Category Archives: Lajmi fundit

03 May
0

Beqaj fshihet pas Fastech, 320 milionë lekë me një dorë

Në vijim të denoncimit të oligarkëve të Edi Ramës dhe metodave sesi i vjedhin paratë e shqiptarëve, sot po ndalemi tek Intech plus i Beqës. Sikur të mos mjaftonin miliona euro të koncesioneve në shëndetësi, që nuk janë bërë për ...

Me Shume
03 May
0

Qytetarët të pasigurt për jetën dhe pronën, Rama-Tahiri i kanë dhënë krahë krimit

Një valë e paprecedentë krimi ka mbërthyer vendin, duke goditur qytetarët në gjënë më të shtrenjtë, sigurinë për jetën dhe për pronën. Ekzekutim në mes të Tiranës, grabitje me armë në Shkodër, grabitje dhe plagosje të pronarit të shtëpisë në ...

Me Shume
02 May
0

Paratë që OSHEE u merr me dhunë shqiptarëve, 11 miliardë lekë firmës së preferuar të Ramës

Dhjetëra tendera të fiksuar, me fitues të paracaktuar mikun e Rama-Ahmetajt.  Ashtu siç kemi njoftuar sot do të vijojmë me denoncimin e oligarkëve të Edi Ramës dhe metodave sesi i vjedhin paratë e shqiptarëve. Këto dhjetëra dokumenta, janë dhjetëra tendera ...

Me Shume
02 May
0

Rama, mijëra metra katrorë në vendet më të kërkuara për miqtë dhe klientët

Pronat jepen pa transparencë, oligarkët shtojnë pasurinë, populli mjerimin.  Partia Demokratike denoncon sot para mediave dhe opinionit publik një skemë korrupsioni që shënon një tjetër kulm të babëzisë së Edi Ramës dhe oligarkëve në pushtet. Bëhet fjalë për marrjen dhe ...

Me Shume
02 May
0

Shkatërrohen ullishtat dhe dëmtohet mjedisi me rrugën e panevojshme të Bregut

Banorët ankohen për prerjen e pyjeve dhe ullishteve. Mjedisi i dëmtuar dhe miliona të çuara dëm pa asnjë transparencë  Eshtë përkeqësuar gjendja në ullishtet e bregut ku prerja dhe shkatërrimi abuziv vazhdojnë pa ndërprerje. Banorë të zonës ankohen dhe akuzojnë ...

Me Shume
01 May
0

Do të nxisim dhe subvencionojmë bizneset që hapin vende pune për të rinjtë

Lulzim Basha ka vendosur të sjellë një model të ri dhe standard të ri në politikën shqiptare. E ka nisur me zgjedhjet “një anëtarë- një votë” për zgjedhjet e drejtuesve të partisë dhe Forumit Rinor, dhe do ta vazhdojë me ...

Me Shume
30 Apr
0

Bregdeti i Jugut mbillet me ndërtime të paligjshme nën komandën e Kokëdhimës

Denoncimi i PD-së për lokale që po bëhen edhe në det. Malltezi: Standard i dyfishtë dhe kriminal, nuk zbatohet ligji por interesi i Koços Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike Jamarbër Malltezi, denoncoi abuzimet me ndërtimet pa leje ...

Me Shume
30 Apr
0

Platforma e PD-së për shëndetësinë prezantohet në Vlorë

Pacienti do të jetë në fokus. Shehu: Centralizmi shtetëror, korrupsioni, keqmenaxhimi, mungesa e vizionit, kanë futur shëndetësinë në kolaps Departamenti i Shëndetësisë në Partinë Demokratike bëri publike dhe debatoi platformën me mjekë dhe specialist në qytetin e Vlorës . “Shëndet dhe ...

Me Shume
30 Apr
0

 OSHEE e Ramës, dhjetëra tendera për miqtë, dhjetëra vjedhje me qindra milionë çdo vit

OSHEE thesari i madh i parave që Edi Rama ndan me miqtë e tij nuk ndalet në tenderimin pa shpallje, me negocim, me një operator të vetëm në garë, duke dhënë në çdo rast pothuasje fondin limit. Dje ne denoncuam ...

Me Shume
30 Apr
0

 Vala e re Rama-Beqa, dhjetra gra pushohen nga puna në kundërshtim me ligjin

Shëndetësia nuk është më humane, Rama e ktheu në armiqësi me qytetarët.  Si arriti Edi Rama, që shëndetësinë sektorin që duhej të ishte më humani, ta kthejë në armiqësi të plotë me qytetarët e vendit? Edi Rama, kësaj ia arriti, ...

Me Shume