Category Archives: Lajmi fundit

06 Apr
0

PD: Rama shpërblen autorët e skandalit financiar me serverin e Tatimeve

Zëdhënësja Vorpsi denoncon emërimin e Beqirit në krye të informacionit dhe sigurisë për pronat e shqiptarëve, dhe të Gjiknurit në krye të informacionit të financave të vendit

Me Shume
05 Apr
0

Reagim zyrtar i Partisë Demokratike

Ministri më i dështuar i qeverisë së mashtrimeve dhe dështimeve është njëkohesisht edhe më qesharaku dhe absurdi. Përsëri Sajmir Komiku ka zgjedhur të sulmojë gjykatat e vendit për dështimin e tij masiv dhe epokal me rendin. Ministri i brendshëm duhet ...

Me Shume
05 Apr
0

PD: Me Ramën, në krye të CEZ i dënuari për shpërdorim detyre

Zëdhënësja Vorpsi, denoncon emërimin në krye të task forcë të CEZ në Tiranë, të një personi të dënuar nga gjykata me vendim të formës së prerë

Me Shume
04 Apr
0

PD: Rama në krye të dështimit më të madh me rendin në 23 vite

Zëdhënësja Vorpsi bën bilancin e krimit të ditëve të fundit, dhe denoncon emërimet e të inkriminuarve dhe militantëve në Policinë e Shtetit Mbrëmë Edi Rama shpalli luftë edhe me statistikat e Ministrit Tahiri, në përpjekje për të mbuluar të vërtetën ...

Me Shume
04 Apr
0

PD: Gjykata Kushtetuese rrëzon dyshen Rama-Meta, kthen të drejtën e opozitës

Deputeti Bylykbashi e cilëson vendimin e Gjykatës Kushtetuese për lejimin e komisionit hetimor për skandalin e serverit të tatimeve, si fitore të parlamentarizmit

Me Shume
03 Apr
0

PD: Njerëzit e deputetit socialist kërcënojnë gazetarin e RD

Zëdhënësja Vorpsi denoncon kërcënimet ndaj korespondentit, pas shkrimit për emërimet nepotike në spitalin e Tepelenës Partia Demokratike denoncon kërcënimin e drejtpërdrejtë dhe brutal që të afërmit e deputetit socialist të Tepelenës i kanë bërë dje korrespodentit të Rilindjes Demokratike, pas ...

Me Shume
03 Apr
0

Halimi: Qeveria po kthen vendin ne ciflig privat

Fjala ne Kuvend e deputetit te PD Eduard Halimi: Zoti kryetar, Te nderuar kolege, Prej dates 20 shkurt opozita ka mbajtur nje qendrim te kushtezuar me parlamentin pasi ajo qe ndodhi ketu ne 20 shkurt, zevendesimi duke zaptuar drejtimin e ...

Me Shume
03 Apr
0

Berisha në Parlament: Marrëveshja me FMN përbën rëndimin më të madh në 23 vite mbi qytetarët shqiptarë. Marrëveshja, pasojë mosbesimit total të Fondit ndaj qeverisë.

Reagimi i Ish-kryeministrit Berisha pas fjalës së ministrit Cani ne Parlament Berisha: “Të dashur qytetarë dhe qytetare, Të nderuar zonja deputete, zotërinj deputetë, Nuk dola ti përgjigjem zotërisë sepse më erdhi në mend një frazë; – “një qyqar me një ...

Me Shume
03 Apr
0

Topalli: Rama, bilanc i frikshëm dështimi dhe mashtrimi në çdo sektor

Fjala ne Kuvend e deputetes se PD Jozefina Topalli: Sot ne kemi pepara nje marreveshtje te kerkuar nga vete rama me FMN! Kjo marreveshtje vjen ne parlament tamam ne pervjetorin e marreveshtjes se 1 prillit mes Rames dhe Metes por ...

Me Shume
03 Apr
0

Cara: Qeveria po rëndon ekonominë e shqiptarëve

Fjala ne Kuvend e deputetit te PD Igli Cara: Te nderuar kolege  Ne mbi 6 muaj te kesaj qeverisjeje Meta – Rama,  shqiptaret kane pare e degjuar debatet dhe argumentat e shumta te te 2 kraheve politike,  mbi problemet e ...

Me Shume