Category Archives: Lajmi fundit

12 Jun
0

Punë, jo fjalë, për qytetin që duam shumë

Fjala e Halim Kosovës në mitingun e mbylljes së fushatës në Njësinë 2 në Tiranë. Miq, mbështetës, qytetare dhe qytetarë Eshtë privilegj, që jam sot këtu me ju, dhe që flas me kaq shumë njerëz, që së bashku e duam ...

Me Shume
12 Jun
0

Duma: Qyteti trajtohet si pronë për 5 miq, më 21 Qershor ne do jemi lajmi i mirë për të djathtë e të majtë

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programin e saj me banorët e lagjes së rrotës së kuqe. Duma tha se do të zgjidhet problemi i kanalizimeve dhe ujit të pijshëm, do ketë drejtësi me ndihmën ekonomike e cila ...

Me Shume
12 Jun
0

Do të ngremë transport urban model për Korçën

Kandidati Gjergj Mero zhvilloi një takim me banorët e lagjes së francezëve, ku problemet më të spikatura janë papunësia, varfëria dhe banesat sociale. Në hapje të takimit kandidati Mero vuri në dukje se korçarët ashtu sikurse çdo shqiptar, vuankrizën e ...

Me Shume
12 Jun
0

Basha: Shqiptarët nuk kërkojnë lëmoshë por kërkojnë zgjidhje, kërkojnë punë dhe dinjitet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin elektoral në Cërrik dhe Peqin. Zoti Basha tha se ka ndodhur, që një qeveri apo një i votuar të mos arrijë të mbajë dot të gjithë premtimet por nuk ka ndodhur ...

Me Shume
12 Jun
0

Programi i Halim Kosovës për Njësinë 10

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë u shpjegon banorëve projektin e tij që parashikon ndërhyrje dhe investime në çdo rrugë e lagje të kësaj zone. Transparencë dhe punësim sipas meritës. Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, halim Kosova, prezantoi para banorëve ...

Me Shume
12 Jun
0

Fier, periferia e diskriminuar, bulevardi jofunksional

Periferia e Fierit e diskriminuar nga pushteti vendor, investimet bëhen nga vetë banorët Janë zhvendosur në Fier për një jetë më të mirë, por nuk e gjetën. Banorët e lagjes Mbrostar Ferko , Celigrad  dhe Afrim i ri jetojnë të diskriminuar ...

Me Shume
12 Jun
0

Edi Rama akuzon bashkëshorten e Erion Veliajt si të përfshirë në pastrim parash

Kryeministri sulmon pronarin e Agon Channel për burim kriminal të ardhurash, ndërkohë që Ajola Xoxa është avokate e Bechettit në këtë çështje. Por Rama ofron imunitet dhe ligji nuk vepron ndaj zonjës Veliaj. Sipas Edi Ramës, Ajola Xoxa, bashkëshortja e ...

Me Shume
12 Jun
0

Duma: Projekti për rivitalizimin e lagjeve, vende pune, ujë të pijshëm, kanalizime, ndriçim

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma prezantoi programin me banorët e lagjes nr 11. Duma tha se investimet dhe projektet e bashkisë do të hapin 15 mijë vende pune me një objektiv që çdo familje të ketë të paktën ...

Me Shume
12 Jun
0

Do të jemi mburojë ligjore dhe njerëzore për kavajasit

Kandidati i Aleancës Popullore për Punë dhe Dinjitet, Engjëll Cara, u ndal në një takim me banorët e fshatit Kryemëdhenj të komunës Golem. Problem madhor në këtë komunë është prishja selektive e ndërtimeve me leje, vetëm e vetëm për presione ...

Me Shume
12 Jun
0

Frrokaj: Lezhjanëve do tu kthejmë hapësirat e duhura për ta

Kandidati demokrat për bashkinë e Lezhës Fran Frrokaj është ndalur në bashkëbisedimet e tij me çdo banor në lagjet Besëlidhja dhe Gurra. Ndërsa ka dëgjuar shqetësimet e banorëve të lagjes besëlidhja, Frrokaj ka deklaruar se do ti japë fund bunkerizimit ...

Me Shume