fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Basha: Dua t’i bëj një thirrje sot Edi Ramës nga kjo sallë, të votojë Reformën në Drejtësi, kështu siç e kemi rakorduar tashmë me opsionet e paraqitura dhe të rakorduara me Venecian. Është gati. Eja votoje. Mos e blloko integrimin siç e ke bllokuar më përpara

  Kush nuk ngrihet kundër presionit politik të qeverisë ndaj drejtësisë për megaskandalin e përgjimeve nuk është naiv por bashkpërgjegjës. Nëse ka një model që ofron më shumë garanci kundër ...

ME SHUME

Rama e Tahiri sulm kriminal drejtësisë, në panik nga hetimi i përgjimit të paligjshëm

Saimir Tahiri i kapur nga paniku i arrestimit për shkak të krimit që ka kryer, përgjimi i paligjshëm, është hedhur në një sulm të paprecedent ndaj drejtësisë. Ai sulmoi ashpër ...

ME SHUME

Edi Rama u vetëdenoncua se është ai në krye të përgjimeve të paligjshme

Edi Rama ka sulmuar sot Prokurorinë me një letër tipike nga ato që bën për Elvis Rroshin, pikërisht pasi drejtësia kapi në shkelje të ligjit Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë ...

ME SHUME

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, priti në një takim ministrin e jashtem grek Nikolaos Kotzias

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, priti në një takim ministrin e jashtem grek Nikolaos Kotzias Z. Basha vlerësoi shumë të rëndësishme marrëdhëniet me shtetin fqinj dhe theksoi angazhimin e ...

ME SHUME

Basha: Largimi i Tahirit i hap rrugë një hetimi të plotë dhe të pandikuar të skandalit të përgjimit

I kërkoj Prokurorisë të mos ndalen me koka turku por të hetojë urdhëruesin e përgjimit të paligjshëm  Mirëdita të nderuar përfaqësues të medias,​ Të dashur bashkëqytetarë, Në qeverisjen e njëmijë ...

ME SHUME

Basha: Rama në tryeze jo per Reformë në Drejtësi, por për të krijuar alibitë se pse nuk mund të ketë reformë konsensuale në Drejtësi

Çdo akt unilateral i dërgimit në Parlament të një pakete të parakorduar me opozitën do të takohet atje me dështimin e sigurtë​ Mirëmbrëma zonja dhe zotërinj të medias, bashkëqytetarë, Si ...

ME SHUME

Pyjet nën sëpatën e bandave kriminale, shkatërrime masive e biznes kriminal në zonën e Taulant Ballës

Departamenti i Mjedisit në PD monitoron në Ditën Ndërkombëtare të Mjedisit dhe sjell fakte tronditëse të shkeljes së ligjit dhe moratoriumit Dje në Ditën Ndërkombëtarë të Mjedisit, departamenti i mjedisit ...

ME SHUME

Veliaj nis planin për ta kthyer lulishten pas Qemal Stafës, në seli për bandat e qeverisë

Denoncim i këshilltarëve demokratë, Olli dhe Spaho Partia Demokratike ka denoncuar sot nisjen e zbatimit të planit të Erion Veliajt, për ta kthyer territorin pas Stadiumit Qemal Stafa, nga lulishte ...

ME SHUME

Lista fituese e Këshillit Kombëtar të FRPD

Agim Shera Aishe Isha Alban Hoxha Albano Hysa Albano Prendushi Amarildo Mhilli Andi Permeti Anisa Dervishaj Anjeza Shema Anxhela Malko Arba Zyla Arben Tusha Ardian Mziu Ardit Gjongecaj Ares Ypi ...

ME SHUME

Rama të tregojë sot: Eshtë me ligjin apo me krimin, me Roshin apo me qytetarët, me përdhunuesin apo me dekriminalizimin

Edi Rama një ditë thotë që dekriminalizimi funksionon, por të nesërmen thotë se nuk e njeh dekriminalizimin. Këtë qëndrim ka mbajtur ai përmes zëdhënësit zyrtar që ka për këtë fushë, ...

ME SHUME
257258259261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519