Category Archives: Lajmi fundit

23 Jul
0

Basha nga Kukësi: Trau i Rrugës së Kombit hiqet në javën e parë të qeverisë sonë. Shumicën “Rama ik” ta kthejmë në shumicë për ndryshim

    Dua t’u shpreh të gjithë kuksianëve mirënjohjen time të jashtëzakonshme në emër të Partisë Demokratike, në emër të opozitës, për refuzimin masiv që i bënë regjimit të Edi Ramës më 30 qershor. Kukësi, natyrisht, i ka prirë betejës ...

Me Shume
23 Jul
0

Basha: Qeveria e Ramës prodhoi më shumë varfëri për shqiptarët dhe më shumë miliona për klientët e vet. Objektivi ynë, largimi i Ramës.

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, deklaroi nga Tropoja se qeveria ka diskriminuar bashkitë e veriut për të ndëshkuar politkisht qytetarët që nuk mbështesin qeverinë e Edi Ramës. Kreu i opozitës, i cili ndodhet sot në një tur takimesh në  veri ...

Me Shume
23 Jul
0

Varfëria rritet me 35.2%. Sa më shumë vjedh qeveris e Edi Ramës, aq më shumë rritet varfëria në shoqërinë shqiptare.

Komisioni Europian pohon se shkalla e varfërisë në Shqipëri është rritur në 35.2%. Sa më shumë vjedh qeveris e Edi Ramës, aq më shumë rritet varfëria në shoqërinë shqiptare. Lufta kundër varfërisë, rritja e pensioneve minimale në 250 dollarë, prioritete ...

Me Shume
22 Jul
0

Qeveria “Rama” ka vendosur t’i ngarkojë shqiptarët me një taksë të re tek nafta, taksën NOA.

Qeveria “Rama” ka vendosur t’i ngarkojë shqiptarët me një taksë të re tek nafta, taksën NOA. Sipas të dhënave nga bizneset, pritet që produkti i naftës të shtrenjtohet minimalisht me 20 lekë për litër. Sot çmimi i naftës në treg ...

Me Shume
20 Jul
0

Edi Rama refuzoi fondet nga BE për rrugët që të vjedhë me koncesione dhe projektin e PPP-ve “1 miliard euro”.

  Edi Rama refuzoi fondet nga BE për rrugët që të vjedhë me koncesione dhe projektin e PPP-ve “1 miliard euro”.   Rrugët si Milot-Balldren, janë pjesë e autostradës Blu që u financua në samitin e Poznanit, por Shqipëria nuk ...

Me Shume
19 Jul
0

Politikanët me pranga në duar janë kontributi më i rëndësishëm për mirëqeversjen.

Vjedhja dhe grabitja e pasurive dhe parave publike është e vetmja gjë që rritet përditë. Çdo gjë tjetër ka marrë fund në këtë qeverisje.   Edi Rama është hajduti më i madh që ka njohur historia e Shqipërisë, një grabitës ...

Me Shume
18 Jul
0

Edi Rama po miraton sot në parlamentin e tij ilegjitim dy koncesione me vlerë 328 milionë euro për dy rrugë me gjatësi vetëm 31 kilometra.

Edi Rama po miraton sot në parlamentin e tij ilegjitim dy koncesione me vlerë 328 milionë euro për dy rrugë me gjatësi vetëm 31 kilometra. Koncesionet Milot-Balldren dhe Orikum – Dukat janë pjesë e projektit kriminal “1 miliardë euro”, që ...

Me Shume
16 Jul
0

Basha: 85 % e shqiptarëve është vota më e pastër për largimin e këtij regjimi

  85 % e shqiptarëve është vota më e pastër për largimin e këtij regjimi. Është detyra jonë ta kthejmë këtë në projekt shprese dhe ndryshimi   30 Qershori, protesta më e madhe e të gjitha protestave. Mesazhi i shumicës ...

Me Shume
16 Jul
0

Edi Rama krijon një monopol të ri në treg, duke dhënë me koncesion kontrollin e pompave që furnizojnë qytetarët me karburant.

Edi Rama krijon një monopol të ri në treg, duke dhënë me koncesion kontrollin e pompave që furnizojnë qytetarët me karburant.   Koncesioni, i vendosur në kundërshtim me vendimin e gjykatës përpezullimin e tenderit, është tregues i shtetit privat të ...

Me Shume
16 Jul
0

Basha: Opozita është e gatshme të ndërmarrë çdo hap për t’u garantuar shqiptarëve të drejtën e votës

  Opozita është e gatshme të ndërmarrë çdo hap për t’u garantuar shqiptarëve të drejtën e votës dhe, përmes zgjedhjeve të lira e të ndershme, për të garantuar një qeveri që buron nga njerëzit dhe u shërben njerëzve.   KOMUNIKIM ...

Me Shume