fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Rama presion Akademisë së Shkencave, u imponon emrat e tij për drejtësinë

Enkelejd Alibeaj për përpjekjen e Ramës për të kapur edhe dy propozimet që janë e drejtë e akademikëve   Edi Rama ka kryer një tjetër hap drejt kapjes së institucioneve ...

ME SHUME

Lulzim Basha në Uashington, takime me bashkëpunëtorë të Trump, senatorë e kongresmenë: Mbështetje për vendin dhe projektin e PD për një Shqipëri të drejtë e me mundësi për të gjithë

Me ardhjen e presidentit Trump nis një erë e re, jo vetëm për Amerikën por edhe për Shqipërinë. Personalitete të larta politike, bashkëpunëtorë të Presidentit Trump, anëtarë të Kongresit dhe ...

ME SHUME

Basha në VOA: Ndryshimi po vjen dhe në Shqipëri

Zëri i Amerikës: Zoti Basha ju ndodheni këtu në Uashington për ceremoninë e përurimit të Presidentit të ri Donald Trump. Fillimisht do të kërkoja një sqarim për statusin me të cilin ...

ME SHUME

Edi Rama të shpjegojë pasurinë e deputetit, merrte 10 mijë euro në muaj, apo 80 mijë lekë sa thotë gjykata?

Ina Zhupa për mashtrimin mbi të ardhurat e deputetit Peza. Dyshimet se si drejtoritë e Ramës do bëjnë vetingun për drejtësinë   Deputeti i Edi Ramës, Alfred Peza, në përpjekjen ...

ME SHUME

Veliaj thellon skandalin, fsheh çarterin e dy ditëve më parë, me fluturimin e djeshëm

Erjon Veliaj thelloi skandalin e fluturimit me çarter dy ditë më parë, duke mos bërë transparencë, por duke mashtruar publikisht. Ne e pyetëm sot në mesditë për motivin e vizitës ...

ME SHUME

Veliaj në Paris me çarter të paguar nga biznesmeni, dërgon kaseta në televizione sikur është në Tiranë

Grida Duma denoncon mashtrimin e Veliajt dhe kërkon transparencë për interesat që ka me bashkinë biznesmeni që pagoi udhëtimin e luksit   Dy ditë më parë, Erion Veliaj ka udhëtuar ...

ME SHUME

Partia Demokratike do të bëjë vetingun e kandidatëve për t’u siguruar shqiptarëve deputetë të denjë dhe të pastër moralisht

Udhëheqësi demokrat Lulzim Basha u takua sot me drejtuesit e degëve të Partisë Demokratike për të biseduar për situatën politike dhe sfidat e opozitës. Basha tha se detyra e parë ...

ME SHUME

Kandidatët e PD për deputetë: asnjë njollë kriminaliteti, korrupsioni, apo bashkëpunimi me organet e diktaturës

Të nderuar anëtarë të kryesisë Mbledhja e sotme i dedikohet tërësisht përgatitjes të strukturave të Partisë Demokratike për një proces të ndershëm dhe të lirë zgjedhor, dhe për fushatën fituese ...

ME SHUME

FRPD kujton ditëlindjen e Ismail Qemalit, frymëzim për t’i shërbyer vendit me përkushtim

Forumi Rinor i Partisë Demokratike përkujtoi sot lindjen e themeluesit të shtetit shqiptar si edhe firmëtarin e parë të deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë, Ismail Bej Vlora. Kryetari i FRPD-së, Belind ...

ME SHUME

Opozita konsolidon qëndrimin: Votimi dhe numërimi elektronik, kusht thelbësor për zgjedhje të lira e të ndershme

  Nënshkruhet memorandumi. Firmosin dhe Dule e Spahiu. Pritet nënshkrimi dhe nga parti jashtë koalicionit opozitar  Opozita konsolidoi sot qendrimin e saj për zgjedhjet. Me anë të një memorandumi të ...

ME SHUME
203204205207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522