fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

18 Dec
0

Askush nuk do të mundet të përbaltë luftën për liri të UÇK-së dhe të ndryshojë historinë ku agresori të shfaqet si viktimë. 

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha priti sot në selinë e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Ushtruesen e Detyrës së Presidentit të Kosovës, Kryetaren e Kuvendit, zonjën Vjosa Osmani. Në takim u diskutua për situatën në Kosovë dhe në veçanti për ...

Me Shume
18 Dec
0

Drejtësia nuk bëri drejtësi me dosjen 184. Urdhëruesit e manipulimit të zgjedhjeve, duke nisur nga Edi Rama, duhen ndëshkuar.

·         Drejtësia nuk bëri drejtësi me dosjen 184. Urdhëruesit e manipulimit të zgjedhjeve, duke nisur nga Edi Rama, duhen ndëshkuar. ·         Loja e SPAK dhe ping – pongu me dosjen nga Tirana në Dibër nuk justifikon mungesën e drejtësisë. PD ...

Me Shume
18 Dec
0

Mbarimi i semestrit të parë shkollor, PD: Qeveria dështoi me arsimin edhe në pandemi.

·        Mbarimi i semestrit të parë shkollor, PD: Qeveria dështoi me arsimin edhe në pandemi. Mësimi i shkurtuar nuk është efikas, mësimi i alternuar nuk funksionon, mësimi online është gati i pamundur. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA VOKSHI Për pak ...

Me Shume
16 Dec
0

Raporti i TI konfirmoi gjithçka PD ka denoncuar gjatë këtyre viteve në opozitë. Edi Rama punoi me krimin e organizuar për të blerë vota

· Korrupsioni është një nga dështimet e mëdha të Edi Ramës. TI konfirmoi se korrupsioni është rritur si rezultat i vullnetit politik të Ramës, që ka shkatërruar ekonominë, ka rritur kostot e jetesës dhe na mban peng tek oligarkët dhe ...

Me Shume
10 Dec
0

Edi Rama nuk i ikën dot përgjegjësisë së vrasjes së 25 vjeçarit Klodian Rasha. Ai është frymëzuesi dhe urdhëruesi

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ Pasi mbaroi pazaret në New York, Edi Rama paralajmëroi se sot do na shfaqet në TV për shfaqjen e propagandës së rradhës, siç bën gjithmonë për t’i ikur përgjegjësisë. Për 3 ditë me radhë, ...

Me Shume
09 Dec
0

Të rinjtë demokratë në marshim proteste për ekzekutimin nga policia të 25 vjeçarit. PD: Sandër Lleshaj të ikë! Bashkë me Edi Ramën, është turpi i shoqërisë.

•             Të rinjtë demokratë në marshim proteste për ekzekutimin nga policia të 25 vjeçarit. PD: Sandër Lleshaj të ikë! Bashkë me Edi Ramën, është turpi i shoqërisë.     NJOFTIM PËR MARSHIMIN PROTESTË     Të rinjtë e Partisë Demokratike protestuan ...

Me Shume
09 Dec
0

Skandal i ri me fondet e rindërtimit. 5 nga 12 godina tek zona “5 maji” kthehen në zyra luksi për qeverinë dhe bashkinë. 

•       Skandal i ri me fondet e rindërtimit. 5 nga 12 godina tek zona “5 maji” kthehen në zyra luksi për qeverinë dhe bashkinë.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU   Të dashur qytetarë, 5 nga 12 godina te zona ...

Me Shume
04 Dec
0

“Me helikopter ushtarak për fushatën e PS”, PD padit në SPAK Ministren e Mbrojtjes: Shpërdoroi detyrën për qëllime elektorale. Ja sa vjet burg rrezikon Olta Xhaçka.​

“Me helikopter ushtarak për fushatën e PS”, PD padit në SPAK Ministren e Mbrojtjes: Shpërdoroi detyrën për qëllime elektorale. Ja sa vjet burg rrezikon Olta Xhaçka.​ NJOFTIM PËR SHTYP I PARTISË DEMOKRATIKE DEKLARATAT E PLOTA TË ALBANA VOKSHIT DHE GENT ...

Me Shume
30 Nov
0

Heshtja fajtore e qeverisë për tenderin me 3-fishin e çmimit, PD: Askush nuk dontë shpëtojë nga përgjegjësia

  • Heshtja fajtore e qeverisë për tenderin me 3-fishin e çmimit, PD: Askush nuk dontë shpëtojë nga përgjegjësia DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ORJOLA PAMPURI   Të dashur qytetarë! Shumë prej jush sot mund të kenë marrë lekë borxh për ...

Me Shume
30 Nov
0

Denoncimi i PD, njerëzit u lanë pa shtëpi, për t’u përdorur në fushatë. Gent Strazimiri: Banesat individuale, premtim i pambajtur i Ramës dhe Veliajt

    ·       Denoncimi i PD, njerëzit u lanë pa shtëpi, për t’u përdorur në fushatë. Gent Strazimiri: Banesat individuale, premtim i pambajtur i Ramës dhe Veliajt DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, GENT STRAZIMIRI   Të dashur qytetarë, spektakli propagandistik i ...

Me Shume