Category Archives: Lajmi fundit

06 May
0

Shumëfishim përpjekjesh për sportin në komunitet

Kandidatja për kryetare bashkie në Durrës, Grida Duma zhvilloi një takim me sportistë dhe ish-sportistë të disiplinave të ndryshme, ku ka dëgjuar prej tyre problemet me të cilat sporti përballet sot në qytet. Znj Duma mori mbështjen e këtij komuniteti ...

Me Shume
05 May
0

Ministri Beqja kërkon të mbulojë krizën në shëndetësi me gënjeshtra publike‏

Ministri Ilir Beqja po i shton krizës së shëndetësisë edhe gënjeshtra e mashtrime, duke e thelluar më tej agoninë e sektorit më jetik për qytetarët shqiptarë. Një nga shenjat, provat e rënda të krizës që ka shkaktuar kjo qeveri me ...

Me Shume
05 May
0

Banorët: Puna është e para. Duma: Punësimi, prioriteti im‏

Kandidatja për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma dëgjoi nga afër banorët e zonës së ish kënetës mbi problemet ekonomike dhe sociale të kësaj zone me mijëra banorë të braktisur. Banorët kërkuan punën të parën dhe shprehën mbështetjen për projektin e ...

Me Shume
05 May
0

Romët presin Halim Kosovën: Na ke hapur gjithmonë dyert

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua sot me banorë të komunitetit rom, në një ditë të shënuar për ta, që simbolizon lënien pas të së keqes, dhe ardhjen e të mirës. Halim Kosova i dëgjoi me ...

Me Shume
05 May
0

Halli juaj është halli im‏

Kandidati për Kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua sot me banorët e Shëngjergjit në turin e dëgjimit të kërkesave që do të përfshihen në programin e tij, dhe u angazhua që ata do të kenë vëmendjen e tij ...

Me Shume
05 May
0

Basha: 21 qershori do të jetë festë e demokracisë, askush s’mund të devijojë vullnetin e zgjedhësve‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi kandidatin për kryetar bashkie në Kamëz, z. Xhelal Mziu.  Z. Basha theksoi se 21 qershori do të jetë festë e demokracisë dhe askush nuk do të mund të devijojë vullnetin e zgjedhësve.  Z. Basha bëri ...

Me Shume
04 May
0

Basha: Standardi i dyfishtë i qeverisë, pasuri për vete, varfëri për qytetarët‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, prezantoi sot kandidatët për kryetar bashkie,  Elez Maçin në Has dhe Besnik Dushën në Tropojë. Lideri i opozitës theksoi se kjo mazhorancë punon me standarde të dyfishta. “Ndërsa shqiptarët janë sot në kufijtë e ...

Me Shume
04 May
0

Projekt për uljen e kostos së prodhimeve që të mos rëndojnë në xhepin e qytetarëve‏

Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova takoi sot banorë të Tiranës pranë Sheshit Avni Rustemi, dhe dëgjoi shqetësimet e qytetarëve teksa u ndal tek Pazari i Ri.  Gjatë një bashkëbisedimi me një qytetare, Kosova shpjegoi dy prej nismave për uljen e ...

Me Shume
04 May
0

Rama krenohet me shëndetësinë në gjendje agonie‏

Kur vendi është përfshirë nga hemoragjia e eksodit masiv të shqiptarëve, kryeministri pretendoi se paska ndaluar hemoragjinë në shëndetësi. Manipulatori ekselent i publikut, foli sot nga një kongres mjekësh, ku mashtroi se, çmimet e ilaçeve janë ulur me 30%. Borxhet dhe ...

Me Shume
04 May
0

Fuqia blerëse ka rënë, biznesi po falimenton në Durrës‏

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma dëgjoi nga afër bizneset në Tregun Industrial dhe Tregun Ushqimor në lagjen numër 12 të qytetit. Tregtarët e vegjël shprehen se janë në prag të falimentimit. Fuqia blerësë ka rënë në mënyrë drastike ...

Me Shume