fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Zbulohet dokumenti, Tahiri dhe Rama nuk zbatojnë prej 8 muajsh urdhër arrestin ndërkombëtar për Balilin

Enkelejd Alibeaj për mbrojtjen që i është dhënë nga qeveria Eskobarit të Ballkanit Sot, është publikuar në faqen zyrtare të Ministrisë së Drejtësisë kronologjia e çështjes së Klement Balilit, ku ...

ME SHUME

Shkeljet e rënda të ligjit për të favorizuar Lulzim Berishën, ja kërkesa për shkarkimin e Vangjush Dakos

Kërkesa gjendet në tryezën e Edi Ramës, ja argumentimi i plotë ligjor për shkeljet që ka kryer Dako në favor të kreut të krimit të organizuar   Këshilltarët bashkiakë të ...

ME SHUME

Beqja i jep Vilma Nushit 185 milionë lek në një muaj, shqiptarët vdesin dyerve të spitaleve

I nderuar z. kryetar Të nderuar kolegë deputetë,   Meqenëse Kryeministrit i pëlqen t’i referohet raporteve të ndërkombëtarëve, të citojë edhe thënie të paqena nga Shën Tereza, Kanti etj…Meqenëse as ...

ME SHUME

Basha: Shkarkimi i Vangjush Dakos, prova e Ramës që nuk është peng i krimit

Kërkesë zyrtare Ramës për të shkarkuar Dakon. Kërkesë Prokurorisë për hetimin e tij në lidhje me lirimin e Lulzim Berishës Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka përdorur pushtetin ...

ME SHUME

Europa foli; krimi, droga, korrupsioni, dekriminalizimi, zgjedhjet e lira, qeveria të marrë përgjegjësitë

Lulzim Basha: Ne do të marrim përgjegjësitë e plota për zbatimin e ligjit të Vetingut dhe Reformës në Drejtësi sipas përcaktimeve kushtetuese, për largimin e kriminelëve nga politika sipas ligjit ...

ME SHUME

Basha-Palmer; dekriminalizimi, droga, zgjedhjet e lira e të ndershme, sfidat e Shqipërisë

Kryetari i Partisë Demokratike pret në takim Drejtorin për Europën Jug-Qëndrore në Departamentin Amerikan të Shtetit, z.Mathew Palmer  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot Drejtorin për Ceshtjet e ...

ME SHUME

Partia Demokratike përshëndet opinionin e Komisionit të Venecias dhe nxit Gjykatën Kushtetuese për shqyrtim sa më të shpejtë të Vettingut

Partia Demokratike përshëndet miratimin e shpejtë të Opinionit të Komisionit të Venecias për 4 pyetjet që i ka drejtuar Gjykata Kushtetutese për vettingun. Opinioni i Komisionit të Venecias përbën kontribut ...

ME SHUME

Aministia e Edi Ramës, falen Armando Prenga, blerësit e votës dhe kultivuesit e drogës

Arben Ristani për aministinë e Edi Ramës që shërben kriminelët por nuk fal protestuesit   Edi Rama ka përgatitur një amnisti e cila do t’u japë lirinë dhe do të falë ...

ME SHUME

U grabitet prona, banorët e Porodinës akuzojnë Peleshin dhe Xhaçkën

Protestë e qindra banorëve për qindra hektarë që u merren në emër të një projekti fantazëm. Salianji: Po u merret prona për një aferë korruptive.  Qindra banorë të Korçës kanë ...

ME SHUME

Basha shpall transformimin e thellë të Partisë Demokratike dhe të politikës në vend

Mesazhet e 26 vjetorit të krijimit të pluralizmit dhe të Partisë Demokratike Mirë se keni ardhur në shtëpinë e Partisë Demokratike. Ju uroj të gjithëve gëzuar ditën e lindjes së ...

ME SHUME
209210211213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522