fbpx

Fjalime

  Prioriteti numër 1 për plotësimin e kushteve të Bundestagut është miratimi i menjëhershëm i Reformës Zgjedhore, që i hap rrugë zgjedhjeve të parakohshme parlamentare dhe lokale, me standarde dhe garanci për votën e lirë.

  • Prioriteti numër 1 për plotësimin e kushteve të Bundestagut është miratimi i menjëhershëm i reformës zgjedhore, që i hap rrugë zgjedhjeve të parakohshme parlamentare dhe lokale, me standarde dhe garanci për votën e lirë.
   
  • Pritja për qendrimin e Edi ...

   Me Shume
  Basha prezanton në PPE vizionin për Shqipërinë Europiane: "Do ta arrijmë këtë me mbështetjen tuaj”

  Basha prezanton në PPE vizionin për Shqipërinë Europiane: "Do ta arrijmë këtë me mbështetjen tuaj”

    FJALA E PLOTË E KRYETARIT TË PARTISË DENOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË KONGRESIN E PPE NË ZAGREB     Nëse sot do të lexoni cilëndo gazetë ose media që trajton tema të politikës së jashtme, do të hasni një seri problematikash dhe shqetësimesh që ...

  Me Shume
  Një drejtësi e pavarur, e mbështetur fort financiarisht dhe me burime njerëzore, e pastër dhe e pa kapur politikisht është themeli i një shteti të fortë, të sigurt, garanci për mirëqenien e qytetarëve, për një qeveri që paratë e taksave të qytetarëve

  Një drejtësi e pavarur, e mbështetur fort financiarisht dhe me burime njerëzore, e pastër dhe e pa kapur politikisht është themeli i një shteti të fortë, të sigurt, garanci për mirëqenien e qytetarëve, për një qeveri që paratë e taksave të qytetarëve

  • Përpjekja e Edi Ramës për të kapur Gjykatën Kushtetuese, tregon qartë se kush nuk e do drejtësinë e pavarur; cili dhe cila forcë ka investuar tash tre vjet ta kapte, ose ta bllokonte Reformën në Drejtësi. Tregon se kush ...

   Me Shume

   “Rrugëtimi për Shqipërinë”: Duhet të kthejmë standardin europian në çdo fushë të jetës.

   ·        “Ndryshimi do të vijë përmes rinisë”, Kryetari Basha në bashkëbisedim më të rinjtë në Korçë në turin “Rrugëtimi për Shqipërinë”: Duhet të kthejmë standardin europian në çdo fushë të jetës. “Rrugëtimi për Shqipërinë” i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kishte ...

   Me Shume

   Basha nis me të rinjtë turin “Rrugëtimi për Shqipërinë”. “Duke ju dëgjuar ju, t’i vëmë pikat mbi “i” për një program realist, i cili rikthen shpresën dhe tregon rrugën që nxjerr vendin nga kriza.”

   ·        Basha nis me të rinjtë turin “Rrugëtimi për Shqipërinë”. “Duke ju dëgjuar ju, t’i vëmë pikat mbi “i” për një program realist, i cili rikthen shpresën dhe tregon rrugën që nxjerr vendin nga kriza.” Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ...

   Me Shume
   Raporti final i OSBE/ODIHR rrëzoi në çdo aspekt farsën e Edi Ramës me votimet e 30 qershorit

   Raporti final i OSBE/ODIHR rrëzoi në çdo aspekt farsën e Edi Ramës me votimet e 30 qershorit

   • Raporti final i OSBE/ODIHR rrëzoi në çdo aspekt farsën e Edi Ramës me votimet e 30 qershorit
   • Raporti provon se votimet  e 30 qershorit ishin antikushtetuese, të paligjshme dhe të pandershme, një farsë moniste dhe e përfaqësimit politik dhe ...

    Me Shume
   Politikanët me pranga në duar janë kontributi më i rëndësishëm për mirëqeversjen.

   Politikanët me pranga në duar janë kontributi më i rëndësishëm për mirëqeversjen.

   • Vjedhja dhe grabitja e pasurive dhe parave publike është e vetmja gjë që rritet përditë. Çdo gjë tjetër ka marrë fund në këtë qeverisje.
    
   • Edi Rama është hajduti më i madh që ka njohur historia e Shqipërisë, një grabitës ...

    Me Shume
   Kriza politike mund dhe do të zgjidhet vetëm përmes parimeve perëndimore, duke i dhënë fund pandëshkueshmërisë së politikanëve të kapur duke vjedhur votat.

   Kriza politike mund dhe do të zgjidhet vetëm përmes parimeve perëndimore, duke i dhënë fund pandëshkueshmërisë së politikanëve të kapur duke vjedhur votat.

   • Vëmendja dhe energjia jonë është përqëndruar drejt dhënies formë të ndryshimit që presin dhe meritojnë shqiptarët. Bashkë me ta, do t’i japim formë projektit tonë të transformimit ekonomik dhe politik të vendit.
   • Krizë politike mund dhe do të zgjidhet ...

    Me Shume
   Shkarkimi i kryebashkiakut të Vaut të Dejës është i paligjshëm, në dhunim të Kushtetutës. Është hakmarrje personale politike e Edi Ramës.

   Shkarkimi i kryebashkiakut të Vaut të Dejës është i paligjshëm, në dhunim të Kushtetutës. Është hakmarrje personale politike e Edi Ramës.

   • Shkarkimi i kryebashkiakut të Vaut të Dejës është i paligjshëm, në dhunim të Kushtetutës. Është hakmarrje personale politike e Edi Ramës.
   • Nuk ka asnjë motiv për shkarkimin e tij. Zef Hila nuk ka qenë as fizikisht dhe në asnjë ...

    Me Shume
   Vendimi i Këshillit të Europës për të anulluar misionin e vëzhgimit për farsën elektorale të 30 qershorit është fakt kuptimplotë se 30 Qershori nuk është ligjërisht ditë zgjedhjesh në Shqipëri.

   Vendimi i Këshillit të Europës për të anulluar misionin e vëzhgimit për farsën elektorale të 30 qershorit është fakt kuptimplotë se 30 Qershori nuk është ligjërisht ditë zgjedhjesh në Shqipëri.

   • Vendimi i Këshillit të Europës për të anulluar misionin e vëzhgimit për farsën elektorale të 30 qershorit është fakt kuptimplotë se 30 Qershori nuk është ligjërisht ditë zgjedhjesh në Shqipëri.
    
   • Vendimi është politik, sepse tërheqje nga Këshilli i Europës ...

    Me Shume
   Basha: Protesta e 25 majit, madhështore. Rama ik! Hapi rrugë zgjidhjes politike

   Basha: Protesta e 25 majit, madhështore. Rama ik! Hapi rrugë zgjidhjes politike

   • “E Duam Shqipërinë si gjithë Europa” është mesazhi, misioni, aspirata që i ka mbledhur shqiptarët në këtë bashkim të pashembullt, për të mos pranuar asgjë më pak se vlerat, standardet dhe parimet e Evropës.
    
   • Zëri juaj po dëgjohet. Nuk ...

    Me Shume
   Basha: I vetmi dialog ku unë do të jem pjesë është dialogu kombëtar gjithëpërfshirës për ndryshimin e vërtetë të Shqipërisë

   Basha: I vetmi dialog ku unë do të jem pjesë është dialogu kombëtar gjithëpërfshirës për ndryshimin e vërtetë të Shqipërisë

   • Dialogu kombëtar gjithëpërfshirës për ndryshimin e vërtetë të Shqipërisë, është i vetmi dialog ku unë do të jem pjesë.
   • Edi Rama duhet të largohet menjëherë nga Kryeministër, sepse është shkatërrues i zgjedhjeve të lira dhe dhunues i vullnetit të ...

    Me Shume
   Pse ka zemërim në Shqipëri, çfarë synojnë protestat dhe çfarë i duhet Shqipërisë për hapjen e negociatave të anëtarësimit me BE.

   Pse ka zemërim në Shqipëri, çfarë synojnë protestat dhe çfarë i duhet Shqipërisë për hapjen e negociatave të anëtarësimit me BE.

    

   • Basha shpjegon për BBC World: Pse ka zemërim në Shqipëri, çfarë synojnë protestat dhe çfarë i duhet Shqipërisë për hapjen e negociatave të anëtarësimit me BE.
     INTERVISTA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA ME GAZETARIN E BBC WORLD, JULIAN WORRICKER    BBC ...

   Me Shume
   O me juntën kriminale, o me popullin e bashkuar për liri dhe demokraci!

   O me juntën kriminale, o me popullin e bashkuar për liri dhe demokraci!

   • E gjithë qendra e Tiranës, rrugët dhe sheshet e saj, u mbushën nga dozat luftarake të gazit helmues dhe gazit lotsjellës, që ishte akti kriminal, me të cilin kjo juntë kriminale i përgjigjet aspiratës së shqiptarëve të bashkuar për ...

    Me Shume

   Bashkimi i 150 anëtarëve të rinj me PD në Lezhë, dëshmi e shpresës, besimit dhe bashkimit të shqiptarëve me PD

   • Bashkimi i 150 anëtarëve të rinj me PD në Lezhë është një tjetër dëshmi e shpresës, e besimit e bashkimit të shqiptarëve me PD me vendosmërinë se Bashkinë e Lezhës nuk ia dorëzojmë krimit. Shqipërinë nuk ia dorëzojmë krimit.