fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

11 Qer
0

Duma: Bashkë me Flamurin do krijojmë kushte për personat me aftësi të kufizuara në Durrës

Flamur Bala, një djalë me aftësi të kufizuara në Durrës, ndërtoi vetë me materiale të riciklueshme disa rampa për t’i vendosur në pika kryesore në qytet në mënyrë që ai dhe qytetarë të tjerë me aftësi të kufizuara të lëvizin ...

ME SHUME
11 Qer
0

Do t’i kushtoj vëmendje të veçantë zejtarisë dhe prodhimeve artizanale në Korçë

Kandidati Gjergj Mero vizitoi punishten më të njohur dhe të vetme të poçerisë dhe punimit të terakotës në Korçë, por dhe në Shqipëri. Duke e cilësuar si një  vlerë të rrallë vazhdimin e kësaj tradite shekullore në Korçë,  kandidati Mero ...

ME SHUME
11 Qer
0

Komuniteti çam mbështet vetëm Genc Deromemaj, deputeti Tahiri: Sahanlëpirësit s’mund të kërkojnë votë nga çamët

Komuniteti çam në Vlorë mbështet fuqishëm kandidatin Gend Deromemaj dhe Partinë Demokratike, kjo është faktuar edhe në takimin madhështor organizuar me mbështetje të deputetit Dashmir Tahiri në Pallatin e Kulturës në Vlorë. Me qindra çamë, të të gjitha moshave, kanë ...

ME SHUME
11 Qer
0

24 orë ujë të pijshëm e të sigurt në Tiranë

Kandidati për Kryetar Bashkie, Halim Kosova, prezantoi sot projektin e tij të detajuar e të mbështetur në faturë financiare, për të siguruar ujë të pijshëm 24 orë në Tiranë. Më poshtë, gjeni prezantimin e plotë të z. Kosova. Objektivi im për ...

ME SHUME
11 Qer
0

Veliaj gënjeu për të mbuluar korrupsionin, Gjonaj është proceduar për 1 ditë mungesë në punë

Për të mbuluar abuzimet e tij, korrupsionin me tenderat që ka përfituar vëllai, Erion Veliaj është gati të gënjejë në mënyrë monstruoze. Ai deklaroi se e ka pushuar Luiza Gjonajn, nëpunësja që nuk pranoi të firmoste tenderin për vëllain e ...

ME SHUME
11 Qer
0

Meta dhe Rama me kërcënime mafioze, nuk duan zgjedhje

Partia Demokratike denoncon ashpër presionet dhe kërcënimet ndaj kandidatëve tanë në zgjedhje, nga kontigjenti kriminal që po operon në krah të dyshes Rama-Meta. Kandidati i Aleancës për Punë e Dinjitet për Pogradecin, Eduart Kapri, ka marrë një mesazh kërcënues, të ...

ME SHUME
11 Qer
0

Duma: Drejtësi me fatura e ndihmën ekonomike. Do pastrojmë qytetin dhe trefishojmë transportin publik

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programin me banorë të zonës së Shkozetit. Duma tha se pas datës 21 Qershor, çdokush që meriton ndihmën ekonomike do e marrë menjëherë dhe do vendoset drejtësi me faturat abuzive të ujit ...

ME SHUME
11 Qer
0

Cara: Ja prova për një nga rekordet kriminale të Ervin Rroshit

Kandidati i djathtë për kryetar Bashkie i Kavajës Engjëll Cara, prezantoi projektin e tij në fshatin Bogo, të komunës Synej. Prioritetet në këtë fshat janë punësimi dhe zhvillimi i turizmit duke qenë se ky fshat është një pikë turistike e ...

ME SHUME
11 Qer
0

Duma: 500 banesa sociale, zgjidhje parkimit dhe pastrimit të qytetit

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma prezantoi programin në lagjen 16 të qytetit. Duma tha se në 8 vite qyteti ka mbetur në vend dhe pas 21 qershorit do ndryshohet faqja e tij. “Durrësi përmbytet, por ai thotë se ...

ME SHUME
10 Qer
0

Basha: Vullneti i popullit me votë mundëson uljen e taksave dhe çmimeve, hapjen e vendeve të punës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar takimet elektorale në Krujë. Zoti Basha e ka konsideruar pritjen e jashtëzakonshme që i rezervuan banorët e bashkisë së Krujës si shprehje të qartë të vullnetit të qytetarëve për të ndalur të ...

ME SHUME