Category Archives: Lajmi fundit

09 Apr
0

Basha në Report Tv: Edi Rama, Erion Veliaj, ministrat dhe drejtorët e tyre janë në panik nga SPAK-ut

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në do të jetë në një intervistë me gazetarin Arbër Hitaj, në Report Tv.   Më poshtë disa nga përgjigjet e zotit Basha:   Edi Rama, Erion Veliaj, ministrat dhe drejtorët e tyre ...

Me Shume
09 Apr
0

DOKUMENTI/ Përfaqësuesi ligjor i PD, Rezart Kthupi zbardh ligjin: Ja zyrtarët e dënuar nga SPAK e GJKKO që përfitojnë nga amnistia: Haraçi i parê i marrveshjes u pagua me sukses nga Revolucioni për Regjimin

  Postimi i përfaqësuesit ligjor të PD, Rezart Kthupi:   Ky është teksti i konsoliduar i ligjit për amnistinë. Me të verdhë janë nênvizuar paragrafët qê lehtësojnë ose lirojnê tê gjykuarit nga SPAK dhe GJKKO si dhe paragrafët që nuk ...

Me Shume
08 Apr
0

Rezolutë e Kryesisë së Partisë Demokratike të Shqipërisë

  REZOLUTË E KRYESISË SË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË Kryesia e Partisë Demokratike të Shqipërisë, e mbledhur sot me datë 7 prill 2024, në përmbushje të përgjegjësive të veta politike dhe statutore, nën dritën e zhvillimeve më të fundit politike ...

Me Shume
08 Apr
0

Protesta e fermerëve/ Deputetja e PD, Eralda Bano: Prodhuesit dhe blegtorët pohojnë se kostot në zinxhirin e blegtorisë dhe buqësisë janë të larta, pasi shteti nuk e subvencionon sektorin

  DEKLARATA E ANËTARES SË KRYESISË SË PD, DEPUTETJA, ERALDA BANO Si eshte e mundur qesëndisja nga ana e Ministrisë se Bujqësisë qe ne vend të mbeshtese ata fermeret qe kanë dalë ne Fier, Lushnje, Berat, Kavaje dhe Vlore per ...

Me Shume
08 Apr
0

“Gjëndja e fermerëve është alarmante”, reagimi kryetares së PD, Fier, Eriselda Çelaj: Importojmë qumësht nga Serbia apo Sllovenia, dhe qumështin vendas e derdhim në rrugë

  Reagimi i kryetares së degës të PD, Fier, Eriselda Çelaj:   ⛔️”Lahet” me qumësht rrethrrotullimi Savër! Bujqit dhe fermerët ndodhen përballë politikave denigruese dhe shfrytëzuese. Importojmë qumësht nga Serbia apo Sllovenia, dhe qumështin vendas e derdhim në rrugë‼️ Ne ...

Me Shume
08 Apr
0

Denoncimi/ Alfrida Marku: Pas Vlorës, Himarës dhe Selenicës, nga sot edhe qytetarët e Lezhës do paguajnë 12% më shtrenjtë faturën e ujit, nëdrsa qytetarët e Mirditës e Kurbinit do të paguajnë 50 % më shumë

  DEKLARATË E SEKRETARES PËR PUSHTETIN VENDOR DHE DECENTRALIZIMIN NË PD, ALFRIDA MARKU     Të nderuar qytetarë !   Pas dështimit për tju mundësuar shqiptarëve shërbime më të mira dhe investime cilësore e të qëndrueshme vendore, kjo qeverisje sajon/shpall ...

Me Shume
08 Apr
0

Policia është në gjendjen e saj më të keqe se kurrë. Janë me mijëra efektivët e larguar, pavarësisht se Ministria e Brendshme nuk jep asnjë shifër

  DEKLARATA E ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, MYZAFER ELEZI Të nderuar qytetarë. Partia Demokratike ndanë shqetësimin e saj me qytetarët e vendit lidhur me gjendjen e sigurisë dhe kriminalitetit të shtuar në vend. Aktualisht kemi një polici në gjendjen ...

Me Shume
07 Apr
0

Podcasti me Marsid Gupin dhe Ermal Peçin, Basha flet për studimet, jetën studentore, pasionet, punën në Tribunalin e Hagës dhe se kush e futi në politikë

  Kryetari i PD, Lulzim Basha, zhvilloi podcastin e dytë me Marsid Gupin dhe Ermal Peçin, ku kësaj radhe foli për degën që ka studiuar, jetën studentore në Hollandë, pasionet si dhe punën e tij të parë. Zoti Basha gjithashtu ...

Me Shume
07 Apr
0

Basha për procesin e zgjedhjeve në degët e PD: Vetëm një PD që bëhet zëri i qytetarëve, është zgjidhja e duhur për Shqipërinë

  Postimi i kryetarit të PD, Lulzim Basha:   Ndërkohë që kundërshtarët tanë politikë janë në garë me njëri-tjetrin se kush do paraqitet i pari para drejtësisë, Partia Demokratike e Shqipërisë ecën e sigurt me njerëzit e duhur, pa pengjet ...

Me Shume
06 Apr
0

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Indrit Sefa, zbardh dokumentet: Nuk presim që Ulsi Manja të amnistonte protestuesit dhe të linte pa amnistuar të korruptuarit

  Sekretari Ligjor i Partisë Demokratike, Indrit Sefa, në intervistën që pati në televizonin A2 CCN, ka zbardhur dokumente të tjera për amnistinë penale, e cila sipas tij amniston të korruptuarit.   Postimi i Sekretarit Ligjor të PD, Indrit Sefa: ...

Me Shume