Category Archives: Lajmi fundit

12 Sep
0

Pushteti i lidhur me krimin është pengesa për ëndrrën e Azem Hajdarit, për Shqipërinë si gjithë Europa.

Pushteti i lidhur me krimin është pengesa për ëndrrën e Azem Hajdarit, për Shqipërinë si gjithë Europa.  Ne do ta pastrojmë politikën nga krimi për t’i hapur Shqipërisë rrugën e bllokuar prej pesë vjetësh.   FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE ...

Me Shume
11 Sep
0

Nesër në orën 11 e 30, homazhe për Heroin e Demokracisë, Azem Hajdari

Partia Demokratike njofton të gjithë anëtarët, militantët, dhe simpatizantët e saj si dhe mbarë qytetarët se nesër në orën 11:30 do të zhvillohen homazhe në nder të Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari, pranë memorialit të tij në rrugën Abdi Toptani. ...

Me Shume
10 Sep
0

KE rrëzon ligjin Special “Rama Fusha” për shkatërrimin e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin e kullave me paratë e drogës dhe korrupsionit, si një ligj korruptiv dhe klientelist

KE rrëzon ligjin Special “Rama Fusha” për shkatërrimin e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin e kullave me paratë e drogës dhe korrupsionit, si një ligj korruptiv dhe klientelist. Përgjigja e Komisionit Europian u dha qytetarëve dhe opozitës fitoren  e parë. Mesazhi ...

Me Shume
10 Sep
0

Qeveria heq specialistët nga ALBPETROL-i dhe i zëvendëson me militantë të Rilindjes

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETI LUAN BAÇI Qeveria nuk ndalet në rrugën për shkatërrimin e jetës së shqiptarëve. Nuk ndalet në shkatërrimin e çdo gjëje, që ka të bëj me pasurimin e oligarkëve, që janë të lidhur me ta dhe ...

Me Shume
09 Sep
0

Mungojnë faktorët për 300 pacientë me hemofili në QSUT, Ministria e Shëndetësisë hesht.

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETJA ORIOLA PAMPURI Është rregull i qeverisë së Edi Ramës se sa më i pamundur të jetë një qytetar, aq më shumë do të braktiset nga qeveria. Ky rregull vlen sot më shumë se asnjëherë për ...

Me Shume
09 Sep
0

Deputetja Lindita Metaliaj denoncon braktisjen e banorëve në Lezhë, mungesën totale të investimeve në zonën e Torovicës. 

Banorët e fshatit Torovicë të Lezhës shprehen të indinjuar për mungesën e theksuar të investimeve në infrastrukturë, subvencioneve të fermerëve dhe largimit masiv të banorëve nga Shqipëria, veçanërisht fuqisë punëtore. Ata thonë se qeveria i ka gënjyer. “Deputetja e zonës, ...

Me Shume
08 Sep
0

Policia e tradhëtuar, liron edhe banditët në Lezhë me urdhër politik nga ata që refuzojnë vettingun e politikës. Faza edytë e dekriminalizimit jetike për çlirimin e qeverisë nga krimi

ERVIN SALIANJI, DEPUTET I PARTISË DEMOKRATIKE Bandat kriminale qeverisin në çdo cep të Republikës, duke sfiduar plotësisht autoritetin e shtetit. Pas ngjarjeve të rënda kriminale në Shkodër, Vlorë dhe Elbasan, krimi ka treguar se bën ligjin edhe në Lezhë. Partia ...

Me Shume
08 Sep
0

Edi Rama redukton fondin për dëmshpërblimin e ish-të përndjekurve dhe e kalon për PPP, koncensione dhe luks

Deklaratë e Partisë Demokratike, deputeti Enkelejd Alibeaj   Edi Rama godet sërisht ish-të përndjekurit politikë dhe të dënuarit nga komunizmi, duke reduktuar fondin për dëmshpërblimet dhe duke i vënë këto para në dispozicion të koncensioneve korruptive dhe PPP-ve që u ...

Me Shume
07 Sep
0

Vettingu i politikanëve është e vetmja mënyrë për pastrimin e politikës dhe pamundëson që politikanë të korruptuar dhe të lidhur me krimin t’u bëjnë ligjin shqiptarëve

Mirë se keni ardhur!   Të nderuara gazetare dhe gazetarë,   Të dashur bashkëqytetarë!   Sot në Kuvendin e Shqipërisë, në krye të bashkive dhe në krye të qeverisjes së vendit ka ardhur gjenerata e dytë e kriminelëve.   Gjenerata ...

Me Shume
07 Sep
0

Opozita ka gati një platformë që i jep fund bashkëqeverisjes së Edi Ramës me krimin

Përshëndetje të nderuar deputetë! Zonja deputete, zotërinj deputetë të opozitës! Nisim me një falënderim për mikpritësit tanë të sotëm këtu në qytetin e Elbasanit ku zhvillojmë mbledhjen e dytë  të këtij sesioni parlamentar, mbledhjen e grupeve parlamentare të opozitës, të ...

Me Shume