fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

27 Pri
0

Basha: Vota e 21 qershorit do të jetë akti më i madh i bashkimit të shqiptarëve kundër varfërisë dhe mjerimit‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi kandidatët për kryetar bashkie në Elbasan z.Ardian Turku, në Prrenjas z. Bajazit Karriqi dhe në Librazhd z.Fadil Brazhda. Në Elbasan z. Basha u prit nga qytetarët të cilët donin t’i tregonin në prani ...

ME SHUME
27 Pri
0

Betoni dhe eksodi, gjurmët e vetme të Ramës, sot u fshihet qytetarëve‏

Baltosja e përditshme e Partisë Socialiste dihet që nuk ngjit më. Çdo qytetar i Tiranës dhe i Shqipërisë e ka shumë të qartë dhe e di fare mirë se Lulzim Basha si kryetar bashkie i ka dhënë Tiranës pamjen dhe ...

ME SHUME
27 Pri
0

Tregje për fermerët, transparencë dhe komunikim të drejtpërdrejtë me qytetarët‏

Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova bisedon me banorët e Pezës, të cilët nuk shesin dot prodhimin. Kosova premton treg të organizuar, dhe komunikim të drejtpërdrejtë me ta për hallet dhe shqetësimet. Kandidati për kryetar Bashkie të Tiranës, Halim Kosova, u ...

ME SHUME
27 Pri
0

Basha: Populli në kufijtë e mbijetesës, Rama bën turistin nëpër Europë‏

Pas prezantimit të kandidatit për kryetar bashkie në Konispol zotin Malo Myrtaj, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar me banorë të komunës Xarrë. Banorët i kanë kërkuar zotit Basha t’i ndihmojë që tokat e tyre të mos grabiten nga ...

ME SHUME
26 Pri
0

Basha: Edi Rama është kryeministri turist i një populli refugjat‏

Basha prezanton kandidatët për kryetar bashkie në Delvinë, Konispol, Sarandë, Libohovë. Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar me prezantimet e kandidatëve për kryetarë bashkie në Delvinë zotin Dhurim Alinani, Konispol zotin Malo Myrtaj, në Sarandë zotin Kreshnik Bozho ...

ME SHUME
26 Pri
0

Reagim i Partisë Demokratike ndaj deklaratës së deputetit Ervin Bushati‏

Sot nuk ka qytetar të Tiranës apo shqiptar që nuk e di se Lulzim Basha  i ka dhënë Tiranës vizionin e një qyteti modern dhe europian me Bulevard të ri, terminal multimodal, transport modern pasagjerësh me tram, 200 projekte të ...

ME SHUME
26 Pri
0

Basha: 21 qershori është dita e gjykimit politik për dyshen Rama-Meta‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka prezantuar në qytetin e Gjirokastrës kandidatin për kryetar Bashkie Igli Kokalari. Zoti Basha ka theksuar se në të gjithë Shqipërinë qytetarët janë bashkuar si asnjëherë më parë dhe po presin me padurim ditën e ...

ME SHUME
26 Pri
0

Basha: Më 21 qershor t’i hapim rrugë shpresës, të ardhmes, punës dhe dinjitetit‏

Ndërsa ishte në Berat për të prezantuar kandidatin për kryetar të Bashkisë, zotin Kasem Mahmutaj, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndaluar nga qytetarë të shumtë të cilët kanë shprehur shqetësimet e tyre që nga emigrimi tek taksat e ...

ME SHUME
25 Pri
0

Basha: Rilindja po provohet një varrmihëse e shpresave, më 21 Qershor do marrë përgjigjen e shqiptarëve‏

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prezantoi sot kandidatët për kryetarë bashkie,  zotin Kasem Mahmutaj në Berat,  zotin Myslym Haxhi në Kuçovë dhe zotin Bujar Hoxha ne Urën Vajgurore. Lideri i opozitës theksoi se deshpërimi ka kapluar çdo shtëpi. Mijëra qytetarë ...

ME SHUME
25 Pri
0

Reagim i Partisë Demokratike ndaj deklaratës së deputetit Bushati‏

Sot nuk ka qytetar të Tiranës apo shqiptar që nuk e di që Lulzim Basha  i ka dhënë Tiranës vizionin e një qyteti modern dhe europian me Bulevard të ri, terminal multimodal, transport modern pasagjerësh me tram, 200 projekte të ...

ME SHUME