fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

21 Nov
0

Goxhaj: Ndëshkoni krimin elektoral sot që të na kthehet demokracia

Fjala e plotë e aktivistit Altin Goxhaj: Fjala e plotë e aktivistit Altin Goxhaj: Përshëndetje Unë jam Altin Goxhaj, kam 23 vjet qe protestoj në këtë bulevard dhe në shumë sheshe të Tiranës kundër të gjithë kryeministrave dhe kryebashkiakëve të ...

Me Shume
21 Nov
0

Intervista e plotë e kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhënë Deutsche Welle

Integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Evropian, situata aktuale politike, zgjedhjet në Korçë dhe asgjësimi i armëve nga Siria janë disa nga temat që trajton Kryetari i Partisë Demokratike Lulëzim Basha, në bisedë me Deutsche Welle. Integrimi i Shqipërisë në Bashkimin ...

Me Shume
21 Nov
0

Kreu i PD Basha në Berlin takon Herman van Rompuy, kërkon mbështetje për integrimin

Njoftim për shtyp Njoftim për shtyp 9 Nëntor 2013 Kryetari i opozitës z. Lulzim Basha mori pjesë sot në ceremoninë zyrtare të raportit të përvitshëm të Presidentit të Këshillit të Bashkimit Europian Herman van Rompuy mbi Situatën në Europë. Këtë ...

Me Shume
21 Nov
0

Kryetari Basha në Berlin, i ftuar në ceremoninë e përvitshme të Presidentit të KiE-së

Kryetari i opozitës z. Lulzim Basha, është ftuar sot në ceremoninë zyrtare të raportit të përvitshëm të Presidentit të Këshillit të Bashkimit Europian Herman van Rompuy, mbi situatën në Europë. Këtë vit kjo ceremonia zhvillohet në Berlin, në përkujtim të ...

Me Shume
21 Nov
0

Basha: Të ndihmojmë për vendimmarrjen që forcon biznesin, rrit ekonominë dhe siguron mirëqënien

Basha:  Akti normativ i buxhetit sjell pasoja të  rënda për mirëqënien e çdo shqiptari, së bashku të ndikojmë politika që forcojnë biznesin, rrisin ekonominë dhe sigurojnë mirëqënien për qytetarët! Basha: Akti normativ i buxhetit sjell pasoja të rënda për mirëqënien ...

Me Shume
21 Nov
0

Mima: Akti normativ është thjesht virusi, sëmundja e vërtetë pritet të jetë procesi buxhetor 2014

Të nderuar pjesemarres, Të nderuar pjesemarres, Fjala e plotë e deputetit të PD Florion Mima në konferencën e organizuar nga Partia Demokratike takim me biznesin: Ku po shkon ekonomia shqiptare!? – Vendimet e qeverisë dhe sfida përballë krizës globale. “A ...

Me Shume
21 Nov
0

Shehu: Rritje galopante e borxhit publik nga paaftësia e qeverisë

Fjala e deputetit të PD Sherefedin Shehu në konferencën e organizuar nga Partia Demokratike takim me biznesin:  Ku po shkon ekonomia shqiptare!? – Vendimet e qeverisë dhe sfida përballë krizës globale. Fjala e deputetit të PD Sherefedin Shehu në konferencën ...

Me Shume
21 Nov
0

Bode: Premtimi i Ramës për ta zeruar taksën e biznesit të vogël është abuziv

Diskutimi i deputetit të PD Ridvan Bode në konferencën e organizuar nga Partia Demokratike takim me biznesin:  Ku po shkon ekonomia shqiptare!? – Vendimet e qeverisë dhe sfida përballë krizës globale. Diskutimi i deputetit të PD Ridvan Bode në konferencën ...

Me Shume
21 Nov
0

Kreu i PD Lulzim Basha informon ambasadorin e SHBA mbi hapat e opozitës për mbrotjen e demokracisë

Prononcimi për media e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha pas takimit me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Aleksandër Arvizu: Prononcimi për media e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha pas takimit me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara ...

Me Shume
21 Nov
0

Bylykbashi: Të vendosur për ti shkuar deri ne fund lirisë së votës në Korçë

Deklarata e deputetit të PD-së Oerd Bylykbashi pas vendimit të KQZ: Deklarata e deputetit të PD-së Oerd Bylykbashi pas vendimit të KQZ: “Sot erdhëm në KQZ për të marrë materialet e nevojshme që na duhen për të vijuar më tej ...

Me Shume