Category Archives: Lajmi fundit

19 Apr
0

Dyshja Rama-Meta, sulm të ri ndaj Presidentit për të ruajtur pasuritë e tyre

Partia Demokratike dënon sulmin e ri të dyshes Rama-Meta mbi institucionet e pavarura. Pasi uzurpuan në mënyrë të paligjshme kreun e ILDKP, tashmë po përpiqen ta legalizojnë këtë kapje politike të këtij institucioni, duke vënë tërësish nën kontroll procedurën e ...

Me Shume
19 Apr
0

Ish kryeministri Berisha priti ambasadorin e BE-së në Tiranë, z. Ettore Sequi, në një takim lamtumire në mbyllje te detyrës së tij në Shqipëri.

Z. Berisha i shprehu Ambasadorit Sequi falenderimet për dedikimin e tij personal në suksesin e asistencës që Delegacion i BE-së i ka dhënë Shqipërisë në përmbushjen e prioriteteve të vendosura nga Komisioni si dhe i uroi atij suksese në detyrën ...

Me Shume
18 Apr
0

Basha: Qeveria pranoi se ka informacion, Kodheli të përgjigjet në komisionin e sigurisë

Sot, 8 ditë pasi Partia Demokratike ju drejtua publikisht qeverisë, nëse ka informacion në lidhje me përdorimin e mundshëm të bazave të ushtrisë në trafikun e drogës, pozita e Kryeministrit dhe Ministres të Mbrojtjes është përkeqësuar edhe më shumë para ...

Me Shume
18 Apr
0

PD: Rama dhe Meta nuk kanë vullnet për deklaratën e përbashkët me opozitën

Deputeti Bumçi denoncon hiletë e mazhorancës dhe mungesën e vullnetit të tyre për të bashkëpunuar për integrimin europian

Me Shume
18 Apr
0

Prononcim i Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha para mediave për reformën territoriale

“Ne urojmë që konsensusi i cili u premtua dhe pastaj u kthye në një të paqenë, të kthehet dhe të jetë vlerë me të cilën i përvishemi një reforme, siç është reforma territoriale-administrative. Nuk është asnjëherë vonë për të reflektuar. ...

Me Shume
17 Apr
0

Basha pret Sequin: PD mbështetëse e palodhur e integrimit të Shqipërisë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha priti në një takim lamtumire ambasadorin e Bashkimit Europian në Tiranë Ettore Sequi.

Me Shume
17 Apr
0

Berisha: Kemi fakte, Kryeministri dhe zëdhënësja ministre mashtrojnë qytetarët

Prononcimi i ish-kryeministrit Berisha jashtë sallës së Parlamentit

Me Shume
17 Apr
0

PD: Ministri ndërhyn në tenderin e ilaçeve për interesa klienteliste

Deputetja Vokshi denoncon modifikimin e kritereve të tenderit në kundërshtim me ligjin, çka i hap rrugën abuzimeve dhe kërcënon shëndetin publik.

Me Shume
17 Apr
0

Berisha denoncon në Parlament përdorimin e bazave ushtarake për trafik droge

Ndërhyrjet e ish-kryeministrit Berisha sot ne Parlament

Me Shume
16 Apr
0

PD: Rama dhe ministrat e tij i fshihen pyetjes për përdorimin e forcave të armatosura në trafikun e drogës.

Prononcim për mediat i ish-Ministrit të Mbrojtjes, Arben Imami: “Ne i përgjigjemi pyetjes; Jo, në kohën tonë nuk ka pasur asnjë informacion për përdorimin e insfrastrukturës ushtarake në trafikun e drogës” .  

Me Shume