fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

12 Sep
0

Azemi është gjallë, se e gjallë është kurajo për ta mposhtur edhe një herë krimin e lidhur me pushtetin

Qindra qytetarë dhe anëtarë të Partisë Demokratike morën pjesë në homazhet që u organizuan sot pranë memorialit të Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari, 17 vjet pas vrasjes së tij nga bandat e lidhura me pushtetin e kohës. Pasi vendosi kurorën ...

ME SHUME
12 Sep
0

Edi Rama inkriminon zyrën e Kreut të Këshillit të Qarkut Kukës

Pikërisht në kulmin e debatit për dekriminalizimin, kur mbarë shoqëria e opinioni ndërkombëtar kërkojnë veprim të shpejtë për të shkëputur krimin nga pushteti, Edi Rama ka dërguar në krye të këshillit të qarkut të Kukësit, një person me të shkuar ...

ME SHUME
11 Sep
0

Të hënën nis punimet komisioni i dekriminalizimit, Edi Rama s’mund ta bllokojë më procesin

-Z. Bylykbashi, dy ditë më para Kryeministri Rama ka folur për çështjen e dekriminalizimit ku tha se nuk e ka lexuar projektin tuaj por edhe se nuk do të varet nga opozita për afatet kohore të miratimit të këtij drafti ...

ME SHUME
11 Sep
0

Nesër në orën 10.45, homazhe për Heroin e Demokracisë, Azem Hajdari

Partia Demokratike njofton të gjithë anëtarët, militantët, dhe simpatizantët e saj si dhe mbarë qytetarët se nesër në orën 10:45 do të zhvillohen homazhe në nder të Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari, pranë memorialit të tij në rrugën Abdi Toptani. ...

ME SHUME
11 Sep
0

Ne nuk do ta pranojmë kokulur diktaturën e korrupsionit, krimit e varfërisë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ngushëlloi sot familjen e Arif Dodes i cili u vetëvra pak ditë më parë për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike nga OSHEE. Siç u shpreh nëna e Arifit, ai mbeti jetim në moshën ...

ME SHUME
11 Sep
0

Basha takon Jahjagën, sfidë e përbashkët për zhvillimin ekonomik dhe integrimin mbetet lufta kundër krimit dhe korrupsionit.

Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha pati sot një mengjes pune me Presidenten e Republikës së Kosovës, znj. Atifete Jahjaga, e cila shoqërohej nga Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, znj. Hykmete Bajrami, Selim Selimi këshilltar për cështjet ligjore dhe i ...

ME SHUME
11 Sep
0

OSHEE, 5 miliardë lekë për mikun e klientin e Edi Ramës

Pas pak orësh, sipas porosisë së Edi Ramës, OSHEE do hapë zarfat për të shpërblyer me 5 milionë dollarë një mik e klient të vjetër të kryeministrit me të cilin ai ka marrie e dhënie që në kohën kur drejtonte ...

ME SHUME
10 Sep
0

2 vjet krim dhe korrupsion, ka nisur numërimi mbrapsht për Edi Ramën dhe Ilir Metën

 Të nderuar  deputetë, Zonja dhe zotërinj, Shqipëria, fushë e minuar nga qeveria kampione e papërgjegjshmërisë, paaftësisë, korrupsionit dhe kriminalizimit, po jeton shpërthimin në seri të skandaleve, turpeve dhe dështimeve të padëgjuara që Edi Rama dhe Ilir Meta kanë  gatuar me ...

ME SHUME
09 Sep
0

Ilir Meta iu imponua CEZ-it për Ismailajn, ka vetëm një rrugë; dorëheqja dhe dalja para drejtësisë

Ilir Meta po prodhon çdo ditë reagime të dëshpëruara që vërtetojnë pozitën e tij të vështirë, nën akuzë për marrje rryshfeti. Provat dhe dëshmitë për skemën e madhe të korrupsionit dhe mashtrimit ku është direkt i përfshirë Ilir Meta, janë ...

ME SHUME
09 Sep
0

Regjimet shtypëse janë njësoj, të ngrihemi e ti hapim vendit rrugën drejt Europës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë sot në përkujtimin e 69 vjetorit të kryengritjes anti-komuniste të Postribës. Basha shprehu vlerësimet për kurajon dhe sakrificën e patriotëve të Postribës që u ngritën kundër shtypjes së regjimit komunist në vitin ...

ME SHUME