fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

23 Apr
0

Nesër në ora 11, një orë bashkim qytetar dhe popullor për Shqipërinë pa drogë, pa krim në pushtet, për Shqipërinë me zgjedhje të lira e të ndershme

Në këtë mbrëmje të 65-të të protestës tonë pa ndalim, 24 orë në ditë jemi mbledhur sonte këtu, bashkë me kryetarët e partive aleate të koalicionit të opozitës së bashkuar, për të dhënë nga ky shesh i lirisë, bashkë me ...

Me Shume
23 Apr
0

Nesër bashkohemi në paqe e të vendosur, paralajmërojmë për 1 orë republikën e vjetër të krimit, të drogës e korrupsionit

Sa herë që mblidhemi në këtë agorë, qytetarë, përfaqësues të këtij populli fisnik dhe europian marrin fjalën dhe ndajnë të vërtetat e tyre, dhe sot në këtë ditë të 65, na nderojnë kampionë të vërtetë të sportit shqiptar, të cilët ...

Me Shume
23 Apr
0

Deklaratë e Partisë Demokratike dhe Opozitës së Bashkuar

Me urdhër të Edi Ramës, krerët e policisë që nuk luftojnë krimin, trafikantët, banditët, por bëhen palë me ta, kërcënuan sot qytetarët e lirë të vendit, në një përpjekje të dëshpëruar për të ndalur popullin të shprehet. Partia Demokratike dhe ...

Me Shume
22 Apr
0

Çdo qytetar, i majtë apo i djathtë, fiton me kauzën e kësaj lëvizje popullore

Lulzim Basha bashkëbisedim për gjendjen e sotme dhe rolin e gruas në shoqëri në ditën e 64 të qëndresës për zgjedhje të lira e të ndershme   Paraditen e 64 të protestës në sheshin e lirisë, qytetarët bashkëbiseduan me Lulzim ...

Me Shume
22 Apr
0

Presidenti nga populli, vetingu menjëherë pas qeverisë teknike. Rama hesht se populli i prishi pazaret

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 64 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme  Më lejoni ta nis me një falënderim dhe mirënjohje të thellë në radhë të parë për gratë, për zonjat, për vajzat shqiptare, për ...

Me Shume
21 Apr
0

Rruga paqësore dhe vendosmëria juaj, na solli në këtë shesh

Apeli i intelektualëve në Sheshin e Lirisë dhe mbështetja për kauzën e zgjedhjeve të lira e të ndershme   Paraditja në Sheshin e Lirisë mblodhi qytetarët në një diskutim me gazetarë, botues dhe student, mbi Republikën e Re. Qytetarë të ...

Me Shume
21 Apr
0

Vetingu menjëherë pas paktit kombëtar për qeveri teknike. Presidenti t’i kthehet popullit. Zgjedhje me 18 qershor nuk ka, zgjedhje pa opozitën nuk ka

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 63 të protestës popullore për zgjedhje të lira e të ndershme Lëvizja dhe bashkimi më i madh i shqiptarëve për demokraci të vërtetë, për zgjedhje të lira dhe të ndershme, feston çdo ditë ...

Me Shume
20 Apr
0

Viti 2017, viti i fundit i krimit në pushtet, viti i fundit i drogës, hera e fundit që shqiptarët protestojnë për votën e lirë

Dita e sotme është mbushur me zhvillime politike të prodhuara sa nga propaganda e sa nga halli i koalicionit të zullumit, i cili që prej ditës së sotme zyrtarisht ka vendosur të mos jetë në koalicion, por që vazhdon të ...

Me Shume
19 Apr
0

Oferta jonë është e vetmja rrugë e ndershme për zgjedhje të lira e të ndershme

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha bashkëbisedoi sot me aleatët demokristianë në ditën e 61 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme, të cilët shpallën bashkimin e tyre në Sheshin e Lirisë, si shenjë e fuqizimit dhe e ...

Me Shume
19 Apr
0

Koalicioni opozitar letër KQZ-së: Mos shkelni ligjin, mos u bëni mashë e qeverisë

Koalicioni Opozitar, përmes një letre të nënshkruar nga kreu i grupit parlamentar të PD, Edi Paloka, ka sjellë në vëmendjen e KQZ, se afatet e parashikuara në nenet 64 dhe 65 të Kodit Zgjedhor, për regjistrimin e partive politike dhe ...

Me Shume