fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Erion Veliaj kalon bashkinë dhe pasuritë e Tiranës në shërbim të mafias

Deklaratë e këshilltarëve të PD për mediat, pas ndalimit të fjalës së tyre në mbledhjen e Këshillit Bashkiak Këshilltarët e PD në Bashkinë e Tiranës nuk janë lejuar të flasin ...

ME SHUME

Basha: Në 17% të territorit është 5 fishuar kultivimi i kanabisit në një vit. Po në 83% tjetër të sipërfaqes?!

Sipërfaqja e mbjellë me drogë është rritur nga 44.7 ha vitin e kaluar në 213.7 ha këtë vit Droga e 5-fishuar në territor është vepër e Al Kaponëve në qeveri, ...

ME SHUME

Kruja: Rama prodhon vetëm jakobinizëm, një fund të tillë do ketë

Të nderuar kolegë Të nderuar qytetarë sot duhet të ishte një ditë e mirë ,një ditë ndryshe nga të tjerat e këtij parlamenti dhe e shqiptarëve, sepse normalisht sot do ...

ME SHUME

Antikorrupsioni kërkon vullnet politik!

Në fakt këtë diskutim që po zhvillojmë sot, duhej ta kishim bërë 6 muaj më parë, kur në mënyrë të përsëritur opozita kërkoi që ligji që lufton korrupsionin në nivelet ...

ME SHUME

Droga ka mbërthyer dhe shkollat, nxënëset e Pakuqanit përfundojnë në spital

Deputetët Dogjani dhe Keta vizitojnë vajzat e prekura nga përdorimi i drogës në klasën e tyre. Kërkohet hetim serioz dhe i shpejtë Deputetët Asllan Dogjani dhe Roland Keta vizituan sot ...

ME SHUME

Denoncimi i Berishës në Kuvend: Në shkollën e Paskuqanit është djegur hashash, policia po fsheh ngjarjen

Zoti kryetar! Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Një ngjarje dramatike ka ndodur sot në shkollën e Pskuqanit. Ja se çfarë më shkruan në ora 13:20 prindi i një nxënësëje: “Përshëndetje zoti ...

ME SHUME

Dy rrugët për rikthimin e zgjedhjeve

Mëngjesin e 22 korrikut, e mbani mend, se na zuri nata jashtë atëherë, ne thjesht kemi rënë dakord për ta miratuar, por realisht reformën në drejtësi po e votojmë sot. ...

ME SHUME

Berisha: Edi Rama është bërë si “shoku Xhemal”, çoi tre kunetër në Strasburg, ky është vettingu i tij. Ne do vazhdojmë betejën kundër kunetërve, kundër trafikantëve, kundër të gjithë atyre që duan të fusin drejtësinë në xhep!

Të nderuar zotërinj deputetë! Të dashur qytetarë dhe qytetare! Mund të filloja fjalën time duke ju drejtuar Edvin Kristaq Ramës me fjalët “kazan” apo “zoti kazan” nuk shkon, me fjalët ...

ME SHUME

Basha: Droga është pasojë e kriminalizimit të shtetit nga Edi Rama

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijoi turin e dëgjimit dhe bashkëbisedimit me drejtuesit e strukturave të Partisë Demokratike të degës 8 në kryeqytet. Pas rritjes së kultivimit të hashashit ...

ME SHUME

Plehrat, Rama tradhtoi popullin për paratë e mafias

Zoti kryetar i kuvendit, Zonja deputete, zotërinj deputetë   Partia Demokratike ka depozituar javën e kaluar kërkesën për miratimin me ligj të Parlamentit të zhvillimit të një referendumi popullor, nëse ...

ME SHUME
227228229231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522