Category Archives: Lajmi fundit

19 Jun
0

Editorial nga dr. Halim Kosova

Vizioni për Tiranën   Nga Halim Kosova   Nesër është një ditë jo e zakonshme në Tiranë. Qytetarët do të vendosin për kryetarin e Bashkisë për 4 vitet e ardhshme. Në fund të kësaj fushate gati dy mujore, votuesit janë ...

Me Shume
19 Jun
0

Duma: Një kapitull i ri me bashkinë e Durrësit që fillon me shpresë

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma zhvilloi një tur takimesh entuziaste si në Katund të Ri, Kodër Sukth, Manëz, Sektor Rinia etj ku garantoi banorët e bashkisë së madhe të Durrësit se pas 21 Qershorit do nisë një kapitull ...

Me Shume
19 Jun
0

Reagim i Partisë Demokratike, dega Berat

Partia Demokratike, dega Berat, reagon me shqetësim lidhur me punësimet e paligjshme që po kryen Lëvizja Socialiste për Integrim në Berat në institucionet që ajo drejton. Kështu, ditën e sotme vetëm në drejtorinë e Tatim-Taksave në Berat janë punësuar mbi ...

Me Shume
19 Jun
0

Basha: Shqiptarët masivisht në votime, të dielën Partia Demokratike, SHBA dhe BE do të jenë krah të zgjedhësve

Për Edi Ramën dhe Ilir Metën këto zgjedhje nuk janë për pushtetin vendor, nuk janë për qytetarët, ndaj përgatitën një hartë pa konsensus me opozitën, pa konsultim me qytetarët dhe pa ligj të decentralizimit, sepse për ta në 21 qershor ...

Me Shume
19 Jun
0

Vota në 21 Qershor është votë për familjet, fëmijët, për një Korçë dinjitoze dhe me shpresë

Dita e fundit e fushatës së kandidatit Gjergj Mero u përqëndrua në takimet përmbyllëse në fshatrat Mborje, Dvoran, Belorta dhe Dishnicë. Një entuziasëm i  madh, shpresë, shtrëngime duarsh dhe emocione të forta, ishte panorama mikpritëse e çdo takimi. Kandidati Gjergj ...

Me Shume
19 Jun
0

Gruaja në Elbasan, e rrënuar ekonomikisht dhe pa mbështetje për punësim

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Elbasanit Ardjan Turku, ka zhvilluar një takim me gra dhe vajza të qytetit. E pranishme në këtë takim, ishte kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë Albana Vokshi. Znj. Vokshi ka kërkuar ...

Me Shume
19 Jun
0

Duma: Pas 21 Qershorit do shpëtojmë qytetin, turizmin, plazhin

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programin e saj me banorët e zonës së plazhit. Duma tha se pas 21 Qershorit do të shpëtohet qyteti, turizmi e plazhi nga pengmarrja dhe nuk do të lejojë që qytetarët të ...

Me Shume
19 Jun
0

Basha: Bashkimin e shqiptarëve për punë dhe dinjitet, nuk ka forcë ta ndalë

Kamza lajmëtare e fitores së demokracisë dhe qytetarëve! Mirë se ju gjej zonja dhe zotërinj, vëllezër dhe motra, të rinj e të reja, qytetare e qytetarë të Kamzës e të Paskuqanit, maratonomakë dhe lajmëtarë të fitores së demokratëve, demokracisë dhe qytetarëve! ...

Me Shume
19 Jun
0

Halim Kosova me qytetarët që nisin ditën në orët e para të mëngjesit

Halim Kosova ka bërë disa takime jo të zakonta në orët e para të mëngjesit me qytetarë e banorë që e nisin punën më herët se të tjerët. Kandidati për kryebashkiak ka garantuar taksistët për luftë ndaj informalitetit. “Ikin të ...

Me Shume
19 Jun
0

Duma: Hapësirë publike për tregun industrial, 50 % më pak taksa

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me tregtarët e tregut industrial në qytet. Duma tha se bashkia do tu ofrojnë këtyre bizneseve një hapësirë publike në mënyrë që të ulin kostot nga qeraja e lartë që paguajnë sot ...

Me Shume