fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

23 Dhj
0

Gjermanët e CDU në mbështetje të PD: Merrni fatin në dorë, kohët janë të mira për opozitën

Të rinjtë e Partisë Demokratike u inkurajuan nga politikanë të lartë gjermanë që të ngrenë zërin dhe të marrin në dorë fatin e tyre për të ndryshuar Shqipërinë. Në Akademinë Politike 2018 me pjesëmarrjen e 120 studentëve nga i gjithë ...

ME SHUME
22 Dhj
0

Çifti më i korruptuar i politikanëve sot në Europë, Rama e Veliaj, kanë bërë një akt që nuk ka ndodhur në 2 mijë vjet histori, kanë zhvendosur lumin për të favorizuar një trafikant të dënuar droge

Çifti më i korruptuar i politikanëve sot në Europë, Rama e Veliaj, kanë bërë një akt që nuk ka ndodhur në 2 mijë vjet histori, kanë zhvendosur lumin për të favorizuar një trafikant të dënuar droge Me vetingun në politikë ...

ME SHUME
22 Dhj
0

Erion Veliaj mashtroi, ka miratuar fazën e parë të pajisjes me leje ndërtimi për projektin 60 milionë euro

INA ZHUPA, ZËDHËNËSE E PARTISË DEMOKRATIKE Partia Demokratike publikoi dy ditë më parë dokumenta zyrtarë që faktojnë se me firmat e Edi Ramës dhe Erion Veliajt është ndryshuar Plani Urbanistik i Tiranës dhe është devijuar rrjedha e Lumit të Lanës ...

ME SHUME
21 Dhj
0

Deklarate e deputetes Jorida Tabaku

Skandali Bego dhe aferat me qarqet kriminale dhe te drogës e kanë zënë ngushte Veliajn që ka humbur qartësinë dhe në propagandën e tij mashtruese. Nuk dua as une të tërheq vëmendjen nga keto afera por thjesht shkurt po shkruaj ...

ME SHUME
21 Dhj
0

Aleanca e Edi Ramës me krimin shkaktoi krizën më të thellë politike, ekonomike dhe shoqërore të vendit.

Aleanca e Edi Ramës me krimin shkaktoi krizën më të thellë politike, ekonomike dhe shoqërore të vendit. Fatura e Aleancës së Qelbësirave është varfërimi, humbja e shpresës dhe dëshira e më shumë se gjysmës së shqiptarëve për t’u larguar nga ...

ME SHUME
20 Dhj
0

Në 2019 Edi Rama ka planifikuar për studentët vetëm 200 mijë usd më shumë, ndërsa për vete dhe bandën e tij do të harxhojë 39 milionë usd për luks, bileta avioni, makina dhe fasada.

Të dashur qytetarë! Gjithsecili prej jush e di se çfarë do të thotë të çosh një fëmijë në universitet. Skenari i shpenzimeve për një student për një familje mesatare shqiptare është ky: lekë për tarifën mesatare të supozuar, kosto vjetore ...

ME SHUME
20 Dhj
0

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Në emër të Partisë Demokratike dhe opozitës shqiptare, shpreh mbështetjen për shpalljen “non grata” dhe dëbimin e diplomatëve iranianë, me veprimtari në cenim të “statusit të diplomatit” dhe që vë në rrezik Sigurinë Kombëtare. Partia Demokratike kërkon prej strukturave shtetërore ...

ME SHUME
20 Dhj
0

Para për të dyfishuar buxhetin e arsimit të lartë ka, por Edi Rama nuk ka vullnet. Vullneti i tij dhe i bandës në qeveri është vjedhja dhe përdorimi për luks i këtyre parave.

Para për të dyfishuar buxhetin e arsimit të lartë ka, por Edi Rama nuk ka vullnet. Vullneti i tij dhe i bandës në qeveri është vjedhja dhe përdorimi për luks i këtyre parave. Në 2019 Edi Rama ka planifikuar për ...

ME SHUME
19 Dhj
0

PD provon me dokumenta zyrtarë se Rama dhe Veliaj ndryshuan planin urbanistik për pallatet e trafikantit të drogës, Mond Bego tek Unaza e Re.

PD provon me dokumenta zyrtarë se Rama dhe Veliaj ndryshuan planin urbanistik për pallatet e trafikantit të drogës, Mond Bego tek Unaza e Re. Edi Rama dhe Erion Veliaj ndryshuan rrjedhën e lumit Lana për të favorizuar projektin 60 milionë ...

ME SHUME
19 Dhj
0

Rama dhe Veliaj ndryshuan planin Urbanistik, ndryshuan rrjedhën e Lumit të Lanës për t’i dhënë trafikantit Edmond Bego 60 milionë euro projekt ndërtimi me 30 mijë metra katrorë, duke prishur banesat e 200 familjeve

Rama dhe Veliaj ndryshuan planin Urbanistik, ndryshuan rrjedhën e Lumit të Lanës për ti dhënë trafikantit Edmond bego 60 milionë euro projekt ndërtimi me 30 mijë metra katrorë, duke prishur banesat e 200 familjeve Ky është shteti i Edi Ramës ...

ME SHUME