Category Archives: Lajmi fundit

15 Nov
0

Rama përjashton opozitën, kërkon të hapë vetë dosjet e sigurimit dhe të shkuarën e prokurorëve dhe gjykatësve

Edi Rama me një gur dëshiron të vrasë dy zogj, të kapë edhe procesin e hapjes së dosjeve të ish – Sigurimit të Shtetit, por njëkohësisht të fusë duart edhe në sistemin e drejtësisë, nëpërmjet kontrollit të lidhjes së gjyqtarëve ...

Me Shume
15 Nov
0

Basha në Kuçovë: Politika duhet të vihet në shërbim të qytetarëve dhe jo të pakicës sunduese

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dëgjoi dhe bashkëbisedoi me drejtues të strukturave të Partisë Demokratike në Kuçovë dhe në Urën Vajgurore.  Zoti Basha renditi krimin dhe korrupsionin si shkaktarët kryesorë të situatës në të cilën ndodhet vendi sot. Duke ...

Me Shume
14 Nov
0

Basha: Për para dhe pushtet, Edi Rama shkel ligjin, mbron kriminelët, godet të pambrojturit

Në aktivin e Mirditës, Lulzim Basha u ndal tek përplasja e policisë së Lezhës dhe Rrëshenit për 4.2 tonët e drogës, të kapura në ish –pularinë e qytetit. Kjo ngjarje për Lulzim Bashën është dëshmia e kthimit të shtetit në ...

Me Shume
12 Nov
0

Basha nga Lezha apel qeverisë: Shpall gjendjen e jashtëzakonshme, shpërndani ndihma për familjet e përmbytura

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vizitoi zonat e përmbytura në Lezhë. Së bashku me kryetarin e Bashkisë zotin Fran Frrokaj, lideri i opozitës pa nga afër situatën në Spiten, ku gjendja është kritike dhe në përkeqësim. Banorët janë braktisur ...

Me Shume
11 Nov
0

Qeveria mos të guxojë të provokojë shkodranët

Të dashur qytetarë të Shkodrës, mbarë opinioni publik është njohur me një nga shfaqjet më brutale të individëve të veshur me pushtetin e qeverisë ndaj disa qytetarëve që merren me tregti aq sa për të mbajtur me bukë fëmijët e ...

Me Shume
11 Nov
0

Basha: Jemi në krah të naftëtarëve.Të hetohet afera Armo

Prononcim i Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha pasi pa nga afër gjendjen e të plagosurve nga shpërthimi ne rafinerinë e Ballshit.  Dua të falënderoj personelin mjekësor për përkushtimin me të cilën i kanë ardhur ndihmë të lënduarve. Doktorët po ...

Me Shume
11 Nov
0

Afera e re e Veliajt, merr për vete biznesin e parkingjeve në Tiranë

Denoncim i kreut të këshilltareve të PD në Bashkinë e Tiranës, Leonard Olli Një aferë tjetër korruptive e Erjon Veliajt është zbuluar. Kryetari i Bashkisë së Tiranës ka vendosur ti kthejë parkimet në biznesin e tij privat, duke u fshehur ...

Me Shume
10 Nov
0

Fyerjet ndaj Trump, Rama i sponsorizuar nga qarqe okulte

I nderuar z Kryetar Unë e mora fjalën në emër të grupit për të diskutuar lidhur me temat që u hapën sot pavarësisht rendit të ditës, sepse megjithëse e kërkova fjalën mbas kryeministrit Rama në emër të grupit, nga situata ...

Me Shume
10 Nov
0

Të përmbyturit në mëshirë të fatit, ka fasada por jo dëmshpërblime

Te gjithe tashme e dime qe kjo qeveri  ka ne gene pashpirtesine dhe prioritet hajduterine! Po ndjekim  ne terren me vëmendje dhe shqetësim të madh situatën e krijuar në vend si rezultat i përmbytjeve masive anembanë vendit. E pate  autostraden ...

Me Shume
10 Nov
0

Basha:  Lidhja e krimit me politikën, paratë e  trafikut, krimit dhe korrupsionit po shkatërrojnë procesin politik në Shqipëri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim Ambasadorin e ri të prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt. Zoti Basha i bëri një prezantim situatës së rënduar në vend me theks të veçantë nevojën akute për garantimin ...

Me Shume