Category Archives: Lajmi fundit

31 Mar
0

Shqiptarët janë pa bukë, Edi Rama dhe Olta Xhaçka sapo dhanë nje tender 1,5 milion euro, pasi vonuan me 1 muaj tenderin për blerjen e ushqimeve

  Shqiptarët janë pa bukë, Edi Rama dhe Olta Xhaçka sapo dhanë nje tender 1,5 milion euro, pasi vonuan me 1 muaj tenderin për blerjen e ushqimeve. Alo Edi, Alo Xhaçka, si u përzgjodh kompania fituese e tenderit, me apo ...

Me Shume
30 Mar
0

Dy javë pas mbylljes së kufijve me Italinë, qeveria nuk ka asnjë plan për kthimin e shqiptarëve. Konsullja e Përgjithshme: Kur të kemi udhëzime konkrete, do t’i tregojmë në facebook

Dy javë pas mbylljes së kufijve me Italinë, qeveria nuk ka asnjë plan për kthimin e shqiptarëve. Konsullja e Përgjithshme: Kur të kemi udhëzime konkrete, do t’i tregojmë në facebook DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, SEKRETARI PËR MARRËDHËNIET ME JASHTË, ARBEN KASHAHU ...

Me Shume
29 Mar
0

Në kulmin e krizës së pandemisë, qeveria e Edi Ramës tenderon 411 miliinë lekë për zyra. Buxheti ka lekë, por i ka për luks

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ Në vend që të shpenzojë çdo qindarkë për të forcuar sistemin shëndetësor, për të garantuar testimin e mjekëve dhe të qytetarëve, Edi Rama ka hapur tender për rregullim të zyrave. Në kulmin e krizës, ...

Me Shume
29 Mar
0

Qeveria nuk do të paguajë asnjë qindarkë për lënien pa punë në mars të mbi 1 milion shqiptarëve

• Qeveria nuk do të paguajë asnjë qindarkë për lënien pa punë në mars të mbi 1 milion shqiptarëve. • Qeveria ka përjashtuar me shumë se gjysmën e shqiptarëve nga paketa gjysmake e ndihmës. • Paketa e ndihmës së qeverisë ...

Me Shume
28 Mar
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha intervistë për emisionin “Kjo javë” në News-24

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha intervistë për emisionin “Kjo javë” në News-24   BASHA: KA ARDHUR MOMENTI PËR TA THËNË TROÇ. SITUATA NUK ËSHTË MIRË, PËRGJEGJËSITË QEVERITARE NUK PO ZBATOHEN. MENAXHIMI BËHET ME PROPAGANDË BAJATE Pyetje: Z.Basha që nga ...

Me Shume
28 Mar
0

Qeveria tenderon 7 milion euro për beton në një ditë. PD: Të anulohet procedura. Lekët të shkojnë për përballimin e krizës

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ   Edi Rama tjetër thotë dhe tjetër bën. Flet për luftë kundër koronavirusit, por në vend të financimit të luftës, çon miliona euro tek kompanitë e ndërtimit.   Dje janë hapur 4 tendera ...

Me Shume
27 Mar
0

Qeveria, mungesë transparence për ndihmën sociale dhe atë ndaj biznesit. Qytetarët duhet të dinë kush përfiton nga ndihma

• Qeveria, mungesë transparence për ndihmën sociale dhe atë ndaj biznesit. Qytetarët duhet të dinë kush përfiton nga ndihma. • Nuk ka akoma përgjigje çfarë do të bëhet me 35 mijë biznese dhe mbi 70 mijë të papunë të përjashtuar ...

Me Shume
27 Mar
0

DEKLARATA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA

•             Shtimi i rasteve me COVID 19 e bën të detyrueshme mbylljen e menjëhershme për të paktën 4 javë të fasonëve, call centers dhe fabrikave me shumë punonjës në ambiente të mbyllura.   •             Mbi 70 mijë punonjës fasonë janë ...

Me Shume
26 Mar
0

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRTIKE, LULZIM BASHA

  Të dashur bashkëqytetarë!   Sapo përfundova një video-konferencë me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi. E falenderova atë dhe Bashkimin Europian për shprehjen e vullnetit pozitiv për hapjen e negociatave me Shqipërinë, pas përmbushjes së 15 kushteve. ...

Me Shume
24 Mar
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha intervistë për emisionin “Tempora” në Rtv Ora

  BASHA PËR NEGOCIATAT: ASKUSH NUK MUND TË LUAJË MË ME FJALË. FAKTET JANË MBI TAVOLINË. SHQIPËRIA DUHET TË PLOTËSOJË 15 KUSHTE, QË TË NISË BISEDIMET SI MAQEDONIA Pyetje: Europa kthen sytë nga Shqipëria kur kufinjtë janë mbyllur , si ...

Me Shume