fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Erion Veliaj, 202 mijë euro spote televizive vetëm për dy ditë

Shkon në 1 milionë e 346 mijë euro shpenzimi i kandidatit të Ramës për spote televizive, deri më 15 qershor. Asnjë transparencë se nga vijnë këto para.  Sa më shumë ...

ME SHUME

Afron vota popullore, Rama-Meta shtojnë shkeljet e dhunimet nga ankthi i humbjes

E mbërthyer nga ankthi i humbjes së zgjedhjeve, dyshja Rama-Meta po intensifikon këto ditë shkeljet e ligjit dhe aktet e rënda të cënimit të standardeve të zgjedhjeve të lira e ...

ME SHUME

Fillojmë zgjidhjen e problemeve me 22 qershor e nuk ndalemi asnjë ditë

Halim Kosova takohet me banorë të Laprakës dhe të Njësisë 9 në Tiranë.  Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova, u takua me banorë të Laprakës dhe Njësisë 9, ...

ME SHUME

Deliu: Premtoj shtrimin e rrugës edhe sikur të mos marr asnjë votë

Kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë Rrogozhinë Eqerem Deliu, nënshkroi kontratë me banorët e Zhabjakut për shtrimin e rrugës. Gjatë takimit me banorët e zonës për shpalosjen e programit të ...

ME SHUME

Basha: Vlora nuk e pranon arrogancën, zgjedh punën dhe dinjitetin

Takimin elektoral të Vlorës,  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ka konsideruar paralajmërimin e fitores, të pavarësisë së dytë të Vlorës. “Të pavarësisë nga mashtrimi, të pavarësisë nga varfëria ...

ME SHUME

Basha: Me votën e 21 qershorit i japim vendit shpresë, shpëtim, zhvillim

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u ndal në Fier në vijim të turit elektoral. Kur kanë mbetur vetëm pesë ditë nga zgjedhjet e 21 qershorit, zoti Basha shprehu bindjen ...

ME SHUME

Duma: Qyteti është i papunë se punojnë vetëm 5 miq të kryebashkiakut

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programin me banorët e lagjes 5 në qytet duke vendosur theksin tek një model ndryshe që do të çlirojë qytetin pas 21 ...

ME SHUME

Duma: Do heqim taksën e tokës deri në regjistrimin e plotë

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programin e saj me banorët e Sukthit. Duma tha se do të heqë taksën e tokës për një periudhë 2 deri në ...

ME SHUME

Ekonomia në Fier drejt degradimit, tregtarët ankohen për listat e borxheve

Kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë e Fierit Enkelejd Alibeaj vijoi takimet me banorë të lagjeve të qytetit. Shqetësimet me të cilat përballen banorët e lagjes 15 Tetori dhe Afrim, ...

ME SHUME

Mile-Tollozhina simboli i LSI-së për abuzimet me fondet publike

Abuzimet me fondet e qytetarëve të cilët vuajnë për bukën e gojës tregojnë se kjo mazhorancë nuk ka prioritet hallet e qytetarëve, por të marrë sa më shumë nga paratë ...

ME SHUME
377378379381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531