fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

06 Jan
0

Tirana nën ujë, Veliaj me pushime në Sri Lanka

Situata e përmbytjeve në Tiranë është mjaft e rënduar ndërsa dhjetra shtëpi kryesisht në zonën e bregut të lumit rrezikojnë të shemben. Asnjë punonjës bashkiak nuk ka qënë gjatë gjithë ditës së sotme për t’u ardhur në ndihmë ndersa jeta ...

Me Shume
06 Jan
0

Edi Rama pohon aferën Skavica, dhënien e pasurisë publike me pazar të fshehtë

Edi Rama e konfirmoi dje me deklaratën e Gjiknurit aferën Skavica. Ministri i energjitikës pohoi se “investitorit” të Ahmetaj, i janë dhënë 8 pikë bonus, çka do të thotë se ai është paracaktuar si fitues. Rama duhet ta ndajë mendjen, ...

Me Shume
06 Jan
0

Nga Kukësi nis largimi i qeverisë së mjerimit

Demokratët e Kukësit kanë përkujtuar 25- vjetorin e krijimit të Partisë Demokratike në këtë qytet. Të pranishëm në këtë ceremoni ishin Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani dhe deputeti i Qarkut të Kukësit, Flamur Noka. Duke folur për ...

Me Shume
06 Jan
0

Shqipëria nën ujë, Rama nën luks në Majemi

Nderkohë që Shqipëria po përmbytet nga reshjet, Edi Rama po ngrohet në plazhet ultra-luksoze të Majamit. Pasi mbylli një vit dështimi, ku papunësia u rrit, kriza ekonomike u thellua, varfëria u shtua, rendi dhe siguria u përkeqësuan nga keqqeverisja e tij, Edi Ramës ...

Me Shume
05 Jan
0

25 vjet Rilindje Demokratike: Nderim për kurajon dhe ndershmërinë e gazetarëve që përballen me krimin dhe korrupsionin qeveritar

Mirëmbrëma të dashur miq Është bërë zakon qe mbrëmja e 5 Janarit – dhe shpeshherë është evenimenti i parë publik i Tiranës tonë – na mbledh së bashku siç na ka mbledhur edhe sot, gazetarë, analistë, opinionistë, redaktorë, kryeredaktorë, të ...

Me Shume
05 Jan
0

Asnjë reflektim nga tryeza e ekspertëve për vërejtjet e Venecias. Reforma në Drejtësi kërkon vullnet politik

Në mbledhjen e dytë të komisionit të ekspertëve u diskutua thelbi i reformës në drejtësi. U diskutua për  çështjet që ka ngritur Komisioni i Venecias. Ajo ç’ka konstatuam, vullneti me të cilin shkuam, ishte që ti bindemi fjalës, germës, pasazheve, ...

Me Shume
05 Jan
0

Sajmir Tahiri duhet të ishte para drejtësisë si koordinatori dhe protektori i trafikut të lëndëve narkotike

Sajmir Tahiri që duhet të ishte prapa hekurave si koordinatori dhe protektori i trafikut te lëndeve narkotike, u kujton burgun shqiptarëve, të pamundurve atyre që s’kanë 2 mijë leke të paguajne dritat. Ministri i krimit të organizuar, makina personale e ...

Me Shume
05 Jan
0

Reagim i Partisë Demokratike

Me këtë qeveri s’ka asnjë shpresë se diçka do të ndryshojë dhe kjo u pa qartë dhe në këtë fillim viti, i cili nisi me propagandë dhe mashtrime. Asnjë investim i ri nuk ka nisur me këtë qeveri e projektet ...

Me Shume
05 Jan
0

PD e paralajmëroi, Rama jep Skavicën pa garë dhe transparencë

Në muajin prill, Partia Demokratike i kërkoi shpjegime të qarta kryeministrit Edi Rama për vizitën e tij të menjëhershme e të papritur në Stamboll të Turqisë. I kërkuam Ramës të përgjigjej po bënte apo jo negociata të fshehta e të ...

Me Shume
04 Jan
0

PD padit Veliajn, vendimet e datës 30 Dhjetor antiligjore  e korruptive

Për nder të Veliajt dita e fundvitit 2015 të shpallet dita e vjedhjes qeveritare. Partia Demokratike do të kallëzojë në Prokurorinë e Tiranës kryebashkiakun Erion Veliaj, i cili nga nguti për të mbyllur menjëherë aferat e tij prej mijëra eurosh ...

Me Shume