fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

12 Jun
0

Duma: Projekti për rivitalizimin e lagjeve, vende pune, ujë të pijshëm, kanalizime, ndriçim

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma prezantoi programin me banorët e lagjes nr 11. Duma tha se investimet dhe projektet e bashkisë do të hapin 15 mijë vende pune me një objektiv që çdo familje të ketë të paktën ...

Me Shume
12 Jun
0

Do të jemi mburojë ligjore dhe njerëzore për kavajasit

Kandidati i Aleancës Popullore për Punë dhe Dinjitet, Engjëll Cara, u ndal në një takim me banorët e fshatit Kryemëdhenj të komunës Golem. Problem madhor në këtë komunë është prishja selektive e ndërtimeve me leje, vetëm e vetëm për presione ...

Me Shume
12 Jun
0

Frrokaj: Lezhjanëve do tu kthejmë hapësirat e duhura për ta

Kandidati demokrat për bashkinë e Lezhës Fran Frrokaj është ndalur në bashkëbisedimet e tij me çdo banor në lagjet Besëlidhja dhe Gurra. Ndërsa ka dëgjuar shqetësimet e banorëve të lagjes besëlidhja, Frrokaj ka deklaruar se do ti japë fund bunkerizimit ...

Me Shume
12 Jun
0

Basha: Dinjiteti i shqiptarëve nuk është në shitje, me votë do ta ndalim të keqen

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin e  takimeve elektorale në Malësi të Madhe. Ky bashkim i madh i shqiptarëve nga veriu në jug është dëshmia më e madhe e vullnetit të zgjedhësve për të ndalur këtë të ...

Me Shume
11 Jun
0

Duma: Bashkë me Flamurin do krijojmë kushte për personat me aftësi të kufizuara në Durrës

Flamur Bala, një djalë me aftësi të kufizuara në Durrës, ndërtoi vetë me materiale të riciklueshme disa rampa për t’i vendosur në pika kryesore në qytet në mënyrë që ai dhe qytetarë të tjerë me aftësi të kufizuara të lëvizin ...

Me Shume
11 Jun
0

Do t’i kushtoj vëmendje të veçantë zejtarisë dhe prodhimeve artizanale në Korçë

Kandidati Gjergj Mero vizitoi punishten më të njohur dhe të vetme të poçerisë dhe punimit të terakotës në Korçë, por dhe në Shqipëri. Duke e cilësuar si një  vlerë të rrallë vazhdimin e kësaj tradite shekullore në Korçë,  kandidati Mero ...

Me Shume
11 Jun
0

Komuniteti çam mbështet vetëm Genc Deromemaj, deputeti Tahiri: Sahanlëpirësit s’mund të kërkojnë votë nga çamët

Komuniteti çam në Vlorë mbështet fuqishëm kandidatin Gend Deromemaj dhe Partinë Demokratike, kjo është faktuar edhe në takimin madhështor organizuar me mbështetje të deputetit Dashmir Tahiri në Pallatin e Kulturës në Vlorë. Me qindra çamë, të të gjitha moshave, kanë ...

Me Shume
11 Jun
0

24 orë ujë të pijshëm e të sigurt në Tiranë

Kandidati për Kryetar Bashkie, Halim Kosova, prezantoi sot projektin e tij të detajuar e të mbështetur në faturë financiare, për të siguruar ujë të pijshëm 24 orë në Tiranë. Më poshtë, gjeni prezantimin e plotë të z. Kosova. Objektivi im për ...

Me Shume
11 Jun
0

Veliaj gënjeu për të mbuluar korrupsionin, Gjonaj është proceduar për 1 ditë mungesë në punë

Për të mbuluar abuzimet e tij, korrupsionin me tenderat që ka përfituar vëllai, Erion Veliaj është gati të gënjejë në mënyrë monstruoze. Ai deklaroi se e ka pushuar Luiza Gjonajn, nëpunësja që nuk pranoi të firmoste tenderin për vëllain e ...

Me Shume
11 Jun
0

Meta dhe Rama me kërcënime mafioze, nuk duan zgjedhje

Partia Demokratike denoncon ashpër presionet dhe kërcënimet ndaj kandidatëve tanë në zgjedhje, nga kontigjenti kriminal që po operon në krah të dyshes Rama-Meta. Kandidati i Aleancës për Punë e Dinjitet për Pogradecin, Eduart Kapri, ka marrë një mesazh kërcënues, të ...

Me Shume