fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

07 Jul
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha vizitë në Greqi, pritet nga drejtues të lartë politikë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nisur një tur takimesh në vendet anëtare të Bashkimit Europian. Pas Gjermanisë dhe Italisë, zoti Basha është pritur në Greqi nga drejtues të lartë politikë. Zoti Basha u prit në takime të veçanta ...

ME SHUME
07 Jul
0

Kjo qeveri është shndërruar në një makineri babëzie të pashembullt – nuk po ngopet duke vjedhur!

Zoti kryetar i seancës! Një përshëndetje për ju, por një keqardhje për hilen e madhe që ka bërë mazhoranca, e cila me vellon e turpit që ulet sot në këtë sallë nuk mund të dilte në skeptrin e parlamentit ndaj ...

ME SHUME
06 Jul
0

Basha: Edi Rama hesht se  nuk e do reformën në drejtësi por shpreson që fajin do t’ia lërë opozitës me shpresën për ta përdorur si kalë beteje në zgjedhjet e ardhshme

Prej 17 ditësh, maxhorancës i është ofruar një formule e re në përputhje të plotë me rekomandimin 88, si kompromis për të miratuar Reformën në Drejtësi, por ska asnjë përgjigje. Opozita ka dhënë një zgjidhje të pranueshme, të ekzekutueshme të ...

ME SHUME
06 Jul
0

Shtohen mediat ndërkombëtare që flasin për skandalin e fotos 80 mijë dollarëshe, Rama hesht

Reuters, Zëri i Amerikës, Washington Post, Associated Press, Daily Mail, The Guardian, shkruajnë për krimin federal të investuar nga Edi Rama.  Kur skandalin e 80 mijë dollarëve për një foto me Obamën e pasqyroi Reuters dhe Zëri i Amerikës, Rama ...

ME SHUME
05 Jul
0

Urimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha për festën e Fitër Bajramit

Gëzuar Fitër Bajramit çdo shqiptari. E di se Muaji i Ramazanit ka qënë një sakrificë e madhe për të gjithë agjeruesit, me ditë të gjata e të nxehta. Uroj që Zoti t’ua pranojë sakrificën dhe agjerimin si një ndjesë dhe ...

ME SHUME
04 Jul
0

Reagim i Partisë Demokratike

Reagimi i dëshpëruar i Ramës përmes zyrës së tij të propagandës konfirmon faktin së është ai shtetasi i huaj që ka porositur pagesën e paligjshme 80 mijë dollarë për të përfituar një foto me Presidentin Obama. Ky që nuk mungon ...

ME SHUME
04 Jul
0

80 mijë dollarë për foton me Obamën, PD depoziton kallëzimin penal ndaj Edi Ramës

Partia Demokratike depozaitoi sot kallëzimin penal ndaj kryeministrit Edi Rama, në lidhje me akuzat e ushtrimit të ndikimit të paligjshëm, fshehje të pasurisë dhe pastrim të parave. Kallëzimi i Partisë Demokratike vjen pas hetimeve që po bën FBI në Amerikë ...

ME SHUME
04 Jul
0

Me Edi Ramën Shqipëria vend i pasigurtë, Belgjika na heq nga lista

Lajmet e këqija për Shqiperinë nuk kanë të sosur. Në kulmin e sezonit turistik dhe në prag të diskutimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë, Belgjika ka vendosur ta heqë Shqipërinë nga lista e vendeve të sigurta. Lufta kundër krimit ...

ME SHUME
03 Jul
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike dënon deklaratat e këshilltarit të kryeministrit grek te mbajtura në Tirane në një aktivitet të rendesishem politik, në prani të kryeministrit të vendit, Rama. Per Partinë Demokratike qëndrime të tilla që fajësojnë bashkëqytetarët tanë camë, janë të papranueshme ...

ME SHUME
03 Jul
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike dënon me forcë ngjarjen e rëndë në Kumanovë të Maqedonisë, ku një qytetar ka perplasur me paramendim me makinë një familje shqiptare atje ku si pasojë mbeti i vdekur Almiri 4 vjeçar. Ky është një krim i shëmtuar ...

ME SHUME