Category Archives: Lajmi fundit

10 Nën
0

Skandali, Rama nuk përgjigjet pse Ministri dhe stafi i tij morën 394 milionë lekë

Zëdhënësja Nebijaj denoncon përfitimin financiar të kompanisë pranë Ramës, që edhe pse ka 8 muaj e krijuar dhe vetëm 3 punonjës mori 394 milionë lekë Edi Rama vazhdon të mos përgjigjet për abuzimin financiar me 394 milionë lekë për kompaninë ...

Read More
10 Nën
0

Nafta dhe energjia, fermerët dhe zonat zurale në kolaps‏

Kryetari i Partisë Demokratike takohet me banorë të komunave të Lushnjes dhe Bashkisë së Divjakës. Gati për protestë kundër varfërisë e krizës së shkaktuar nga rritja e cmimit të naftës, faturat e larta të energjisë, papunësia e bllokimi i cdo ...

Read More
09 Nën
0

25 vjet nga rënia e murit të Berlinit, kurrë më mure, kurrë më tirani

Basha: Në këmbë kundër mureve të reja që ngrejnë paligjshmëria,  shpërfillja e zërit të qytetarëve, varfëria, korrupsioni dhe krimi me mbështetje qeveritare.  Mijëra qytetarë të Tiranës kanë përkujtuar sot 25 vjetorin e rënies së murit të Berlinit. Kryetari i Bashkisë ...

Read More
09 Nën
0

Edi Rama, çdo javë një agresion të ri ndaj studentëve

Deklaratë e zëdhënëses Nebjaj ku Partia Demokratike u bën thirrje qytetarëve t’i bashkohen protestës së drejtë e legjitime të studentëve shqiptarë Studentët tanë po gjenden cdo javë para një akti të ri agresioni, trajtimi dashakeq, apo arrogance qeveritare. Rritja e ...

Read More
09 Nën
0

Skandali 394 milionësh, kompania e miqve të Ramës kishte vetëm tre punonjës

Denoncimi i Grida Dumës mbi abuzimin financiar me dekorin e qytetit për vizitën e Papës. Faktet e reja që tregojnë se kompania fituese e Veliajt ka pasur vetëm 3 punonjës, por sërish i janë dhënë me prokurorim të drejtpërdrejtë 394 ...

Read More
09 Nën
0

Basha takime me banorët e Lushnjes, qytetarët: Jemi në hall për bukën e gojës‏

Kryetari i Partisë Demokratike dëgjon shqetësimet e qytetarëve për varfërinë, borxhet, papunësinë, prishjen e paligjshme të banesave, mbylljen e universitetetit, rritjen e tarifave, e deri tek vonesa 4 mujore e marrjes së ndihmës ekonomike Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ...

Read More
08 Nën
0

Me kapjen e AMA, Rama fuqizon monopolin e tij mediatik

Deputeti Pollo denoncon si të paligjshëm emërimin e ish-drejtorit të Digitalb në krye të Autoritetit Mediatik Audioviziv. “Sala fshehu punësimin në Digitalb, PD do të ndjekë rrugën ligjore”  Të enjten mazhoranca Rama-Meta e përmbylli sagën e mundimshme një vjeçare të ...

Read More
08 Nën
0

Kryebashkiaku i Gjirokastrës grabit pronën e qytetarit, qeveritarët lejojnë abuzimin

Partia Demokratike denoncon uzurpimin me forcë që bashkia e Gjirokastrës po u bën pronave të Cabejve. Koordinatori Salianji dhe kreu i degës Bejko takojnë trashëgimtarët dhe kërkojnë zbatimin e ligjit Bashkia e Gjirokastrës ka zaptuar në kundërshtim me ligjin një ...

Read More
07 Nën
0

160 milionë $ më shumë taksa, shqiptarët 7 muaj do punojnë për qeverinë, 5 muaj për vete

Deputetët e Partisë Demokratike në Komisionet Parlamentare të Ekonomisë, Financave dhe Veprimtarisë Prodhuese, diskutuan sot në lidhje me Paketën Fiskale 2015, duke nënvizuar se rritja e taksave për vitin e ardhshme do të jetë rrënuese për shqiptarët e do ti ...

Read More
07 Nën
0

Basha: Koordinatorët kombëtarë, pasuri e madhe për Partinë Demokratike dhe për Shqipërinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prezantoi sot 24 kordinatorë kombëtarë, për cështje të caktuara të programit dhe veprimtarisë politike të Partisë Demokratike. Duke e konsideruar këtë si tregues të ribashkimit, hapjes dhe përtëritjes, z.Basha tha se kordinatorët janë një ...

Read More