fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Komisioni i Dekriminalizimit, PD paraqet platformën

Komisioni i Dekriminalizimit rifilloi sot punën pas nisjes së sesionit të ri parlamentar. Me propozim të kryetarit, Oerd Bylykbashi, Komisioni adoptoi me votim Raportin Paraprak të Komisionit të Venecias, të ...

ME SHUME

Nuk ka transparencë për fondet publike, korrupsion dhe klientelizëm

Deputetët e Partise Demokratike kërkuan sot transparencë dhe përgjegjshmëri për menaxhimin e fondeve publike.  Në diskutimet e projektligjit  “Për inspektimin financiar publik”, dhe projektligjit “Për auditimin e brendshëm në sektorin ...

ME SHUME

Qeveria dështoi me dezinfektimin, fitoi tenderin miku i Ministrit

Në Komisionin për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë deputetët demokratë theksuan sot se  Ministria e Shëndetësisë dështoi me proçesin e dezinfektimit në sezonin turistik. Gjatë trajtimit të projektligjit “Për shërbimet ...

ME SHUME

Qeveria, asnjë plan masash për azilantët e kthyer

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Parlamentar të Integrimit, Partia Demokratike kërkoi një plan veprimi të qeverisë për azilkërkuesit shqiptarë në vendet e BE. Gjatë diskutimit të projektligjit “Për ratifikimin e ...

ME SHUME

Thellohet skandali; kërkesa e Interpol Brukselit për Mark Frrokun u fsheh me urdhër të Edi Ramës e Saimir Tahirit

Edi Rama dhe Saimir Tahiri po tentojnë të mbyllin zyrtarisht një prej skandaleve më të mëdha të qeverisjes së tyre, siç ishte fshehja e kërkesës së intepol Brukselit për deputetin ...

ME SHUME

Arsimi në gjendje të rëndë, i dënuari për vjedhjen e ndihmës ekonomike bëhet drejtor shkolle

Partia Demokratike i uron të gjithë nxënësve një vit të mbarë shkollor dhe i inkurajon më të rinjtë për rezultate e suksese. Dija është investimi më i madh për kombin ...

ME SHUME

Dorëheqja e Metës dhe largimi i Tahirit, hapi i parë për kthimin e stabilitetit në vend

Prej 10 ditësh, kryetari i Parlamentit dhe ministri i Brendshëm, dy funksionarë të rëndësishëm të shtetit janë pa legjitimitet dhe vazhdojnë të ushtrojnë detyrën edhe pse në sytë e mbarë ...

ME SHUME

Mjerim në Mokër, eksodi e vetmja shpresë

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi e shoqëruar nga kryetari i Bashkisë së Pogradecit Eduart Kapri, vizitoi banorët e fshatrave të Mokrës, një zonë e prekur masivisht nga eksodi. Mbi ...

ME SHUME

Azemi është gjallë, se e gjallë është kurajo për ta mposhtur edhe një herë krimin e lidhur me pushtetin

Qindra qytetarë dhe anëtarë të Partisë Demokratike morën pjesë në homazhet që u organizuan sot pranë memorialit të Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari, 17 vjet pas vrasjes së tij nga ...

ME SHUME

Edi Rama inkriminon zyrën e Kreut të Këshillit të Qarkut Kukës

Pikërisht në kulmin e debatit për dekriminalizimin, kur mbarë shoqëria e opinioni ndërkombëtar kërkojnë veprim të shpejtë për të shkëputur krimin nga pushteti, Edi Rama ka dërguar në krye të ...

ME SHUME
359360361363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531