Category Archives: Lajmi fundit

17 Nov
0

Ditën e bashkimit, Rama e ktheu në ditë të përcarjes

Deklaratë e Edi Palokës në 70 vjetorin e çlirimit të Tiranës, ku dënon ceremoninë qeveritare me fotot dhe koret e diktatorit Hoxha Edi Rama dhe Ilir Meta, zyrtarisht sot konfirmuan dhe e vunë në jetë projektin e tyre për rehabilitimin ...

Me Shume
17 Nov
0

Basha merr pjesë në Asamblenë Politike të PPE në Bruksel

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po merr pjesë në punimet e asamblesë politike të PPE që zhvillohet në Bruksel. Asambleja politike është takimi më i rëndësishëm i Partive Popullore Europiane, formacioni që dominon sot në institucionet e BE dhe ...

Me Shume
16 Nov
0

EAG e Veliajt, kompania që merr para nga çdo zyrë e shtetit

Deklaratë e Grida Dumës ku dalin fakte të reja për dhjetra e qindra milionë lekë që ka marrë kompania e vëllait të Ministrit të Mirëqënies dhe bashkëpunëtorëve të ngushtë të Ramës EAG, kompania e Erion Veliajt dhe bashkëpunëtorëve të ngushtë ...

Me Shume
16 Nov
0

Shkodra më keq se kurrë: Të ngrihemi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takohet me qytetarë të Shkodrës të cilët po përjetojnë kohën më të keqe të jetës së tyre.  Shkodra ka qenë ndalesa e radhës e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në bashkëbisedimin me qytetarët, ...

Me Shume
15 Nov
0

Elbasani nën shtypjen e varfërisë, papunësisë, errësirës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takohet me banorët e Elbasanit të cilët denoncojnë varfërinë ekstreme dhe terrorin policor. Varfëri ekstreme, papunësi, terror policor. Kjo është panorama e Elbasanit sot. Në takimet e zhvilluara me kryetarin e Partise Demokratike, Lulzim ...

Me Shume
14 Nov
0

Kukësi në revoltë: S’kemi punë, s’kemi përkrahje, s’kemi drita, s’kemi bukë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, takohet me qytetarët e Kukësit dhe banorët e zonave rurale të rrethit verior. Denoncohet papunësia, varfëria, dhe shtrenjtimi i çmimeve, rritja e naftës, ndërperja e energjisë elektrike.Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar ...

Me Shume
14 Nov
0

Shehu: Buxheti 2015 rëndon qytetarët, bizneset si edhe ul punësimin

Deputeti i PD Sherefedin Shehu analizon projektbuxhetin 2015 dhe konstaton se nga ky projekt përfitojnë vetëm qeveritarët. Analiza e buxheti 2015 tregon se, ndryshe nga deklarimet publike, qeveria po rrit taksat për luksin e saj. Buxheti shkon në 31.5% të ...

Me Shume
13 Nov
0

Buxheti, më pak para për fermerët, për arsimin për shendetësinë, për të varfërit, më shumë para për luksin e Edi Ramës

Deputetët e Partisë Demokratike të Komisionit të Ekonomisë analizuan sot shifrat e projektbuxhetit 2015 të cilin e përkufizuan si buxhetin e mjerimit të shqiptarëve. Deputeti Sherefedin Shenu analizoi shifrat e shpenzimeve duke vënë në pah se ato ulen për shtresat ...

Me Shume
13 Nov
0

Rendi në pikën më të ulët, militantët e Ramës po kapin Policinë e Shtetit

Deklaratë e deputetit Ristani ku denoncohet vërshimi i ri i militantëve në Policinë e Shtetit, dhe pasojat që po sjell kjo në rënien e sigurisë publike. Po zhbëhen standartet e arritura me milionat e partnerëve amerikanë dhe europianë në trajnime ...

Me Shume
13 Nov
0

Vlora e zhgënjyer, krizë dhe skamje në çdo drejtim

Kryetari i Partisë Demokratike dëgjon shqetësimet e banorëve të Vlorës dhe Komunës së Gjormit për rritjen e taksave, faturat e energjisë, papunësinë, falimentimin e fermerëve, skamjen dhe varfërinë Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka bashkëbiseduar me banorët e Vlorës, ...

Me Shume