Category Archives: Lajmi fundit

22 May
0

Banorët e Pogradecit: Shqiptarët do votojnë Partinë Demokratike, Rama i mashtroi dhe varfëroi

Koncesionet e dhëna për toka bujqësore në zona të ndryshme të vendit do të anulohen dhe toka do tu jepet me prioritet fermerëve të zonave ku ndodhen këto toka. Kjo është deklaruar nga kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në ...

Me Shume
21 May
0

Dekriminalizimi, konfirmohet inkriminimi i thellë i shtetit nën Edi Ramën

Dje dhe sot qytetarët shqiptarë kanë nisur të njihen me të vërtetat e  para që rezultojnë nga fillimi i zbatimit të ligjit për dekriminalizmin. Këto të dhëna të para konfirmojnë katërcipërisht alarmin tonë të madh për ekzistencën dhe përmasat kritike që ka ...

Me Shume
21 May
0

Reagim i nënkryetarit të Partisë Demokratike, Edi Paloka

Kur gazetarja e euronews e pyeti për trafikun e armëve, Edi Rama iu hakërrye keq, sikur ajo po sajonte e po shpifte. Por sot është kapur një grup që trafikonte jo vetëm armë të lehta, por dhe mitralozë e granata. ...

Me Shume
21 May
0

Tregtarët e Pogradecit: Edi Rama ka ndërtuar shtet gjobëvënës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar turin e bashkëbisedimit me banorë të Pogradecit. Ndonëse një nga qytetet më të bukura turistike, Pogradeci ashtu si i gjithë vendi vuan pasojat e keqqeverisjes e së fundmi edhe të diskriminimit. Papunësi ...

Me Shume
20 May
0

Pas kërkesës së PD, KQZ publikon formularët e dekriminalizimit. Qytetarët të verifikojnë të zgjedhurit dhe zyrtarët

Qytetarët që kanë të dhëna ti dërgojnë në portalin e Partisë Demokratike “KQZ në një nga vendimmarrjet e sotme trajtoi kërkesën e PD për vënien në dispozicion të listës së të gjithë atyre zyrtarëve të lartë që kanë detyrim deklarimin ...

Me Shume
20 May
0

Komiteti Parlamentar i Stabilizim-Asociimit, Shqipëria në udhëkryq

Dekriminalizimi, zgjedhjet e lira e të ndershme, reforma në drejtësi që lufton korrupsionin, rruga e daljes nga kriza.  Në takimin e Komitetit Parlamentar të Stabilizim-Asociimit së bashku me Eurodeputetët u konstatua që Shqipëria është në një udhëkryq të rrezikshëm për ...

Me Shume
20 May
0

Përgjimi i paligjshëm, letra nga Italia rrëzon mashtrimet dhe alibitë e Tahirit

Debati për përgjimin e paligjshëm jo vetëm nuk është mbyllur, por përkundrazi skandali është thelluar akoma më shumë. Letra e ish drejtuesit të policisë italiane konfirmon, pohon drejtpërdrejt, se paisja ka hyrë në Shqipëri ilegalisht. Sepse një paisje e tillë, ...

Me Shume
20 May
0

Basha: Ne jemi të vendosur për një reformë në drejtësi që nuk mbron Koçon, Shullazin, Balilajn por lufton krimin dhe korrupsionin në nivele të larta

Basha: Roshi kërcënon edhe deputetin e mazhorancës, Kryeministri hesht sepse është autori i vërtetë i kërcënimit.​ Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim  Basha priti sot eurodeputetët anëtarë të Komisionit Parlamentare të Stabilizim Asocimit BE –Shqipëri. Zoti Basha ka kërkuar që ky ...

Me Shume
19 May
0

Kush përgjon? Policia private e inkriminuar e Saimir Tahirit

Pasi flet për Reformën për Drejtësi dhe teori, nuk guxon të përmendë asnjë sekondë as Balilin, as Shullazin as Frrokët, as Habilajt, as makinën AA 003 GB. A ka gjë më të turpshme sot në këtë ditë pasi është bërë ...

Me Shume
19 May
0

Përgjimi i paligjshëm, deputetët e PS të ngrihen mbi interesat Rama-Tahiri

Të nderuar kolegë Marrëveshja që kemi sot për informacionin e klasifikuar mes shqipërisë dhe BE-së është e rëndësishme, por skandalet tuaja dhe krimet seriale na detyrojmë të përqendrohemi në zhvillimet e fundit në vend. U bënë tre vjet që paligjshmëria ...

Me Shume