fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

11 Dec
0

Fjalimi i kryetares së Lidhjes Demokratike të Gruas, Albana Vokshi në 25 vjetorin e krijimit të PD

I nderuar z. Basha, kryetar i Partisë Demokratike të Shqipërisë I nderuar Prof. Dr Sali Berisha, zotërinj të nderuar themelues të Partisë Demokratike, deputetë, Dhjetoristë të vitit 1990, zonja zotërinj, të nderuar miq Fjalën time dua të nis me një ...

Me Shume
11 Dec
0

Fjalimi i kryetarit të Forumit Rinor të Partisë Demokratike,  Belind Këlliçi në 25 vjetorin e krijimit të PD

I nderuar Kryetar i PDSH, z. Lulzim Basha I nderuar Lideri Historik, Prof. Dr. Sali Berisha Të nderuar themelues të PDSH, deputetë, anëtarë, simpatizantë e dashamirës Të nderuar të rinj demokratë, Pak ditë më parë ne mbyllëm procesin e zgjedhjeve ...

Me Shume
11 Dec
0

Daul: Partia Popullore Europiane do të jetë gjithmonë në krahun tuaj në betejën tuaj për të dekriminalizuar jetën politike shqiptare dhe për të rivendosur vendin në shinat e duhura

I dashuri kryetari Basha, Të dashur miq të Partisë Demokratike të Shqipërisë, Nuk mund të jem me ju sot në Tiranë për të festuar 25- vjetorin e partisë suaj pasi do të më duhet të drejtoj Asamblenë Politike të Partisë ...

Me Shume
11 Dec
0

Veliaj ka kryer dy vepra të rënda penale, prokuroria të hetojë me shpejtësi

Drejtori i Edi Ramës në Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, ka konsumuar dy vepra të rënda penale në një ditë; Falsifikim dokumentash dhe shpërdorim detyre. Kurajoja dhe integriteti i inspektorit Besmir Karaj, zbuloi shkeljet e rënda të Veliajt, në përpjekjen ...

Me Shume
10 Dec
0

Revolta popullore realitet dhe jo skenar i opozitës

Mirëmëngjesi! Faleminderit për ftesën zoti kryetar i këtij fondacionit, Të nderuar anëtarë të bordit, Të nderuar të ftuar, Në veçanti miq të nderuar që i bashkoheni  këtij tubimi të sotëm dhe që kemi dhënë ndihmën dhe kontributin tuaj me partneritetin, ...

Me Shume
09 Dec
0

Protestat do të vazhdojnë papushim, mosbindja civile vetëm sa ka nisur

Dua të shpreh sot mirënjohjen time të pakufishme në emër të Partisë Demokratike, të opozitës shqiptare për ata qindra-mijëra shqiptarë dhe shqiptare, qytetare dhe qytetarë, të rinj e të reja nga jugu në veri, që iu bashkuan thirrjes tonë për ...

Me Shume
08 Dec
0

Sot ka vetëm një zgjidhje: qeveri teknike, zgjedhje të parakohshme

Të dashur qytetarë të Tiranës dhe mbarë Shqipërisë, Motra dhe vëllezër, Zonja dhe zotërinj, Sot, në ditën tonë më të bekuar, në ditën e Lirisë, jemi mbledhur në këtë marshim madhështor proteste, në këtë referendum të jashtëzakonshëm të qytetarëve të ...

Me Shume
07 Dec
0

Ky është dhjetori i lirisë nga tirania e krimit, korrupsionit, padrejtësisë

Mirëmbrëma të dashur anëtarë dhe anetare të Forumit Rinor, I dashur kryetar i ri i Forumit Rinor Belind Këlliçi, Të dashur Ervin, Oriela, Greta, Enri, Lisandër, Të rinj dhe të reja demokratë që na ndiqni përmes ekranit anembanë Shqipërisë, Dje ...

Me Shume
07 Dec
0

Shkodra, vatra e demokracisë mbledh dhjetoristët dhe demokratët për Dhjetorin e Dytë

Shkodra, vatra e demokracisë dhe rezistencës historike të antikomunizmit, u bë sot mikpritësja e Grupimit Dhjetori 90, themeluesve dhe mbështetësve demokrate në përkujtim të 25 vjetorit të fitores së demokracisë. Anëtarët e Grupimit u shprehën se Shkodra, qyteti i martirëve ...

Me Shume
07 Dec
0

Të gjitha arsyet pse çdo vajzë dhe grua do të jetë nesër në vijën e parë të protestës!!!

Ndryshimi vjen nga gratë sepse ato kanë energjinë e jetës dhe shpresës për ditë më të mira. Gratë mbeten aleatet dhe besniket më të mira të lirisë, e demokracisë, të Partisë Demokratike dhe vlerave që ajo ka percjellë për zhvillimin ...

Me Shume
332333334336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531534537