira Europiane. Dyshja Rama-Meta katër vjet më ...

ME SHUME
01 Dhj
0

Shqipëria në mjerim, Edi Rama qindra milionë lekë për festa e dekore

Edi Rama ka shpenzuar disa qindra milionë lekë për festat dhe dekorin e fundjavës, ndërkohë që Shqipëria është në mjerim, e teksa qytetarët nuk kanë 10 mijë lekë të vjetra të paguajnë dritat, sepse nuk kanë një vend pune. Duke ...

ME SHUME