Category Archives: Lajmi fundit

29 Oct
0

Shqiptarët po mjerohen si kurrë ndonjëherë

Zonja deputete, zotërinj deputetë, Të dashur qytetare dhe qytetarë që ndiqni këtë seancë, Zonja kryesuese e seancës që tani në mediat sociale po thirresh rëndom si “zonja e lokomotivës”, Pas një ligjërate, pas një koprolalie të zgjatur, të mërzitshme dhe ...

Me Shume
29 Oct
0

Ekonomia në rënie të lirë, korrupsioni nuk njeh kufi në këtë qeveri

Ndryshimet në këtë projektligj vijnë si një përgjigje ndaj kërkesave të komunitetit të biznesit, në ndihmë të përmirësimit të klimës së biznesit. Ato synojnë në lehtësimin e biznesit nga pagesa e tarifës së shërbimit të skanimit nëpërmjet përcaktimit të deklaratave ...

Me Shume
29 Oct
0

Për qeverinë, shqiptarët  nuk kanë të drejtë të jetojnë, vetëm të mbijetojnë

Më 18 gusht 2015 është nënshkruar marrëveshja e konsulencës ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe Korporatës Financiare Ndërkombëtare (IFC). Nëpërmjet kësaj marrëveshjeje kjo korporatë (IFC) do të ofrojë mbështetje në forcimin e zhvillimit të sektorit privat në ...

Me Shume
29 Oct
0

Basha: Për fermerët do ketë vetëm një taksë , atë mbi tokën, naftë pa akcizë, ulja e çmimit për të gjitha imputet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me fermerët e Petovës në Fier, në vijim të turit “Fjalën e kanë qytetarët!”. Zoti Basha u njoh me shqetësimet e fermerëve që lidhen me çmimin e lartë të plehrave kimikë, mungesën ...

Me Shume
29 Oct
0

Të bësh biznes në Shqipëri, ndërto vilë për Edi Ramën

Ndërtuesit të vilave të Edi Ramës në Dardhë dhe në Durrës, Agron Papulit, po i ecën mirë biznesi, dhe investimi që ka bërë për luksin e Edi Ramës, po i kthehet sot disafish. Para se të marrte Jaguarët me xhama ...

Me Shume
28 Oct
0

Basha: Do të ulim çmimin e energjisë duke ulur 15 përqind TVSH-në për biznesin dhe 19 përqind TVSH-në për të gjithë konsumatorët. Falim pa kushte të gjitha kamatëvonesat

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me tregtarë dhe qytetarë të Fierit në kuadër të turit “Fjalën e kanë qytetarët”. Ndonëse takimi ishte planifikuar me tregtarët dhjetëra qytetarë e kanë ndalur zotin Basha për t’i shprehur shqetësimet nga ...

Me Shume
28 Oct
0

Banka Botërore: Ekonomia në rënie të lirë, janë përkeqësuar të gjithë treguesit

Edi Rama shpenzoi kot dhjetra mijëra euro nga taksat e shqiptarëve, në luksin e shfrenuar të hoteleve më luksoze të Hong-Kongut, pasi thirrja e tij ndaj biznesit kinez për të investuar në Shqipëri u hodh ne kosh te plehrave nga ...

Me Shume
28 Oct
0

Kush denoncon aferat e Tahirit kërcënohet me jetë, kush zbaton vendimet e gjykatave kundër Tahirit arrestohet

Nëse denoncon lidhjet e Saimir Tahirit me krimin dhe dëshmon publikisht me fakte e me prova, të kërcënohet jeta dhe duhet të kërkosh azil në vende të sigurta. Kështu ka ndodhur me oficerin Zagani, falë të cilit akuzat ndaj Tahirit ...

Me Shume
27 Oct
0

Hekurudha Leskaj, koncesioni e bën mandatin e nënkryetares së Kuvendit të pavlefshëm

Bashkë me naftën e me mallrat e tjera, dhe me pasagjerët për 25 vite me radhë, hekurudha Ballsh-Fier-Vlorë do të marrë me vete edhe mandatin e deputetes Valentina Leskaj, nënkryetare e Kuvendit. Ekskluziviteti që Edi Rama i dha djalit të ...

Me Shume
27 Oct
0

Skandali i hemodializës, Edi Rama i dha 86 milionë dollarë firmës fantazëm

Skandalet dhe shkalla e paimagjinueshme e korrupsionit në shëndetësi, me koncesionet e tenderat e Rama-Beqës thellohen çdo ditë. Me urdhër të Edi Ramës koncesioni 10 vjeçar i hemodializes, me vlere 8,6 milionë dollarë në vit, i është dhënë një kompanie ...

Me Shume