fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Pazaret e Beqës lënë dhjetëra pacientë me leuçemi në mëshirë të fatit

Sot po sjellim para jush një shembull ulëritës se si Ilir Beqaj dhe Edi Rama bëjnë para me gjakun e shqiptarëve, në këtë rast me sëmundjet e gjakut. Dhjetra burra ...

ME SHUME

Deklaratë e nënkryetarit të Komisionit për Reformën në Drejtësi, Oerd Bylykbashi

Letra që kongresmenët amerikanë, Kryetari i Komitetit për Europën në Komisionin e Politikës së Jashtme të Kongresit Amerikan Dana Rohrabacher dhe David Jolly e Robert Aderholt i kanë drejtuar Sekretarit ...

ME SHUME

Bujqesia do të jetë prioritet, 100 milionë euro në vit subvencione dhe 50 milionë euro investime në infrastrukturën bujqesore

Për t’i treguar se sa e rëndë është gjendja e fermerëve dhe se Edi Rama erdhi me mashtrime në pushtet fermerët e Çermës e çuan zotin Basha në një fermë ...

ME SHUME

Ti japim vendit një demokraci që nuk guxon të dhunojë votën apo të manipulojë numërimin,  një drejtësi që nuk mbron por ndërshkon krimin dhe korrupsionin qeveritar

I nderuar z.Mediu, kryetar i Partisë Republikane, Të nderuar anëtare të Asamblesë Kombëtare të Partisë Republikane, Të nderuar anëtarë të Kryesisë, Ju falënderoj për ftesën dhe është kënaqësi të ndodhem ...

ME SHUME

Shteti i së drejtës i kërcënuar nga Rama, shpëtim për vendin, platforma e PD

Drejtuesi i Departamentit të Emigracionit dhe Diasporës, Bardh Spahia zhvilloi një vizitë në SHBA, ku u takua me drejtues të diasporës, shoqatave të Emigracionit  dhe përfaqësues të politikës amerikane në ...

ME SHUME

Programi i PD për arsimin, rritje pagash, investime dhe mbështetje për ekselentët

Fondacioni për Liri dhe Demokraci në bashkëpunim me Konrad Adenauer, organizuan në qytetin e Shkodrës një dëgjesë me intelektualë e studiues mbi arsimin e të gjitha niveleve, fillor, të mesëm ...

ME SHUME

Reagim i Sekretarit Organizativ të Partisë Demokratike, Eno Bozdo

Rama kendon si gjel ne maj te plehut: si rezultat i rritjes se taksave dhe perkeqesimit te klimes se biznesit, investitoret e medhenj kane braktisur vendin. Investimet e Huaja Direkte ...

ME SHUME

Gjykata e Tiranës rrëzon pretendimet e Ilir Beqës, i akuzuar për aferat më të mëdha korruptive në shëndetësi bashkë me Edi Ramën

Gjykata e Tiranës ka rrëzuar sot pretendimet e Ilir Beqës, i cili u ankua për denoncimet që ka bërë kryetari i PD, Lulzim Basha, për hajdutërinë e tij në shëndetësi, ...

ME SHUME

Basha: Me 80 milionë dollarë që qeveria shpenzon për luks mund të paguhej katër herë fatura vjetore e energjisë për familjet në ndihmë ekonomike

Nuk ka ndihmë ekonomike, rritje pagash e pensionesh dhe ulje të çmimit të energjisë sepse parate jane vjedhur nga doganat, tatimet dhe koncesionet korruptive. Terrori i tatimorëve ndaj biznesit, gjobat ...

ME SHUME

Berisha: Mazhoranca s’do ta kapë kurrë drejtësinë! Revolucion demokratik të largojmë kryeministrin më analfabet që ka patur historia e Shqipërisë

Zoti kryetar! Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Të dashur qytetare dhe qytetarë që ndiqni këtë seancë! Do të shfrytëzoj sot këtë rast të përshëndesë ekipin e kombit, i cili kthehet pasi ...

ME SHUME
263264265267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531