fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

31 Oct
0

Basha: Opozita e unifikuar, u dhunua konsensusi i 30 majit

Prononcimi për media i Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha pas takimit me Ambasadorin e Bashkimit Europian në Tiranë Ettore Sequi dhe aleatët: Ky ishte një takim me të gjithë Kryetarët e Partive Parlamentare opozitare, ku bëmë edhe një herë ...

ME SHUME
31 Oct
0

Ristani: Rama mbron ndërtimet pa leje të Koços dhe Abazit

Deklaratë për shtyp e deputetit të Partisë Demokratike Arben Ristani: Qeveria e “Rilindjes” e kryerilindasit Rama, që në ditët e para të pushtetit të saj, tregoi qartësisht në sytë e shqiptarëve, alergjinë për shtetin, ligjin dhe institucionet. Përveç të tjerave, ...

ME SHUME
31 Oct
0

Basha takon Ministren e Punëve të Jashtme të Italisë Emma Bonino

Kryetari i opozitës z. Lulzim Basha zhvilloi një takim të veçantë me Ministren e Punëve të Jashtme të Republikës së Italisë znj. Emma Bonino. Gjatë bisedës u diskutua në lidhje me bashkëpunimin e ngushtë mes Shqipërisë dhe Italisë dhe mbështetjen ...

ME SHUME
31 Oct
0

Basha: Rama të ndalë zindjelljen dhe panikun për ekonominë

Deklarata e plotë e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në konferencën për shtyp mbajtur në selinë e PD-së. Sonte të detyruar nga një seri gënjeshtrash seriale kobndjellje dhe zindjellje dhe mungese elementare të koncepteve për ekonominë dhe aspekteve publike ...

ME SHUME
31 Oct
0

Vorpsi: Mashtrimin e Edi Ramës për shëndetësi falas, nuk ka mjek që ta kurojë

Deklarata për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Kush shkon në spital, e ka një hall. Edi Rama shkoi sot në spital, dhe halli i tij i madh është se ka premtuar shëndetësi falas për të gjithë, dhe ...

ME SHUME
31 Oct
0

Basha: Përkushtimi juaj në universitet nuk duhet të ndikohet nga emërimet politike, pa meritë

Kryetari i PD Lulzim Basha ka përzgjedhur universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan, për të uruar të gjithë studentët që nisin sot vitin e ri akademik. Zoti Basha është ndalur në rëndësinë e lidhjes së shkollës me nevojat e tregut, ku ...

ME SHUME
31 Oct
0

Basha: Deklaratat për dialog të pakuptimta,kur akti i parë i mazhorancës është prishja e konsensusit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi sot se opozita është e vendosur të mbrojë vlerën e konsensusit, si vlerë të kulturës europiane të politikë-bërjes dhe garanci për balancimin dhe kontrollin e pushteteve në demokraci. Duke iu përgjigjur pyetjeve të ...

ME SHUME
31 Oct
0

Bylykbashi: Edi Rama shpërblen anëtarët militantë të KQZ-së

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi: Ditët e fundit doli sheshit farsa e Partisë Socialiste për gjoja paanshmërinë dhe apolitizmin e anëtarëve të saj në KQZ. Këto ditë Edi Rama shpërbleu me poste të larta në ...

ME SHUME
31 Oct
0

Kryetari i opozitës Basha, takon Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Turqisë, z.Davutoglu

Kryetari i opozitës z. Lulzim Basha priti në një takim të veçantë në selinë e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Turqisë, z. Ahmet Davutoglu. Gjatë bisedës u diskutua në lidhje me trashëgiminë e ...

ME SHUME
31 Oct
0

Bumçi: Rama e fut Shqipërinë në një nismë të botës së tretë

Deklaratë për media e deputetit të Partisë Demokratike Aldo Bumçi: Të nderuar qytetarë shqiptarë! Jam këtu për t’ju bërë me dije atë që Kryeminstri Rama na e ka fshehur dhe duket se as që ka ndërmend të na e thotë. ...

ME SHUME