fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

28 Feb
0

Mesazhi i Lulzim Bashës në Sheshin e Lirisë sot pasdite me intelektualët Marku e Gjekmarkaj

Mirëse ju gjej të bashkuar në këtë mbremje të 11 të protestës tonë, të levizjes tonë popullore, kombëtare e demokratike për zgjedhje të lira dhe të ndershme të levizjes tonë pa kthim për themelimin e republikës së re, të demokracisë ...

Me Shume
28 Feb
0

Drejtësia dhe demokracia shkojnë bashkë dhe janë të pazgjidhura. Vetëm zgjedhjet e lira do të sjellin drejtësi të vërtetë

Intelektualët Mark Marku dhe Agron Gjekmarkaj i bashkohen kryetarit Lulzim Basha në Sheshin e Lirisë Pasditen e së martës në sheshin e lirisë të ftuar për një bashkëbisedim të hapur me qytetarët ishin analistët Mark Marku dhe Agron Gjekmarkaj të ...

Me Shume
28 Feb
0

Nuk do të ketë shqiptar me pension minimal, nën  250 mijë lekë

Lulzim Basha bashkëbisedim me moshën e tretë në Sheshin e Lirisë Paraditen e njëmbëdhjetë në Sheshin e Lirisë kryedemokrati Lulzim Basha bashkëbisedoi me pensionistë shqiptarë, një nga shtresat më të goditura nga faturat e rritura të kësaj qeverie dhe mungesa e ...

Me Shume
28 Feb
0

Republika e re do të jetë republika e të drejtave themelore të çdo qytetari  dhe pronat tuaja do të jenë nën mbrojtjen e sigurisë së Kushtetutës dhe ligjit

Kryetari demokrat Basha me banorët e Himarës Banorët e Himarës marshuan pranë çadrës së lirisë ku për të njëmbëdhjetën ditë zhvillohet protesta opozitare dhe qëndresa popullore për të ngritur edhe ata zërin e shqetësimit të tyre. Kryetari demokrat Lulzim Basha ...

Me Shume
28 Feb
0

Nuk kërkojmë asgjë më shumë, nuk pranojmë asgjë më pak se qytetarët e Europës; zgjedhje të lira dhe të ndershme, zgjedhje pa krim, zgjedhje pa drogë

Mesazhi i Lulzim Bashës sot në ditën e 11 të protestës popullore në Sheshin e Lirisë  Zonja dhe zotërinj, Vëllezër e motra, Qytetarë dhe qytetare të Tiranës dhe gjithë Shqipërisë, Dita e 11-të e bashkimit popullor është dita e 11-të ...

Me Shume
27 Feb
0

Edmond Tupe: Protesta e qytetarëve, madhështore, ajo që nisi me 18 shkurt do të sjellë pranverën

Shkrimtari dhe intelektuali i njohur, Edmon Tupja ishte sot në Sheshin e Lirisë, në një bashkëbisedim me qytetarët për protestën dhe kërkesat që kanë sot shqiptarët.  “Unë e di që që nga data 18 shkurt, në atë protestë të madhërishme, ...

Me Shume
27 Feb
0

Të përndjekurit politik në Sheshin e Lirisë, dëshmia e gjallë e sakrificës për lirinë e zgjedhjes, lirinë e votës

Lulzim Basha bashkëbisedon me familjarë, përfaqësues dhe të përndjekur politik në ditën e 10 të rezistencës popullore Mëngjesin e dhjetë të protestës kryetari Lulzim Basha bashkëbisedoi me familjarë dhe pjestarë të shtresës së të përndjekurve politikë. Pjesmarrës të këtij grupimi ...

Me Shume
27 Feb
0

Të përndjekurit politik në Sheshin e Lirisë, dëshmia e gjallë e sakrificës për lirinë e zgjedhjes, lirinë e votës

Lulzim Basha bashkëbisedon me familjarë, përfaqësues dhe të përndjekur politik në ditën e 10 të rezistencës popullore   Mëngjesin e dhjetë të protestës kryetari Lulzim Basha bashkëbisedoi me familjarë dhe pjestarë të shtresës së të përndjekurve politikë. Pjesmarrës të këtij ...

Me Shume
26 Feb
0

Të rinjtë e Merkel dhe të Europës: Duam zgjedhje të lira në Shqipëri, jo krim dhe drogë, Rama të largohet

Kryetari i të Rinjve Kristiandemokratë gjermanë, Paul Zimiak, dhe kryetari i Unionit të të Rinjve të djahtë në Europë, Javier Hurtado Mira ishit sot në Sheshin e Lirisë për të mbështetur protestën popullore për zgjedhje të lira e të ndershme. ...

Me Shume
26 Feb
0

Pakica e krimit dhe e korrupsionit kërkon të mbajë republikën e vjetër, por ajo ka rënë, ka lindur Republika e Re e vlerave

Të dashur miq Ju përshëndes ju dhe ata dhjetra mijëra qytetarë që vazhdojnë të jenë ditë për ditë, e natë për natë pjesë e kësaj proteste të jashtëzakonshme të pashoqe në historinë e Shqipërisë, të pashoqe në historinë e Ballkanit. ...

Me Shume