Category Archives: Lajmi fundit

17 Apr
0

Berisha: Kemi fakte, Kryeministri dhe zëdhënësja ministre mashtrojnë qytetarët

Prononcimi i ish-kryeministrit Berisha jashtë sallës së Parlamentit

Me Shume
17 Apr
0

PD: Ministri ndërhyn në tenderin e ilaçeve për interesa klienteliste

Deputetja Vokshi denoncon modifikimin e kritereve të tenderit në kundërshtim me ligjin, çka i hap rrugën abuzimeve dhe kërcënon shëndetin publik.

Me Shume
17 Apr
0

Berisha denoncon në Parlament përdorimin e bazave ushtarake për trafik droge

Ndërhyrjet e ish-kryeministrit Berisha sot ne Parlament

Me Shume
16 Apr
0

PD: Rama dhe ministrat e tij i fshihen pyetjes për përdorimin e forcave të armatosura në trafikun e drogës.

Prononcim për mediat i ish-Ministrit të Mbrojtjes, Arben Imami: “Ne i përgjigjemi pyetjes; Jo, në kohën tonë nuk ka pasur asnjë informacion për përdorimin e insfrastrukturës ushtarake në trafikun e drogës” .  

Me Shume
16 Apr
0

Basha: Kryeministri nuk mund ti ikë pyetjes; a ke informacion për përdorimin e forcave të armatosura në trafikun e drogës?

Prononcim për mediat i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas drekës me ambasadorët e Bashkimit Europian, SHBA dhe OSBE

Me Shume
16 Apr
0

Intervista e ish-kryeministrit Sali Berisha dhënë për ABCnews

Pyetje: Sot mbushen 15 vjet nga eksodi i kosovarëve, genocidi serb ndaj popullit të Kosovës, mikpritja e shqiptarëve, një histori që ndoshta nga ky moment ishte më e keqja e kosovarëve por filloi të përmirësohej më pas. Sot Kosova është ...

Me Shume
16 Apr
0

PD: Fabula me dosjet, Ministria e Drejtësisë tenton të largojë vëmendjen nga skandalet

Koordinatorja për mediat, Silvi Bardhi, dënon sajimin e historive të pavërteta, për të mbuluar skandalet qeveritare dhe dështimin e Ministrit për të proceduar gjyqtarët brenda afatit. Ministria e Drejtësisë po bën një përpjekje për të larguar vëmendjen nga dështimet qeveritare ...

Me Shume
16 Apr
0

PD: Ja si funksionin “rilindja” në Korçë

Zëdhënësja Vorpsi denoncon politikat e qeverisë që sollën vetëvrasjen e një nëne, dhe emërimin në postet kyçe të personave me precedentë penalë

Me Shume
15 Apr
0

Basha: Rama-Meta përgjegjës për degradimin e dinjitetit të qytetarëve

Të nderuar deputetë, Ngjarjet e rënda po bëhen për fat të keq rutinë e jetës së përditshme shqiptare, por këto të ditëve të fundit janë tronditëse për ndërgjegjen njerëzore të çdo qytetari. Ato përfaqësojnë më mënyrë më emblematike stadin e ...

Me Shume
15 Apr
0

Basha: Rama-Meta përgjegjës për degradimin e dinjitetit të qytetarëve

Mbledhja e Grupit Parlamentar/Kryetari i Partisë Demokratike ndalet tek skandalet që po vënë çdo ditë nën akuzë qeverinë.

Me Shume