fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

02 Jun
0

Basha: Me votat e shqiptarëve diktojmë uljen e taksave dhe çmimeve të energjisë dhe naftës, hapim rrugën për punësim dhe mirëqenie

Shkodranët: Bashkojmë votat kundër papunësisë, varfërimit dhe arrogancës Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vijoi turin e bashkëbisedimit me banorë dhe tregtarë në Malësi të Madhe, Shkodër dhe Bushat. Taksat e larta, mungesa e subvencioneve, rritja e çmimit të energjisë, ...

ME SHUME
01 Jun
0

Programi i dr. Halim Kosovës për Tiranën

Faleminderit, miq, kolegë, të rinj e të reja, qytetarë të qytetit tonë të mrekullueshëm. Ndjej sot një energji të jashtëzakonshme nga ju dhe më vjen mirë, sepse Tirana është në një udhëkryq; sfidat janë shumëfishuar dhe ne na duhet vizion ...

ME SHUME
01 Jun
0

Bashkitë e reja, të bëjnë funksionale mekanizmin e mbrojtjes së fëmijëve

Kryetarja e Komisionit parlamentar për çështjet  sociale , deputetja Albana Vokshi, njëherësh dhe kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas kërkoi që në bashkitë e reja të bëhet funksional mekanizmi i mbrojtjes së fëmijëve . Në një takim në Devoll dhe ...

ME SHUME
01 Jun
0

PD Kavajë prova të reja për skemën kriminale të importimit të zgjedhësve nga kryetari në ikje i Bashkisë me mbështetje të Edi Ramës

Një javë më parë Partia Demokratike e degës Kavajë bëri publike dhe dorëzoi kallëzim në prokurori mbi një skeme kriminale për manipulimin e zgjedhjeve që ka ndodhur në Bashkinë e Kavajës. Kryetari në ikje i kësaj bashkie brenda 12 ditëve ...

ME SHUME
01 Jun
0

Veliaj mashtroi se do të garantonte paga minimale mbi minimumin jetik

Sot është dita që Erioni të përballet me faktet e jo më me fjalët. Qytetarët janë të lodhur nga përsëritja e PREMTIMEVE të pambajtura që Erion Veliajt bëri dy vite dhe që tani po i përsërit me ambalazh të ri ...

ME SHUME
01 Jun
0

Basha: Qytetarët s’blejnë dot ilaçet për të sëmurët rëndë, qeveritarët kanë vjedhur 5 milionë dollarë fond kompensimi

Deromemaj: Kompensim financiar për energjinë elektrike nga 3500 lekë për 6000 familje në nevojë të Vlorës Kandidati për kryetar të Bashkisë së Vlorës Genc Deromemaj, prezantoi platformën e tij për zhvillimin e Vlorës. Ulje taksash dhe tarifash në minimumin e ...

ME SHUME
01 Jun
0

Duma: Suksesi ynë, minimalisht një i punësuar për çdo familje

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e Katundit të ri mbi programin e saj afatgjatë për zhvillimin e bujqësisë së zonës dhe rritjes së vendeve të punës. Duma tha se sukses do të jetë që brenda ...

ME SHUME
31 May
0

Ujë 24 orë në çdo familje dhe program konkret për strehimin

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua me banorët e zonës së Kinostudios, ku dëgjoi shqetësimet e tyre të shumta, dhe premtoi angazhim e përkushtim për zgjidhjen e tyre. Kosova theksoi projektin e tij për të sjellë ...

ME SHUME
31 May
0

Dhunohen çadrat elektorale të kandidatit të PD-së në Vlorë Genc Deromemaj

Jemi sot këtu, për të denoncuar një ngjarje të shëmtuar e të paprecedent që ka ndodhur gjatë natës së 31 majit. Dëmtimin e katër çadrave elektorale të kandidatit të Aleancës Popullore për Punë e Dinjitet, Z. Genc Deromemaj. Nuk ka ...

ME SHUME
31 May
0

Veliaj mashtroi se do të krijonte 11 mijë vende pune në mbështetje të turizmit

Erion Veliaj, si papagall i Ramës, po përsërit PREMTIMET e pambajtura të dy viteve më parë, dhe tani me ambalazh të ri për Tiranën. Në 2013-ën Erioni PREMTOI punësim por ishin vec fjale boshe si p.sh: “11,000 vende pune nga ...

ME SHUME